Közéleti hírek
-
Áprilisban is adtak vért a székesfehérvári katonák
Összesen hatvanhárom katona és honvédelmi alkalmazott nyújtotta karját mások életéért a székesfehérvári Alba Regia laktanyában. A koronavírus fertőzésen átesett honvédek pedig plazmaadással járultak hozzá a súlyos COVID-19 vírussal fertőzöttek mielőbbi felgyógyulásához.
2021.04.27. 07:36:34 -
Minőségi tejtermékekkel segíti a koronavírus-járvány harcosait a fehérvári Alföldi Tej
Az elmúlt egy évben a magyar egészségügyben dolgozók heroikus küzdelmet folytatnak a koronavírus-járvánnyal. Az Alföldi Tej Kft. ehhez a küzdelemhez szeretne a maga eszközeivel hozzájárulni, szeretné az általa gyártott minőségi magyar tejtermékekkel támogatni a frontvonalban lévő egészségügyi dolgozókat.
2021.04.27. 07:30:29 -
„Közösen - Érted” - összefogással segítenek a válsághelyzettől szenvedő embereknek
A veszélyhelyzet hazánkban számos családnak, egyedülállónak hozott nehéz élethelyzetet. Fehérvár polgárai között is sokan szenvednek egészségügyi, mentális és szociális problémákkal, a járvány okozta hátrányokkal. Ezért Spányi Antal püspök kezdeményezésére összefogott az Egyházmegye, Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Megyei Szent György Egyetemi és Oktató Kórház, hogy közösen segítsék az érintetteket.
2021.04.26. 15:05:00 -
Ma kezdődik az óvodai beiratkozás Székesfehérváron
A mai naptól egészen április 28-ig lehet beiratkozni a következő nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzat által fenntartott óvodákban. Azokat a kisgyermekeket kötelező beíratni, akik 2021. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket. A beiratkozásra alapvetően online van lehetőség.
2021.04.26. 08:17:00 -
Sokan már a második oltást kapták meg hétvégén Székesfehérváron is
A német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina második adagjával oltották jórészt az idősebb korosztályhoz tartozókat hétvégén a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban Székesfehérváron.
2021.04.26. 07:55:29
Tízmillió forintos városi támogatás a fehérvári rendőröknek
Szent György napja alkalmából a város összesen 10 millió forintos támogatást nyújt a rendőrségnek, melyet a Fehérváron járőrszolgálatot teljesítő rendőrök bérének kiegészítésére fordíthat a kapitányság.- számolt be közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.