Hírek
-
December 12-én lép életbe a MÁV új menetrendje
A kihasználatlan vonalakon 10 százalékkal csökkenti a járatok számát a MÁV. December 12-től azonban több intercity és expresszvonat indul. A jövő évi vasúti menetrendben elsőbbséget élvez a budapesti elővárosi, illetve a minőségi távolsági forgalom - mondta Vizsy Ferenc, a MÁV személyszállítási főigazgatója a december 12-én életbe lépő jövő évi vasúti menetrendet bemutató sajtótájékoztatón. Közölte, hogy a MÁV az utazási igényekhez igazodva ésszerűsítette személyszállítási tevékenységét, és 10 százalékkal csökkentette a járatok számát azokon a vonalakon, ahol kevésbé voltak kihasználva a szerelvények.
2004.11.25. 07:24:51 -
Öt helyett most csak hármat kapott a Békéscsaba a Sóstón
A bajnokságban remekül szereplő Fehérvár FC a Magyar Kupában hazai pályán könnyedén győzte le a Békéscsaba együttesét. A piros-kékek második félidőben nyújtott meggyőzőbb és gólra törőbb játékukkal magabiztos győzelmet arattak. A második félidőben a helyzeteit jobban kihasználó FC Fehérvár teljesen megérdemelten jutott tovább, és várhatja a Magyar Kupa tavaszi, következő játéknapját. A csapat szombaton az Arany Ászok Liga őszi záró fordulójában a Matáv Sopronhoz látogat.
2004.11.25. 07:08:18 -
Újra jégen Ocskay Gábor - két hét múlva akár mérkőzésen is játszhat
Pénteken este Dunaújvárosban rendezik a jégkorong Magyar Kupa döntőjét a hazai bajnokság két legerősebb csapata a házigazda DAC-Invitel és az Alba Volán-FeViTa között. A két csapat természetesen kitűnően ismeri egymást, pénteken amúgy az Interliga keretében kellett volna összecsapnia a két gárdának, ám a Magyar Kupa fináléja miatt ezt a találkozót december 17-re halasztották. Közben az orvosok engedélyével következő héten hétfőn ismét edzhet ifj. Ocskay Gábor...
2004.11.25. 06:47:52 -
Házhoz jött a tőzsde - Nyílt Tőzsdei Nap Székesfehérváron
A Nyílt Tőzsdei Nap megnyitóján Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde elnöke Székesfehérvárról szólva kiemelte, a város a magyar gazdaság egyik legfontosabb motorja. Berta Ákos a KJF főigazgató-helyettese a főiskola fejlődéséről beszélt: a Kodolányi a negyedik legnagyobb közgazdászképző az országban. A rendezvény megnyitóján Warvasovszky Tihamér polgármester az ipari integráció erősítéséről és a gazdaságfejlesztésről is beszélt.
2004.11.24. 14:50:30 -
Magyarországon soha nem látott hokicsapatok lépnek a jégre Székesfehérváron
Utolsóként a HC Milano Vipers csapata jutott a 2005. január 7-9. között Székesfehérvárott megrendezésre kerülő Continental Kupa négyes döntőjébe, amelybe házigazdaként az Alba Volán-FeVita, illetve alanyi jogon az orosz HC Dinamo Moszkva és a szlovák HKM Zvolen már korábban, játék nélkül besorolást nyert.
2004.11.24. 08:50:16
Rejtélyes új tanú tett vallomást a móri mészárlás ügyében
Jelentkezett egy tanú a móri bankrablás ügyében folyó tárgyaláson és azt vallotta: Kaiser Ede, a harmadrendű vádlott Kiglics Attilával együtt rabolta ki a bankfiókot, miközben egy társuk a barátnőjével a fiók előtt őrködött. A férfi azt mesélte a zárkatársának, hogy négyen jártak Móron: a bankfiókban Kaiser Ede és a harmadrendű vádlott Kiglics Attila járt, amíg ő a barátnőjével kintről figyelt és őrködött. A bíróság nyilatkoztatta az érintetteket és valamennyien cáfolták a tanú állításait.
