Közéleti hírek


/ 2022.10.31. 08:03:02 |

Temetőlátogatási rend - este nyolcig vannak nyitva a város temetőkertjei

Mindenszentek és halottak napja alkalmából sokan keresik fel szeretteik sírját. A Városgondnokság és a rendőrség munkatársai idén is segítik a temetőlátogatók békés, nyugodt, kegyeletteljes megemlékezését. Október 31-én és november 1-jén este nyolcig lesz lehetőség a síroknál gyertyát gyújtani, koszorút elhelyezni.
/ 2022.10.30. 07:37:00 |

Ésszerű spórolás, fenntartható városüzemeltetés, energiatakarékossági fejlesztések

A háború és a szankciók okozta energia-árrobbanás következtében - a lakossági rezsicsökkentés fenntartása mellett - a villamosenergia, gázenergia, távhőenergia és az üzemanyag ára jelentősen megemelkedett, ami Városgondnokságot is arra kényszerítik, hogy az eddig megszokottól merőben eltérő intézkedéseket vezessen be, melyekkel nagyságrendileg lehet csökkenteni az energiafelhasználást. A konkrét intézkedésekről Bozai István városgondnok adott tájékoztatást.
/ 2022.10.29. 17:38:19 |

Novembertől öt posta üzemelése szünetel átmenetileg Székesfehérváron

Az energiatakarékossági intézkedések miatt Székesfehérváron is több postahivatal szünetelteti szolgáltatását november közepétől. November 12-től átmenetileg bezár a 3-as posta az Eszperantó téren, a 4-es posta Maroshegyen a Balatoni úton, a 8-as posta Öreghegyen a Késmárki utcában, a Szárazréti posta a Séd utcában és átmenetileg bezár a 6-os számú Budai úti posta is.
/ 2022.10.29. 08:46:17 |

Nyilatkozat - Székesfehérvár Önkormányzata támogatja a pedagógusok béreinek mielőbbi emelését

A pénteki közgyűlés elfogadott egy nyilatkozatot a testület a közoktatási, köznevelési és szakképzési rendszerrel kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata támogatja a pedagógusok béreinek mielőbbi emelését, ennek érdekében teljes támogatásáról biztosítja Magyarország Kormányát, illetve kéri a kormányzatot, hogy az államháztartás és a nemzetgazdaság lehetőségei szerint mielőbb korrigálja a pedagógusbéreket. 
/ 2022.10.29. 08:06:00 |

Kegyeleti napok - idén is számos intézkedéssel segít a Városgondnokság

Mindenszentek és Halottak napja alkalmából sokan keresik fel a szeretteik sírját. Székesfehérvár Városgondnoksága az idei évben is számos intézkedésekkel segíti a temetőlátogatók békés, nyugodt, kegyeletteljes megemlékezését az önkormányzati temetőkertekben. A város ökumenikus megemlékezése november 1-jén 16 órától lesz a Béla úti köztemetőben.
/ 2022.10.28. 13:12:52 |

Csendes főhajtás halottak napja előtt a katonahősök tiszteletére

Hősi halottak, elhunyt katonák emléke előtt tisztelegtek halottak napja alkalmából a város és a megye képviselői, valamint a Magyar Honvédség katonái. Pénteken délelőtt a fehérvári katonatemetőkben és emlékhelyeken tartottak néma koszorúzásokat.
/ 2022.10.28. 11:21:29 |

Újra teljes létszámban ülésezett a közgyűlés - nem zár be október 31-én az uszoda

Pénteken reggel ismét teljes létszámban tartotta ülését Székesfehérvár MJV Önkormányzatának Közgyűlése. Döntött a testület arról, hogy kormányzati támogatásnak köszönhetően nem zár be október 31-én az uszoda főépülete, azt december 31-ig biztosan nyitva tudja tartani a város.
/ 2022.10.28. 09:11:09 |

Kormányzati támogatással év végéig biztosan nyitva marad az uszoda Székesfehérváron

A Kormány érti és érzi, hogy bizonyos sportlétesítmények, így különösen az uszoda nagyon nehezen pótolható, de fontos és népszerű sportolási lehetőséget nyújtanak, ezért biztosítja Fehérvár számára annak a pénznek a nagy részét, ami a Csitáry uszoda főépületének novemberi és decemberi nyitva tartásához kell - adta hírül Facebook oldalán a város polgármestere. Ez körülbelül 80 millió forintot jelent, ami a költségnövekedés mintegy 70-80%-át fedezi. A fennmaradó részt a város biztosítja.
/ 2022.10.27. 21:39:40 |

Tisztújítást tartott a Székesfehérvári Diáktanács – Csüri Bence Ferenc az új elnök

Tisztújító ülését tartotta a Székesfehérvári Diáktanács csütörtökön a Városháza Dísztermében. A tagok megválasztották a négyfős elnökséget - egy elnököt és három alelnököt. Az elnök Csüri Bence Ferenc lett, míg az alelnöki posztokat Kiss Benigna, Sárközi Bence és Szabó Vivien Bernadett töltik be. Az ülésen dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a diákokat. 
/ 2022.10.27. 18:49:46 |

Palotai úti esték – iskolaérettségről, iskolakészültségről beszélgettek

Iskolaérettségről, iskolakészültségről, a fejlődés és a fejlesztés lehetőségeiről, valamint a BTMN, vagyis a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézség státuszról is szó volt a Palotai úti esték sorozat csütörtöki előadásán, amelyet a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Székesfehérvári Tagintézménye szervezett.