Közéleti hírek
-
Igazgatók az iskolapadban – a Tóparti Gimnáziumba érkezett az intézményvezetők mentorprogramja
A Székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumba érkezett szerdán az országos Igazgatói Mentorhálózat Program. A kezdeményezés lényege, hogy más intézmények meghívott igazgatóinak mutatják be a vendéglátó iskolát, az ott folyó jó gyakorlatokat a tapasztalatszerzés és a tudásmegosztás céljából.
2026.01.21. 16:32:33 -
50 éves fennállását ünnepli a Nemes Nagy Ágnes lánykollégium
Ünnepi pillanatokkal kezdődött a Nemes Nagy Ágnes-hét a székesfehérvári lánykollégiumban, amely idén ünnepli fennállásának 50. évfordulóját. A kollégiumban született képzőművészeti és irodalmi alkotásokból és a közösségi lét emlékezetes pillanatait megörökítő fotókból nyílt tárlaton egykori diákok, tanárok elevenítették fel a múltat.
2026.01.20. 19:47:39 -
A Tóparti országos 3. helyezést ért el a hozzáadott pedagógiai értékét mérő rangsorban
A diákok fejlesztését mérő országos rangsorban a székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium harmadik helyezést ért el. A Várkert Bazárban megrendezett díjátadón az iskolát dr. Vizi László Tamásné főigazgató képviselte, a gála záró műsorszámán pedig egy tehetséges tópartis diák, Felföldi-Fi Noel is fellépett. Az ország 100 legjobb gimnáziumának listáján is három fehérvári intézmény szerepel.
2026.01.19. 16:59:46 -
A Wannseeben rendezett konferenciára emlékeznek a Zsidó Hitközség imatermében
Január 22-én csütörtökön 16.30-tól a Székesfehérvári Zsidó Hitközség imatermében, a Várkörút 19. szám alatt emlékeznek a Wannseeben rendezett konferenciára. A TARSOLY Ifjúságért Egyesület, a Raoul Wallenberg Egyesület, valamint a Székesfehérvári Zsidó Hitközség tisztelettel hív közös emlékezésre minden érdeklődőt!
2026.01.19. 07:14:00 -
Az államalapítás 1025. évfordulója alkalmából különleges ajándékot kapott Szent István városa
Ünnepélyes keretek között Budapesten, az OPERA Aranykor: Beethoven koncert keretében adták át a koronázási palást alapján a Magyar Állami Operaház műhelyeiben készült alkotást Székesfehérvárnak. Az egyedi, a város történelmi múltjához kötődő, értékes művet dr. Ókovács Szilvesztertől, az OPERA főigazgatójától Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Cser-Palkovics András polgármester vette át.
2026.01.18. 00:03:15