Közéleti hírek


/ 2019.11.06. 14:48:14 |

Fennállásának 50 éves jubileumát ünnepli a Tóvárosi Lakásfenntartó Szövetkezet

Emléktábla-avatással, ünnepséggel és kiállításmegnyitóval ünnepli fennállásának 50. évfordulóját a Tóvárosi Lakásfenntartó Szövetkezet november 13-án szerdán 17 órától a Toronysor 3. számú épületnél, illetőleg azt követően a városrész iskolája előtti téren. A részletekről a szövetkezet elnöke és Székesfehérvár alpolgármestere tájékoztattak szerdán.
/ 2019.11.06. 11:15:29 |

In memoriam Tőkés László (1949-2019)

Életének 71. évében elhunyt Tőkés László, a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. egykori ügyvezető igazgatója. A Fűtőerőmű ágazati vezetőjeként, majd a rendszerváltást követően ügyvezető igazgatóként munkatársaival mindig Székesfehérvár fejlődéséért dolgozott.
/ 2019.11.06. 10:31:00 |

Mozart Requiem-je csendül fel szombaton a Prohászka Karitász jótékonysági estjén

November 9-én, szombaton 19 órai kezdettel Mozart Requiem-je csendül fel a Prohászka templomban a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar előadásában, a plébánia karitász csoportja jótékonysági koncertjén. A belépés díjtalan, ám adományokat a templom Karitász Csoportjának karitatív tevékenységére örömmel és köszönettel fogadnak a kihelyezett perselybe.
/ 2019.11.06. 10:05:00 |

Beiskolázási tájékoztatók lesznek a Vasvári Pál Gimnáziumban november 12-én és 13-án

Tájékoztatót tartanak a Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnáziumban a 2020/2021. tanévi beiskolázásról. A hat évfolyamos képzésről november 12-én, kedden 16.30 és 18.30 órakor adnak tájékoztatást, a két programon ugyanazok az információk hangzanak el. A négy évfolyamos képzésről november 13-án, szerdán 16.30 és 18.30 órakor, szintén azonos tartalommal tájékoztatják a fiatalokat és szüleiket.
/ 2019.11.05. 19:30:18 |

Városi szűrőnap - a fehérváriaknak szívügye az egészségük

Hetedik alkalommal rendezték meg a “Szívügyünk Fehérvár” elnevezésű szűrőprogramot, amely Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház összefogásával valósul meg. Az Alba Regia Sportcsarnokban kedden délután a fehérváriak számos ingyenes szűrővizsgálaton, tanácsadáson vehettek részt.
/ 2019.11.05. 18:42:21 |

Pleck Dominikát választották a Székesfehérvári Diáktanács elnökének

Tisztújító ülését tartotta a Székesfehérvári Diáktanács kedden este a Városháza Dísztermében. A tisztújításon négyfős elnökséget – egy elnököt és három alelnököt – választottak a tagok. Az új elnök Pleck Dominika, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákja.
/ 2019.11.05. 17:48:34 |

Székesfehérvár felvállalja: ünnepeljük augusztus 20-át Szent István városaiban

Államalapító királyunk többet érdemel – fogalmazta meg dr. Cser-Palkovics András, felhívva a figyelmet arra, hogy Székesfehérvár egy múltjára büszke város, melynek közössége máig Szent Istvánnal ünnepel augusztus 20-án. A Fővárosi Közgyűlés Szent István szobrának elhelyezésével kapcsolatos döntésére reagált közösségi oldalán a nemzet történelmi fővárosának polgármestere. 
/ 2019.11.05. 12:04:00 |

Eucharisztia: vágy és beteljesedés - Janka Ferenc előadása a Szent István Művelődési Házban

November 6-án, szerdán 17.30 órától dr. Janka Ferenc filozófus, egyetemi tanár, veszprémi parochus "Eucharisztia: vágy és beteljesedés" címmel tart előadást a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus felkészülési éve keretében a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
/ 2019.11.05. 08:39:13 |

Közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnep a Szent Imre templomban

November 7-én, csütörtökön 18 órakor a Szent Imre templomban lesz Székesfehérvár egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepe. A közös imádságot este 6 órakor szentmisével kezdik. A szentmisét a Spányi Antal, megyés püspök celebrálja a város papságával, amely után a közös szentóra kezdődik. Az esemény egyben felkészülés a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra.
/ 2019.11.04. 21:21:08 |

“Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.” -mécsesek gyúltak a Nemzeti Gyásznapon

A Hold ködbe vesző fénye,  mécsesek lángja és közös imádság töltötte meg a Városház teret hétfőn este. Az Országalmánál csendesen emlékezett Székesfehérvár arra, hogy 63 évvel ezelőtt, ezen a napon, november 4-én hajnali 4 óra 15 perckor a szovjet hadsereg általános támadást indított Magyarország ellen, vérbe fojtva a magyar szabadságharcot.