-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Megújult a Nyárfa utca
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19. -
Okostanterem a Széchényiben
A technikumok közül elsőként a Széchényiben alakítottak ki okostantermet. Ezzel már összesen 18 iskolában alakítottak ki a legmodernebb technológiákkal felszerelt termet Székesfehérváron.
2026.03.19.
2020 január 31-ig érvényesek a 2019-es éves parkolóbérletek
A 2019-es éves bérletek 2020 január 31-ig érvényesek, a december havi bérleteket pedig 2020 január 5-ig fogadják el.
Évente mintegy hatezer parkolóbérletet cserélnek le Fehérváron, melyből négyezer a lakossági éves bérlet. Nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni a cserét, mert január végén a tapasztalatok alapján már sokan vannak az ügyfélszolgálaton.
Nem érdemes az utolsó pilllanatra hagyni a cserét!
Nyitvatartás:
hétfő, kedd, csütörtök: 8.00-15.30
szerda: 8.00-18.00-ig
péntek: 8.00-13.00-ig
Egy órányi ingyenes parkolás NFC kártyával
A Székesfehérvári NFC parkoló kártyát továbbra is a Városgondnokság Parkolási csoportjánál lehet kiváltani, amivel a II., az-az a sárga övezetben egy órányi ingyenes parkolást lehet indítani. A kártyának nincs lejárati ideje, egyszer kell kiváltani és a feltöltött pénzt is korlátlan ideig lehet felhasználni! Az egy óra ingyenes parkolás egy adott napra vonatkozik, amit több részletben is fel lehet használni. Mivel rendszám alapú a fehérvári parkolási rendszer, így egy kártyát akár többen is használhatnak.