Hírek
-
Szerdán délben a város polgármestere vágta le az utolsó centit...
Szerdán délben az utolsó centimétert is levágták arról a szalagról, ami a kötelező sorkatonai szolgálat végét jelenti Magyarországon. Korábban már hírt adtunk róla, hogy a hadkötelezettség eltörléséhez kapcsolódva a Honvédelmi Minisztérium „centivágó” rendezvénysorozatot kezdeményezett Budapesten a Hősök terén és 11 nagyvárosban, köztük Székesfehérváron is. Szerdán délben Warvasovszky Tihamér polgármester "vágta le" az utolsó darabot a kötelező sorkatonaságból. (képgaléria a centivágásról)
2004.11.03. 00:00:53 -
A szövés mestersége - kiállítás a Barátság Házában
A népművészet remekeiből kaphatnak ízelítőt azok, akik ellátogatnak a Megyei Művelődési Ház kiállítótermébe. A házban működő szövőműhely ugyanis fennállásának 20. évfordulóját ünnepli egy jubileumi kiállítással. Az 1984-ben alakult műhely az első volt Székesfehérváron, ami teret engedett a szövés mesterségének. A két évtized alatt e műhely tagjainak legtöbbje mesterré vált...
2004.11.02. 16:19:45 -
Zenei ritkaságott hallhatott a közönség a Ciszterci Templomban
Október 26-án, kedden este hétkor volt Rákász Gergely Interaktív Látványkoncertje a Ciszterci Templomban. Az orgonista a zene mellett a modern techinikának köszönhetően a komolyzenei darabok alatt kivetítőn mutatta be az adott korszak társművészeit és annak alkotásait. Rákász Gergely ezzel a műsorral, ami Magyarországon még újdonságnak számít, számos nemzetközi színpadon megfordult már. Repertoárja széles skálán mozog, a klasszikus műveken át egészen a 20. századi alkotásokig, szinte minden irányzat megtalálható benne.
2004.11.02. 16:11:45 -
Halaszthatatlan a fejlesztés a MÁVCARGO-nál
A közelmúltban rendezte meg Budapesten hagyományos Fuvarozói Fórumát a MÁV Rt Árufuvarozási Üzletága. A cég vezetősége novemberben több nagyvárosban újabb fórumokat szervezett, Székesfehérváron a Gellért Hotelben kedden délelőtt találkozott a cég ügyfeleivel. A MÁVCARGO minden ősszel tájékoztatja partnereit az aktuális kérdésekről és az elmúlt évben végzett tevékenységről. A tájékoztatón elhangzott, hogy halaszthatatlanná vált a fejlesztés - emelte ki Horváth Zsolt Csaba a MÁV Rt. Árufuvarozási Üzletág igazgatója.
2004.11.02. 13:28:14 -
Felborult gabonaszállító okozott több órás útzárat
Egy felborult gabonaszállító okozott fennakadást az M7-es autópálya és a 7-es főút csomópontjában, Székesfehérvár határában. A jármű pótkocsija kedden reggel, eddig tisztázatlan okból borult fel a 7-es főút siófoki felhajtójánál. A pótkocsin szállított gabonás zsákok szétszóródtak az úton, és teljese szélességében elzárták az utat. Emiatt a 7-esrol Siófok felé igyekvőknek több órát kellett várniuk, amíg a tuzoltók kerekeire állították a teherautó pótkocsiját és visszapakolják a zsákokat.
2004.11.02. 13:19:36
A fehérvári rögbi utánpótlás sikere az Magyar Kupában
Kiválóan szerepeltek a székesfehérvári csapatok a női és utánpótlás rögbi Magyar Kupa fináléjában.
Az FRC korosztályos együttesei mind a négy kategóriában dobogóra állhattak. Két első és két második hely jutott számukra. A hölgyeknél kettős fehérvári siker született. Az FRC amazonjai a Hunyadisokat megelőzve végeztek az élen.
Elkészült a Balatoni úton a csatornahálózat - megszűnt az útlezárás
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata örömmel értesíti a lakosokat, hogy befejeződött a Balatoni úton, a Nagyváradi úttól az Úrhidai útig és az Úrhidait út zsákutca részén a szennyvízcsatorna hálózat építése. Az üzembe helyezés megtörtént, a végleges úthelyreállításra 2005. tavaszán kerül majd sor. Kérjük, hogy az érintett ingatlantulajdonosok a hálózatra való rákötés érekében mielőbb keressék fel a Fejérvíz Rt. műszaki ügyfélszolgálati irodáját (Királysor 3-15.), ügyfélfogadási napokon 7.30 és 14.30 óra között.
