"Székesfehérvár Sportjáért" díjjal tüntették ki az UEFA Kupa döntős csapat tagjait

Szombaton este méltóképpen ünnepelték meg a székesfehérváriak a húsz esztendővel ezelőtt UEFA Kupa döntős Videoton SC együttesét. A hét éve tragikus hirtelenséggel elhunyt Májer Lajost kivéve egytől-egyig eljöttek a csapat egykori játékosai, szakvezetői és a stáb tagjai. Az 1985-ös magyar válogatott elleni 2x20 perces összecsapás előtt Warvasovszky Tihamér a város polgármestere átadta valamennyiüknek a héten alapított "Székesfehérvár Sportjáért" díjat.

2005.05.22. 10:23 |

Videoton 1985-Magyar Válogatott 1985 1-1 (0-1)
Székesfehérvár, 4000 néző
Vezette: Vágner

Videoton 1985 1. félidő: Koszta-Végh, Diszt L., Csuhay, Horváth G.-Burcsa, Csongrádi, Vadász, Palkovics-Szabó J., Nováth

2. félidő: Disztl P.-Borsányi, Disztl L., Csuhay, Gyenti-Vaszil, Csongrádi, Burcsa, Wittmann- Fuisz(Szabó J.), Gömöri (Faddi)

Magyar Válogatott 1985: Andrusch-Sallai, Kereki (Petres), Kardos, Péter-Mónos, Tiber, Miriuta, Kiss S. (Nagy II.)-Dajka, Kovács K.

Gólszerzők: Vaszil (35. perc) illetve Tiber (10. perc)

A végig kitűnő hangulatú mérkőzésen a Vidi akár több góllal is megnyerhette volna a meccset, ha egy kicsit jobban összpontosítanak a kapu előtt Szabó Józsefék. Ettől függetlenül a sors különös fintora, hogy a ellenfél gólját is fehérvári, a kétszeres válogatott, 1975-ös bajnoki ezüstérmes Tiber László szerezte.
A mérkőzés után sokáig ünnepelték a szurkolók kedvenceiket, akik közel az ötvenhez, vagy éppen egy kicsit túl azon, tiszteletkört futva köszöntötték a drukkereket.