-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elhunyt Kiss János kanonok, nagyprépost - 95 évesen távozott
Mint ahogy pályája elején fogalmazott: „Pap akarok lenni az Istenért az embereknek és az emberekért az Istennek”. Földi szolgálatát teljesítve távozott pénteken.
A papi hivatás felé 14 évesen fordult, szülei is elkötelezetten élték meg hitüket. Érettségi után teológiára jelentkezett Vácra, majd miután egy hosszan tartó, súlyos betegségből felgyógyult, felvették a szegedi szemináriumba. 1954-ben a Szegedi Dómban szentelték pappá, majd egy tanyaközpontba helyezték, Zákányszékre. Ezután Békésszentandrásra, majd Debrecenbe került.
Öt évet töltött a kálvinista Rómában, majd Vésztőn plébánosa lett. Kiújuló betegségére gyógyírként ajánlották a dunántúli klímát. Ez tizenegy év szolgálatot jelentett Tabajdon, ahol a mintegy 300 katolikus hívővel szinte egy családdá lettek. Innen 1975-ben került Mórra, a várost mindig is otthonának érezte. 1984-ben került a székesfehérvári püspökségre. 1985 és 1990 között országgyűlési képviselőként segítette a rendszerváltás előkészítését. A katolikus egyházban viselt magas beosztását mindig a megye polgárai helyzetének javítására használta. Tabajdon, Móron és Székesfehérváron felújíttatta a rábízott épületeket, a plébániát és a templomot.
A hívek lelki vezetőjeként számára az emberekkel való törődés volt a legfontosabb.
Kiemelkedő szociális érzékenységét bizonyítja, hogy az ökumenizmus jegyében mindenkinek segített, aki hozzáfordult. Közvetlenségével, kapcsolatteremtő képességével nehéz történelmi időkben is sokak vigasza volt. 2003-ban Fejér megye díszpolgára, 2004-ben Tabajd díszpolgára, 2005-ben pedig „Pro Civitate” díjjal elismert „fehérvári” lett. Székesfehérvár legmagasabb rangú civil elismerését, a Szent István Emlékérmet és Díjat 2011-ben vehette át.
Mint ahogy pályája elején fogalmazott: „Pap akarok lenni az Istenért az embereknek és az emberekért az Istennek”. Földi szolgálatát teljesítve távozott. Székesfehérvár Önkormányzata az elhunyt szeretteinek a város közössége, a volt tanítványok és a hitközség nevében nyilvánítja részvétét! Székesfehérvár Önkormányzata Kiss János atyát saját halottjának tekinti.