Hírek


/ 2004.04.07. 21:44:36 |

Elindult a kézi-ovi

A Cornexi-Alcoa női kézilabda szakosztály kezdeményezésére elindult országos szinten egyedülálló módon a kézi-ovi program március végén. A hivatalos megnyitót ma tartották a Köfém Sportcsarnokban. A gyermekek mozgás koordinációját fejlesztő programban 12 óvoda 432 óvodása vesz részt.

/ 2004.04.07. 21:23:34 |

A halálos balesetek és az utak állapota közötti összefüggést vizsgálták

 Szerda délelőtt Papp Károly rendőr ezredes a Fejér Megyei RFK vezetője az első negyedéves számadatok ismeretében a megye közlekedésbiztonsági helyzetéről tartott sajtótájékoztatót. A tájékoztatón jelen volt Bognár Tibor a Fejér Megyei Állami Közútkezelő Kht. igazgatója, a megye rendőrségével közösen készített tanulmányt ismertette. Nevezetesen a 2003. évben bekövetkezett halálos kimenetelű közlekedési balesetek és Fejér Megye közútjainak állapota között kimutatható-e oksági összefüggés.
/ 2004.04.07. 21:23:11 |

Döntetlen a Sóstón

2-2-s döntetlent játszott a Videoton labdarúgócsapata szerda este hazai pályán a Zalaegerszeg ellen az NB1 22. fordulójában. A székesfehérvári együttes góljait Szalai és Herczegfalvi szerezték. A Videoton szombaton a rájátszás első fordulójában Győrben lép pályára.

/ 2004.04.07. 14:30:46 |

Nyolc lakás vevőkijelölési joga kórházi dolgozóknak

Nyolc lakásra vevőkijelölési jogot biztosít Székesfehérvár önkormányzata a megyeszékhelyen szolgálatot teljesítő kórházi dolgozók lakáshelyzetének támogatására, a Palotavárosban. A leendő vásárlók között orvos, diplomás ápoló, ápoló házaspár és műtősnő egyaránt található. Warvasovszky Tihamér polgármester a Fejér Megyei Szent György Kórházban egyeztetett a lakásvásárlók támogatásának lehetőségeiről.

/ 2004.04.07. 11:31:04 |

A gépjármű állomány már nem marad el az EU színvonaltól?

 A csatlakozó országok gépjármű állományának műszaki színvonala nem marad el az Unió átlagától, azaz a valóság lényegesen jobb a füstölő és büdös Ladákról szóló elterjedt klisénél - jelentette ki az osztrák gépjármű felügyelet vezetője.

/ 2004.04.07. 00:00:02 |

Világsztárokkal jön a kanadai jégkorong-válogatott

 Világsztárok lépnek jégre a kanadai jégkorong-válogatott színeiben a Budapest Sportarénában, az április huszadikai Magyarország elleni barátságos mérkőzésen, majd az azt követő csehországi világbajnokságon. A február harmadikai első, székesfehérvári összecsapás után vált biztossá, hogy áprilisban még erősebb válogatottal tér vissza Magyarországra a vb-címvédő kanadai jégkorong-válogatott.

/ 2004.04.07. 00:00:01 |

Kezdődik a Parmalat felszámolása -Fejértej Rt?

 Megkezdődhet a székesfehérvári Parmalat felszámolása, miután szerdán jogerőre emelkedik az erről szóló végzés. A Fejér Megyei Bíróság szóvivője elmondta: a felszámolási eljárásról szóló végzés közzététele után 40 napjuk van a hitelezőknek, hogy az adóssal szembeni követeléseikről nyilatkozzanak.

/ 2004.04.07. 00:00:00 |

A Fórum vendége lesz ma a rendőrfőkapitány

 Április 7-én szerdán délután 3 órától a fórum vendége lesz Papp Károly Fejér megye rendőrfőkapitánya, aki élőben válaszol a feltett kérdésekre. Véleményeket és kérdéseket már most is írhatnak az "önkormányzati témák" - "rendőrség" rovatban. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

/ 2004.04.06. 18:24:16 |

Győrben kezdi a rájátszást a Vidi

Kedden elkészítették a labdarúgó NB1 rájátszásának programját. A Videoton a Pécs, a Békéscsaba, a Győr, a ZTE és a Haladás társaságában az alsóházban küzd a 7-14. helyért. A székesfehérvári gárda Győrben kezd szombaton.

/ 2004.04.06. 18:15:55 |

A ZTE ellen zárja az alapszakaszt a Vidi

A labdarúgó NB1. 22 fordulójában, az alapszakasz zárómérkőzésén a Videoton a Zalaegerszeg együttesét fogadja. A székesfehérvári gárda 11 mérkőzés óta nem tudott nyerni. Ezt a sorozatot kell megszakítani...