Közéleti hírek


/ 2022.09.22. 14:26:06 |

Fehérvárra látogatott az Egyiptomi Képviselőház főtitkára - Luxor testvérváros lehet

Egyiptomi küldöttséget fogadott a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármester csütörtökön délelőtt. Ahmed Ezzat Manna főtitkár és delegációja a két ország közötti gazdasági, kulturális és oktatási együttműködés erősítésének céljából érkezett Székesfehérvárra. A sajtótájékoztatón bejelentésre került, hogy Székesfehérvár és az egyiptomi Luxor városa hamarosan testvérvárosi szerződést köthet.
/ 2022.09.22. 07:39:43 |

Romhányi-emlékülés és díjátadás - szép számmal gyűltek össze a tanítványok

Egykori tanítványok, barátok és tisztelők gyűltek össze szerdán koraeste Prof. Dr. Romhányi György emléktáblájánál az Oskola utcában. Az orvosképzés kiemelkedő alakja előtt koszorúzással tisztelegtek, majd a Hiemer-házban emlékülést tartottak. Romhányi-díjban idén posztumusz Dr. Brasch Hilda, valamint közösen a Dr. Szikra Lenke – Dr. Székely Iván házaspár részesült.
/ 2022.09.21. 13:14:00 |

Az embert ott kell segíteni ahol van – Alzheimer világnap Székesfehérváron

Szeptember 21-e az Alzheimer világnapja. Magyarországon becslések szerint mintegy 250 ezer ember él demenciával, ami az érintett körrel együtt egymillió embert, az-az a lakosság 10 százalékát jelenti. Az idei székesfehérvári világnapi rendezvény az Országos Papi Otthonban nyílt meg, majd Lila sétára invitálták a résztvevőket a Városház térre, ahol Senior örömtáncra is sor került.
/ 2022.09.21. 13:00:59 |

Október 1-jén, szombaton rendezik a mellrák elleni sétát a Belvárosban

Ismét megrendezik a mellrák elleni sétát Székesfehérváron. A figyelemfelhívó esemény október 1-jén, szombaton 10.00 órakor hagyományosan az Országalmától indul és ide érkezik vissza. A kezdeményezés célja a kezdetek óta változatlan, így hívják fel a figyelmet a szűréseken való részvétel és az önvizsgálat fontosságára. 
/ 2022.09.19. 14:30:46 |

Szünetel a gyermek gasztroenterológiai szakrendelés Fehérváron

Átmenetileg szünetel a fehérvári kórházban a gyermek gasztroenterológiai szakrendelés – tette közzé az egészségügyi intézmény honlapján. Mint a közleményben írják – humánerőforrás hiány miatt szünetel az ellátás, azon dolgoznak, hogy az a lehető legrövidebb időn belül ismét elérhetővé váljon.
/ 2022.09.18. 21:24:52 |

Virágóra beültetés 2023 - a 2. beültetési terv kapta a legtöbb szavazatot

Évről évre változik a Virágóra beültetése és hagyomány már, hogy a kertészek minden évben máshogy tervezik a virágágyásokat. A jövő évi beültetésre három tervet készített Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke, melyek közül idén is szavazással választhattuk ki, hogy melyik valósuljon meg 2023 tavaszán. 6670-en szavaztak, a legtöbb voksot, 3279-et pedig az 2. változat kapta.
/ 2022.09.18. 12:03:04 |

Elekromos Járművek Napja - az eletromobilitást népszerűsítették Fehérváron

Menő jövő! címmel idén is az elektromobilitást és fenntartható közlekedést népszerűsítették az Elektromos Járművek Napjával Székesfehérváron. Az Európai Mobilitási Hét egyik eseményén az érdeklődők megismerkedhettek a jelenleg elérhető járművekkel, és tesztvezetésen akár ki is próbálhatták a 21. század kínálta legmodernebb technológiákat.
/ 2022.09.16. 10:24:54 |

A szolgáltatás biztonsága a legfontosabb cél - rendkívüli közgyűlés a Városházán

Rendkívüli ülést tartott pénteken Székesfehérvár Közgyűlése. A legfontosabb téma az ivóvízellátás biztonságának garantálása volt. A döntés értelmében az Önkormányzat elfogadta a Magyar Állam ajánlatát, mely szerint az állam átveszi az eddig az önkormányzatot terhelő ellátási kötelezettséget annak minden felelősségével és kockázatával együtt és ezzel együtt az azt kiszolgáló infrastruktúrát is.
/ 2022.09.15. 17:49:08 |

Tíz éves a Civil Központok Országos Hálózata

Tizedik születésnapját ünnepli a Civil Központok Országos Hálózata 2022-ben. Ez alkalomból az Echo Innovációs Műhely a hálózat tagjaként, annak munkáját bemutató tárlatot állított a Fehérvári Civil Központ előtti téren. A kiállítást Molnár Tamás, Székesfehérvár Megyei Jogú Város civil ügyekért felelős tanácsnoka és Dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs elnöke nyitotta meg.
/ 2022.09.15. 06:39:00 |

Tablókiállítással ünneplik a Civil Központok Országos Hálózatának jubileumát

Szeptember 15-én csütörtökön 16.30 órakor tablókiállítás nyílik a Civil Központok Országos Hálózata 10. évfordulója alkalmából a Fehérvári Civil Központ előtti téren. A szabadtéri kiállítást Molnár Tamás, civil ügyekért felelős tanácsnok és Dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke nyitja meg.