Közéleti hírek


/ 2021.07.20. 10:25:40 |

Új életmentő eszközzel gazdagodott a székesfehérvári mentőállomás

A Székesfehérvári Mentőállomáson adták át kedden azt a LUCAS-3 mellkasi kompressziós rendszert, amelyet Székesfehérvár Önkormányzata által nyújtott támogatás segítségével vásárolt az Országos Mentőszolgálat. Az eszköz minőségi mellkaskompressziót biztosít az újraélesztések alatt, ezzel nagyobb esélyt nyújt a túlélésre.
/ 2021.07.20. 07:55:00 |

Szavazás a buszmenetrendről - mindenki véleménye számít

Látva a közösségi oldalakon a reakciókat és észrevételeket az új buszmenetrenddel kapcsolatban, az önkormányzat szavazást indít, hogy a fehérváriak maguk dönthessék el azt, hogy az új buszmenetrend vagy a régi maradjon érvényben. Szavazni itt lehet a város honlapján 2021. július 20-a, kedd reggel 8:00 és 2021. július 23. péntek reggel 8:00 óra között!
/ 2021.07.19. 11:42:07 |

Emlékirataim - könyvbemutató a Prohászka emléktemplomban

Hogyan is lesz valaki karmelita szerzetes, hogyan kerül Közel-Keleti missziós területre a második világháború árnyékában, hogyan lesz egy civilből internált s mily módon járja meg az afrikai táborokat – mindezekre a választ Perjés Antal Patrik OCD: Emlékirataim című kötetében találhatja meg az olvasó.
/ 2021.07.18. 17:59:53 |

Buszmenetrend - a végső döntést az utazóközönség mondhatja ki

Ezen a hétvégén elindult az új autóbusz hálózat kéthetes, ingyenes tesztüzeme. A visszajelzések kiértékelése a tervezők részéről folyamatos, és nagyon számít azokra az Önkormányzat is. Ez döntheti ugyanis el, hogy a régi vagy a megújított hálózatot érdemes majd továbbfejleszteni - írja vasárnap délutáni Facebook bejegyzésében Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András.
/ 2021.07.18. 10:55:02 |

Vasárnap hajnalra mind a 367 megállóhelyre kikerültek az új menetrendi táblák

Vasárnap hajnalra minden buszmegállóba kikerültek az új információs táblák, melyek a július 17-től érvényes fehérvári buszmenetrendről tájékoztatják az utasokat. A tervezők azt utolsó napokban is dolgoztak azoknak a most érkezett véleményeknek a beépítésén, melyek lakossági észrevételként érkeztek és érkeznek jelenleg is. 
/ 2021.07.18. 10:33:43 |

Különleges időszak van mögöttünk – félévértékelő beszélgetés Székesfehérvár polgármesterével

A 2021-es esztendő felénél járunk, a koronavírus-járvány harmadik hullámát követően tavasz végén egy lassú nyitással újra elindult az élet. Hogy milyen volt ez az első félév, a 2020-as tapasztalatokból mit tudott kamatoztatni a város, hogyan alakult a költségvetés, hol tartanak a fejlesztések, beruházások? – Többek között ezekre a kérdésekre válaszol az ÖKK Podcast legfrissebb adásában Székesfehérvár polgármestere.
/ 2021.07.16. 21:44:25 |

Új buszmenetrend lépett életbe szombattól - két hétig ingyenes a közösségi közlekedés Fehérváron

Pénteken este és éjszaka minden megállóhelyre kikerülnek az új táblák, holnaptól életbe lép az új buszmenetrend próbaüzeme. Július 31-ig ingyenes a helyi közösségi közlekedés, hogy minél többen kipróbálják az új hálózatot. Útvonaltervező és letölthető menetrend segít a városi honlapon (szekesfehervar.hu/buszmenetrend), illetve nyomtatva is elérhető a buszmenetrend. Számos
/ 2021.07.16. 16:48:18 |

Polgármesteri tájékoztatás a harmadik Covid-19 vakcina felvételéről

"Úgy vélem, hogy mindenkinek érdemes mérlegelnie a harmadik oltás lehetőségét, konzultáljon a kezelő- illetve háziorvosával és eszerint döntsön. Azt mindenképp tartsuk szem előtt, hogy minél többen vagyunk beoltva, annál nagyobb esélyünk van a jelenlegi, szabad életünk fenntartására!" - írta közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere a a harmadik, “emlékeztető” Covid-19 vakcina felvétele kapcsán.
/ 2021.07.16. 14:25:16 |

Új buszhálózat új menetrenddel - beszélgetés a tervezővel, Pap Zsigmond közlekedésmérnökkel

Július második felétől jön a puding próbája: hogyan funkcionál az új fehérvári buszhálózat és menetrend, amit a kevesebb átszállás, jobb járatsűrűség és csatlakozások, könnyebben megjegyezhető indulási időpontok, hosszabb üzemidő jegyében terveztek meg. 
/ 2021.07.16. 12:46:17 |

„Az emlékezés az, mi minket ide késztet” - katonai tiszteletadás, koszorúzás a Zichy ligetben

A Magyar Királyi 17-es honvéd gyalogezred emlékének tiszteletére szerveztek megemlékezést pénteken délelőtt a Zichy ligetben. A katonai tiszteletadással zajló eseményen Nagy Lajos, a Magyar Tartalékosok Szövetsége Fejér Megyei Szervezetének elnöke mondott beszédet, majd a megemlékezés koszorúzással zárult.