-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Megnyitották a Katonai Emlékpark – Nemzeti emlékhely 13. évadját Pákozdon
A KEMPP fővédnöke Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka, míg az évadnyitó szónoka Tessely Zoltán, a térség országgyűlési képviselője volt.
Az ünnepség kezdetével addig vártak, amíg beérkeztek a X. Kegyeleti emlékfutás résztvevői, akik virágokat helyeztek el a szkéné, azaz a Nemzeti Emlékhely oszlopa előtt. Elsőként Görög István, a KEMPP ügyvezetője mondta el köszöntő gondolatait. Említést tett a Katonai Emlékpark múlt idejéről, a kezdetektől egészen napjainkig. Köszönetet mondott mindazoknak, akik segítségükkel megalapozták a fejlődést, és hozzájárultak a fejlesztés lehetőségéhez.
Utána Tessely Zoltán beszélt. Szólt március 15. fontosságáról, az emlékparknak a jövő nemzedékére tett hatásáról, napjaink szomorú valóságáról, az orosz-ukrán fegyveres válságáról, kiemelve a magyar honvédség jelentőségét. Szavait azzal összegezte, hogy:
"a haza minden előtt!”
A baracskai „Éppen dalban” férfikórus dalcsokrának a középpontjában természetesen március 15.-e dalai álltak. A rendezvény narrátora, Oláh László felolvasta Ruszin-Szendi Romulusz altábornagynak, a Magyar Honvédség parancsnokának a levelét, ezzel a Katonai Emlékpark Pákozd, a Nemzeti Emlékhely XIII. évadát ünnepélyesen megnyitották.
A kiállítás után Görög István beszélt arról, hogy a covid és az orosz-ukrán válság árnyékában milyen évadot remélnek?
- Hiszem, hogy jó évadunk lesz! Az emberek vágynak arra, hogy éljék a normális életüket, de a jelen helyzet eseményei felhívják a figyelmet a védelem szükségességére is. Ezt nálunk lehet a legjobban nyomon követni. A családok is félnek, és ha nehéz szívvel is, de arra készülnek, hogy meg kell felelni a kihívásoknak. A fiatalok részére közérthetően tudjuk közvetíteni azt, hogy miképp készül fel a magyar honvédség a védelemre, hogy mit tesz ennek érdekében a katona. A fiatalok láthatóan kedvelik a katonákat, átérzik a fontosságukat. Ezt az érdeklődést igyekszünk kiszolgálni, azt szeretnénk elérni, hogy a családok érezzék e segítség fontosságát - mondta.