Közéleti hírek
-
Székesfehérvár ismét példát mutatott demokráciából
Egyhangú szavazással választotta meg a székesfehérvári képviselőtestület alakuló ülésén a város alpolgármestereit, tanácsnokait és a bizottsági tisztségviselőket, tagokat, valamint a mai rendkívüli közgyűlésen a bizottságok külső, szakértő tagjait. Ezt a példaértékű konszenzust közösségi oldalán is megköszönte dr. Cser-Palkovics András.
2019.11.07. 13:27:00 -
Elkezdődtek az őszi faültetések a városban – erdőtelepítés is indul Székesfehérváron
Elkezdődött az átlagosnál nagyobb, 20-25 cm törzsméretű fák telepítése Székesfehérváron. A Városgondnokság a következő napokban mintegy 300 díszfát, 500 díszcserjét és 35 örökzöldet ültet a közterületeken. A fehérvári program mintegy 120 ezer fa telepítését tartalmazza, ugyanis jelentős erdősítési program kezdődik. A Sóstó melletti ligeterdőt ötezer juhar, szil, kőris, kocsányos tölgy alkotja majd, a Palotavárosi tavak környékén pedig 113 ezer erdészeti csemete kerül a földbe.
2019.11.07. 11:30:14 -
Megválasztották a nem képviselő bizottsági tagokat a rendkívüli közgyűlésen
Rendkívüli közgyűlést tartott csütörtökön reggel Székesfehérvár október 25-én megalakult képviselő-testülete. Az ülésen elfogadták a Szervezeti és Működési Szabályzatot és megválasztotta a testület a szakbizottságok nem képviselő tagjait, akik esküt is tettek a közgyűlésen.
2019.11.07. 11:06:20 -
Koszorúzással és szentmisével emlékeztek Szent Imrére
Szent Imrét 1083 november 4-én avatta szentté VII. Gergely pápa atyjával Istvánnal és tanítójával Gellért püspökkel együtt. A herceg nevét viselő Szent Imre Általános Iskola és Óvoda szerdán reggel misével és a Szent Imre templom oldalánál található szobornál koszorúzással emlékezett a trónörökösre, akinek a koronát szánta István király.
2019.11.06. 20:49:52 -
Akúcs Levente és Keszei Balázs kapta a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat
Ünnepélyes keretek között adták át a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat szerdán a Hiemer-házban. A Székesfehérvár Közgyűlése által alapított elismeréssel azokat az építészeket tüntetik ki, akik 1990 után megvalósult alkotásuk révén hozzájárultak a városkép fejlődéséhez, az építészeti kultúra előmozdításához és az épített környezet minőségének javításához.
2019.11.06. 19:05:26