Közéleti hírek
-
Stratégiai szintre emelte az együttműködést a Kodolányi és a SZETA
A Szegényeket Támogató Alapítvánnyal kötött együttműködési megállapodást a Docler Holdinghoz tartozó Kodolányi János Egyetem. A KJE már 1992 óta kiemelt partnerként dolgozik együtt a szervezettel, amit idén stratégiai szintre emeltek.
2021.12.08. 13:40:10 -
7500 forintra emelik jövőre a 65 év feletti fehérváriak egyszeri juttatását
„Ahogyan az elmúlt 3 évben, úgy jövőre is szeretnénk, hogy Székesfehérvár gazdasági teljesítményéből városunk nyugdíjas polgárai is részesüljenek! Eddig ez egyszeri, 5000 forintos juttatást jelentett minden 65. éven felüli polgárunknak, terveink szerint jövő évben ez 7500 forintra emelkedik.” – számol be a mintegy húszezer fehérvárit érintő tervekről dr. Cser-Palkovics András polgármester. A javaslatról a jövő évi költségvetés elfogadásakor dönt majd a Közgyűlés.
2021.12.08. 13:10:38 -
Fák a fenntarthatóságért – páfrányfenyőket ültettek a Petőfi parkban
Szerdán reggel ültették el azt az öt Ginkgo biloba fát, az-az páfrányfenyőt a Petőfi parkban, melyeket a Weishaupt cég adományozott Székesfehérvárnak. A cég a Széphő Zrt régi partnere, ugyanis a távhőszolgáltatást biztosító kazánokban Weishaupt égők üzemelnek Székesfehérváron.
2021.12.08. 11:36:25 -
Pénteken mutatják be a Fehérvári beszélgetések 4. kötetét
Vakler Lajos kötetének könyvbemutatójára a Vörösmarty Színház kávézójában kerül sor, ahol a szerzővel Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke beszélget majd.
2021.12.08. 10:49:02 -
Fennállásának 30. évfordulóját ünnepli a Szegényeket Támogató Alapítvány
A Szegényeket Támogató Alapítvány alapításának 30. évfordulóját ünnepelték kedden a Székesfehérvári Civil Központban. A szeretet, az önzetlenség és a tenni akarás ünnepén köszönetet mondtak azoknak az együttműködő partnereknek, önkénteseknek, akik az elmúlt három évtizedben támogatták a szervezet munkáját, segítettek többezer nehéz helyzetbe került fehérvárinak.
2021.12.07. 21:08:51