Közéleti hírek


/ 2022.09.09. 13:52:40 |

Értetek történt, veletek együtt! – 30 éves az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület

Alapításának 30. évfordulóját ünnepelte ma az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület. A MOL Arénában tartott eseményen a 20 klub közel 400 tagja vett részt. A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármesteri emléklappal köszöntötte a jubiláló szervezetet. A visszaemlékezésekben, baráti beszélgetésekben gazdag ünnepség Buch Tibor zenés műsorával zárult.
/ 2022.09.09. 13:38:00 |

Negyven éve történt a tragédia - a szárazréti baleset áldozataira emlékeztek

A negyven éve történt szárazréti baleset áldozataira emlékeztek a Farkasvermi úti vasúti átjárónál pénteken. 1982. szeptember 9-én 11 óra 55 perckor a 37-es busz ráhajtott a sínekre és összeütközött a Fehérvárra robogó gyors vonattal. A balesetben 16-an, köztük sok iskolás gyerek és egy kilenc hónapos csecsemő veszítette életét.
/ 2022.09.08. 17:22:07 |

Több mint húszezer fehérvári lakásban biztosan nem változik a távhő ára

A távhő ára a lakossági fogyasztóknak nem változik és emellett a kormány programot indít azért, hogy minden távhővel fűtő lakást mérőórával lássanak el. Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András a hírre reagálva Facebook oldalán írta, hogy ez több mint húszezer fehérvári háztartás számára jelent óriási könnyebbséget idén és jövőre.
/ 2022.09.07. 20:50:42 |

Közös felelősség a zöldfelületek gondozása - zöld civilek a Városházán

A SzékesZöldvár, a Zöldellő Egyesület és a Gaja Környezetvédő Egyesület képviselőit, valamint a Fehérvár a fákért civil kezdeményezés kommunikációs koordinátorát fogadta szerdán a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármester. 
/ 2022.09.07. 19:22:00 |

CIVIL INFO – október 3-án jelenik meg a NEA 2023 pályázati kiírása

CIVIL INFO – NEA 2023 címmel Székesfehérvárra érkezett az országos tájékoztató rendezvény előadása, melyet a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkárságának munkatársai tartottak. A Nemzeti Együttműködési Alap 2023. évi összevont és egyszerűsített pályázati kiírásainak megjelentetése október 3-án várható, ezt követően egy hónap áll rendelkezésre a pályázatok benyújtására.
/ 2022.09.07. 16:57:43 |

Szeptember 26-ig pályázhatnak a fiatalok az Alba Regia Ösztöndíjakra

Székesfehérvár Önkormányzata ismét meghirdette a városi fiatalokat támogató ösztöndíjpályázatait. Az Alba Regia Középiskolai Ösztöndíj, az Alba Regia Felsőoktatási Ösztöndíj és az Alba Regia Felsőoktatási Hallgatói Tanács Ösztöndíj mellett immár az Alba Regia Tanulmányi és Szakmai Verseny Ösztöndíj elnyerésére is pályázhatnak a fiatalok. A beérkezési határidő valamennyi kiírás esetében 2022. szeptember 26.
/ 2022.09.07. 08:02:35 |

Közösség a Pedagógusokért - Fehérváron is elindult a kezdeményezés

A Közösség a Pedagógusokért (KAP) egy pedagógusokat segítő kezdeményezés, melynek lényege tulajdonképpen az, hogy a vállalkozások kedvezményeket adnak a pedagógusoknak, szolidaritásból. Székesfehérváron a Diákok a Pedagógusokért szerveződés egy csoportja karolta fel a kezdeményezést.
/ 2022.09.06. 14:25:20 |

X. Öreghegyi Egészségnap - jövő héten indul a regisztráció

EKG, kardiológiai vizsgálat, boka-kar index meghatározás, bőrgyógyászati szűrés. Többek között ezeken az egészségügyi vizsgálatokon vehet részt, aki szeptember 17-én, szombaton ellátogat az Öreghegyi Közösségi Házba. Az egészségnap részleteit kedden sajtótájékoztatón ismertették.
/ 2022.09.05. 22:25:53 |

Gólyatúra 2022. - közös tanévnyitóval kezdték az évet a város egyetemei

Hétfőn késő délután a Hotel Magyar Király előtti téren tartották meg a 2022-es év felsőoktatási tanévnyitóját. A város újdonsült egyetemistái hivatalosan is Székesfehérvár polgáraivá váltak, majd a hagyományos szalagtűzés után gólyatúrával ünnepeltek. Az idei évben 380 elsőéves diák kezdi meg felsőoktatási tanulmányait a három egyetemen.
/ 2022.09.03. 20:20:32 |

Szenior Orvos Találkozó Székesfehérváron - átadták a Szent Márton Díjakat

A Magyar Orvosi Kamara Székesfehérvári Szervezete az országban egyedülálló módon törődik nyugdíjas korú pályatársaival. Dr. Altorjay András főorvos, a szervezet kuratóriumának elnökében fogalmazódott meg a gondolat, a találkozó rendszeres megrendezéséről, hogy érezzék, szükség van rájuk, szakmai tapasztalataikra.