Hírek


/ 2004.04.03. 17:29:16 |

Letarolta az oszlopokat az ittas sofőr

Elvették a jogosítványát annak az autósnak, aki járdaszigetnek száguldott, majd több oszlopot is letarolt Székesfehérvárott. Mivel a sofőr ittasnak bizonyult, a járőrök elvették a vezetői engedélyét, majd eljárást indítottak vele szemben.

/ 2004.04.03. 12:15:26 |

Kézműves Hét a Gazdaság Házában

Mesterségek dicsérete címmel rendez Kézműves Hetet, immár harmadszor, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Gazdaság Házában. Az április 6-ig tartó programokon uniós és szakképzési előadások hangoznak el, tréningeket, kerekasztal- beszélgetéseket tartanak kézműves vállalkozóknak, kamarai tagoknak. A programokat termékbemutatók színesítik.

/ 2004.04.02. 16:50:41 |

A Hűség városában játszik a Videoton

Sopronban lép pályára Videoton szombaton este a labdarúgó NB1. 21. fordulójában. A fehérváriaknak mindenképpen nyerni kell a felsőházba jutás reményének megtartásához.

/ 2004.04.02. 15:15:25 |

Fehérváriak az U18-as Rugby EB-n

Három székesfehérvári rögbis is tagja az U18-as válogatottnak, amely az olaszországi utánpótlás EB-n szerepel. A fehérvári gárda szombaton a Százhalombatta együttesét fogadja.

/ 2004.04.02. 08:04:54 |

Térségi Integrált Szakképzési Központ létrehozására pályázik Székesfehérvár

 Térségi Integrált Szakképzési Központ létrehozásáról és stratégiai együttműködésről tárgyalt csütörtökön délután Warvasovszky Tihamér polgármester, Szabó Gábor a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Jakab János az Oktatási minisztérium helyettes államtitkára. A város és a megye 6-8 oktatási intézmény együttműködésével olyan szakképzési központ kialakítását tervezi, ahol a gazdasági igényeknek megfelelően folytatnak képzéseket. Erre 800 millió és 1,4 milliárd forint közötti támogatás nyerhető.

/ 2004.04.01. 23:26:50 |

Székesfehérváron rendezik a kosárlabda MK-döntőt

Tizenhat év után ismét Székesfehérvár rendezi jövő pénteken és szombaton a férfi kosárlabda Magyar Kupa döntőjét az ARÉV Sportcsarnokban. A négyes fináléban a Debrecen, a Kaposvár, a Dombóvár és a házigazda Albacomp szerepel. 

/ 2004.04.01. 23:15:13 |

A Vasas otthonában kezd a Cornexi

Április 17-én a Vasas otthonában kezdi meg a rájátszást a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata a középházban. A két együttesen kívül a Debrecen és a Hódmezővásárhely játszik a bajnokság 5-8. helyéért.

/ 2004.04.01. 15:34:46 |

Megállapodás a rádiós segélyhívó egyesület és a rendőrség között

 Együttműködési megállapodás aláírására került sor a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság valamint a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület (RSOE) között. Az Országos Rendőr-főkapitányság és az RSOE között még 2003. júniusában jött létre az a keret-megállapodás, amely többek között a rendőr-főkapitányságok számára is lehetővé tette egyedi megállapodás megkötését. Fejér megye rendőri vezetése elsőként kívánt élni ezzel a lehetőséggel.

/ 2004.04.01. 15:19:34 |

Kalap-szobrok az István Király Múzeumban

Fazekas Valéria iparművész munkáiból nyílik kiállítás április 3-án fél 12 órakor a Szent István Király Múzeum Dísztermében. Bevezetőt mond: Izinger Katalin művészettörténész, meghívott művész: Fehér Erika képzőművész. A művész kalap-szobrai az iparművészet és a képzőművészet átjárhatóságára, funkcionalitás és esztétikum, dekorativitás és plaszticitás összefüggéseire világítanak rá.

/ 2004.04.01. 14:01:24 |

Ahol a természet megelevenedik előttünk -erdei iskola és tanösvény a Velencei tavon

 Székesfehérvári iskolások, ha egynapos kirándulásra indulnak a természetbe gyakran választják a tanösvényeket. A Velencei-tavon az országban elsőként, egyedülálló túraútvonalat, tanösvényt nyitnak májustól. Képzett vezetővel a gyerekek a nádasok világában barangolhatnak: olyan területekre viszik el őket, ahol az átlátszó vízben apró rákokat rengeteg vízinövényt, néha teknősöket lehet látni. Nem fontos, hogy tudjanak evezni a gyerekek, a helyszínen minden egyszerűvé válik -mondja Kiss Gábor vízisport oktató, környezetmérnök.