A BÉT Székesfehérváron folytatja a tőzsdei nyílt napokat
November 24-én, szerdán Székesfehérvárott folytatódik a Budapesti Értéktőzsde Részvénytársaság (BÉT) Tőzsdei Nyílt Napok elnevezésű programsorozata. A hazai nagyvárosokban tartott nyílt napok lehetőséget nyújtanak arra, hogy a magánbefektetők és a tőzsdei szolgáltatások iránt érdeklődők megismerkedhessenek a Tőzsde és a tőkepiac működésével, befektetési lehetőségekkel, valamint a piaci szereplők (szekciótagok, tőzsdei adatszolgáltatók, kibocsátó cégek) tevékenységével.
Hosszabbítással, de győzött a Volán az Interligában
Az Interliga alapszakaszában a székesfehérvári Alba Volán férfi jégkorong-csapata csak hosszabbításban tudta megszerezni a győzelmet a horvát Medvescak Zagreb ellen. A fehérvári csapat győzelmével biztosan tartja második helyét a tabellán.
Intézményvezetők: Zsabka Attila Kríziskezelő Központ
A székesfehérvári hajléktalan-ellátás országos viszonylatban példaértékűnek nevezhető, évek óta minden télen indítanak teajáratot: meleg italt, szendvicset, gyertyát és gyógyszereket visznek azoknak az embereknek, akik valamilyen oknál fogva nem mennek be a szállóra. Beindították az albérlet programot is, ami eddig sikeresnek mondható: többen teljesen önállóan élik újra életüket. A hajléktalanszállók igaz nem tudnak mindenkinek helyet biztosítani, azonban senkit nem hagynak, soha a hidegben aludni –mondja Zsabka Attila a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ vezetője.
Jövőre épül az új buszpályaudvar - élhető Piac tér
Törvény rendezheti a polgárőrség működését - igazoltatni sincs joguk
Országszerte közel 1700 egyesületben 64 ezer polgárőr járul hozzá lakókörnyezetének biztonságához. A Belügyminisztérium elképzelhetőnek tartja, hogy a jövőben külön törvényben szabályozzák a polgárőrségek munkáját. Polgárőrökből, jogászokból és belügyi szakértőkből álló munkacsoport dolgozik a Belügyminisztériumban, hogy megvizsgálják, a polgárőrségek munkáját miként lehetne a jogi háttér megváltoztatásával, esetlegesen törvényi szintű szabályozással támogatni - közölte Hegedűs András, a tárca bűnmegelőzési főcsoportfőnöke, az Országos Bűnmegelőzési Központ vezetője.
Elkezdték felújítani az Új Csóri utat - jövőre is folytatódik a munka
150 székesfehérvári diák nyert Bursa Hungarica ösztöndíjat
Székesfehérváron 150 diák nyerte el idén a Bursa Hungarica Ösztöndíjat. A támogatást igazoló emléklapot hétfőn délelőtt vehették át a főiskolások a Városházán, a Közoktatás Napján. Székesfehérvár Önkormányzata minden évben ezen a napon adja át a Fehérváron élő felsőoktatásban tanuló diákok számára a Bursa Hungarica ösztöndíjat. A támogatás összesen 10 millió forint ennek felét az önkormányzat állja. Az ösztöndíjat elnyerő diákok két szemeszteren keresztül 2 és 5 ezer forint közötti támogatást kapnak, ami nagy segítség a tanulmányaik elvégzéséhez.
Sporttal nevelés éve – testnevelő tanárok konferenciája a Városházán
A SZITI Egyesület szombaton tartotta záró konferenciáját annak a programsorozatnak, melyet az Európai Bizottság is támogatott a „Sport általi nevelés európai éve” (EYES 2004) pályázat keretében. Dr. Világosi Gábor megnyitóját követően Szekeres Pál államtitkár, dr. Nádori László professzor és más neves szakértők tartottak előadást az érdeklődő testnevelő tanároknak, fogyatékkal élőket segítő szervezetek képviselőinek