-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Vállalkozói fórum Fehérváron
Vállalkozói Fórumot rendezett Székesfehérváron a VOSZ, vagyis a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér vármegyei szervezete. A résztvevők egyebek mellett gazdasági elemzésekről és jövőbeni lehetőségekről hallhattak előadásokat.
2026.03.18. -
Mandiner est az MCC-ben
Mandiner estet rendeztek a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az érdeklődőket egy Ukrajnáról szóló filmvetítés, valamint közéleti beszélgetés várta Orbán Balázzsal és Lentulai Krisztiánnal.
2026.03.18.
Karácsonyi készülődés az Almássy-telepi Plébánia Közösségi Házában
A karácsony előtti időszak, az advent a várakozás, az elcsendesedés ideje. Ilyenkor még jobban odafigyelünk egymásra, hogy együtt, közösségben éljük át az ünnepre készülődés örömét.
Ennek jegyében teremtettek szép hagyományt az Almássy-telepen: évek óta közös süteménysütést tartanak karácsony előtt a Plébánia Közösségi Házában, amelyre meghívják a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Zsolt utcai Gondozási Központjában működő Idősek Klubja tagjait. A Krisztus Király Plébánia Karitász Csoportjának tagjaihoz minden alkalommal csatlakozik Deák Lajosné önkormányzati képviselő, sőt idén Lehrner Zsolt alpolgármester is ellátogatott a hétfő délelőtti ünnepváró programra.
Mint Deák Lajosné vallja, egész esztendőben fontos az odafigyelés, hogy észrevegyük, amikor másoknak segítségre van szükségük, vagy éppen közösen tudjuk megélni az ünnepi perceket is. „Az idősek nagyra értékelik a közösen eltöltött időt, hisz – ahogy mondják – nekik nem az ajándékod kell, hanem a mosoly az arcodon, nem az űzött tempó, hanem a jelenléted nyugalma. Hogy ez, a karácsony valódi üzenete elevenné váljon közöttünk.” – emelte ki az önkormányzati képviselő.
Mézeskalács és gyümölcstea illata lengte be a közösségi házat, égtek a gyertyák, a Krisztus Király Karitász Csoport tagjai szorgosan sütötték a mézeskalácsot, mézespuszedlit, terítették az asztalokat. És közben közösen karácsonyi dalokat énekeltek.
„A Krisztus Király Plébánián úgy ünnepeljük az adventet, hogy időseket, fiatalokat, felnőtteket és gyerekeket, azaz mindenkit bevonunk a készülődésbe; mézeskalácssütés, kézműves foglalkozás, gyerekek műsora, készülődés a karácsonyra, ez mind-mind része az adventünknek.” – mondta el Zemlényi Katica karitászvezető.