62 ezren voltak kíváncsiak Ákos utolsó hangos dalára
Kocsmai verekedés - focidrukkerek Albacomp játékosokra támadtak
Szolnokon győztek, néhány órával később Fehérvárott vesztettek az Albacomp kosarasai - dióhéjban így foglalható össze a bűnügyi hírek közé való történet, amely egy szóval jellemezhető: szörnyűség! A bajnoki diadal után már Székesfehérvárott vacsorázott az Alba három kosarasa, Jermaine Spivey, Kenny Younger és az ifjú Gáspár Dávid. A hazafelé tartó úton - nem sokkal éjfél után - a trióval tartott a magyar hátvéd barátnője is, amikor a Steffl-sörözőből valaki sört locsolt az Albacomp-hívek legnagyobb kedvencére, Spiveyra...
Kipróbálják a mobiltelefonokat az elektronikus adóbevallásnál
Budapesten rendezték a világ első mobil kormányzati konferenciáját, ahol elhangzott, hogy pilotprojektben vizsgálják meg, hogyan használhatók a mobiltelefonok az elektronikus adóbevallásnál. A rendezvényen megalakult egy m-kormányzati megoldásokat kutató nemzetközi tudományos társaság, honlapjának a Kormányzati Portál ad majd otthont. Magyarországon a lakosság alig 15 százaléka internetezik, a mobiltelefonok elterjedtsége viszont meghaladja a 80 százalékot.
Jégkorong: keret az olimpiai selejtezőre
Kijelölte keretét a jövő hét végén esedékes olimpiai selejtezőre, a jégkorong válogatott szövetségi kapitánya, Pat Cortina. A mieink a norvégiai eseményen a házigazdák mellett Kínával és Szerbia-Montenegróval küzdenek majd meg az egyetlen továbbjutó helyért. A szakember 15 Alba Volán FeVita játékosnak küldött meghívót a nemzeti csapatba.
Vietnámi látogatás a Székesfehérvári Vállalkozói Központban
A Magyar Köztársaság Nemzetközi Fejlesztési Együttműködésének keretében, 2004. október 22-30. között 10 fős, a Vietnámi Tervezési és Beruházási Minisztérium tisztviselőiből álló delegáció látogatott hazánkba tapasztalatszerzés céljából. Ennek keretében voltak a székesfehérvári inkubátorházban, ahol fél napot eltöltve megismerhették az inkubátorok hazai viszonyait, jellegzetességeit, és kiemelten foglalkoztak a Vállalkozói Központ vállalkozásfejelsztési projektjeivel.
Mindenszentek, Halottak napja - tisztelet az elhunyt lelkeknek
Falun és városban, katolikus, protestáns vagy görögkeleti közösségekben november 1-jén (esetleg 2-án is) halottainkra emlékezünk. A sírok rendbetétele,a sok virág, gyertyák: tiszteletadás az elhunytak emlékének. Az ünnep, és az azt követő halottak napja -egyházi jellegén túl- fokozatosan általános népi megemlékezéssé is vált. Ilyenkor mindenki kilátogat a temetőbe, meglátogatja elhunyt hozzátartozóit. Halottak napját november 2-án 998 óta tartja meg az egyház. Ez az ünnep összefügg azzal a századvégi szorongásos hangulattal, mely 1000-re a világvégét várta. Ilyen elképzelések mellett igyekeztek a halottakkal "jóban lenni", az elhunytak szellemeivel jó barátságba kerülni. A sírokon gyertyát gyújtottak, hogy "szegény, fázós lelkek annak fényénél melengethessék magukat".
Magántőkét vonz a Kodolányi a városba - apartmanház épült diákoknak
Tavaly kereste fel a Kodolányi János Főiskolát egy vállalkozó -a Bretton Rt részéről- hogy igény esetén saját tőkéből, saját területen felépítene egy apartmanházat. Az érdeklődés felmérése után, a főiskola részéről kedvező fogadtatása volt az elképzelésnek. Az építkezés költségei nem a Kodolányi János Főiskolát terhelték, így anyagilag nem is profitál belőle. Nagy nyereség azonban a főiskola számára, hogy ismét bővíteni tudta szolgáltatásainak körét. Hallgatóink tehát különböző, minőségi szálláslehetőségek közül választhatnak, s a kiterjedt nemzetközi kapcsolataink révén hozzánk érkező külföldi diákoknak és vendégeknek is tudunk elhelyezést biztosítani.
Véget ért a FISZ második őszi találkozója
Október 29-én, 30-án és 31-én rendezték meg a FISZ második őszi találkozóját a Velencei-tó partján, az Agárd Hotelben. A háromnapos programok közt irodalmi estek és kerekasztal-beszélgetések kaptak helyet. Rögtön az első napon Székesfehérvár irodalmi életéről tartottak előadást. A meghívott vendégek közt volt Sobor Antal József Attila-díjas író, Bobory Zoltán előadó, László Zsolt költő, Arató Antal és Szegedi-Kovács György költő. A beszélgetést L. Simon László, a Fiatal Írók szövetségének elnöke vezette.