-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Kínaiaké lett a Philips székesfehérvári monitorgyára
A holland Royal Philips Electronics és a kínai TPV Technology Limited lezárta azt a még tavaly decemberben bejelentett ügyletet, amelynek eredményeként utóbbi társasághoz került az alsó kategóriás LCD-monitorok és LCD-tévék gyártása. Az éves szinten mintegy 1,5 milliárd eurós forgalmú divízióért a TPV 358 millió dollárt fizet. A kínai társaság a vételárat részben saját részvényekkel törleszti, így teljes részvénytőkéjének 30 százaléka a Philipsé lesz.
A holland Royal Philips Electronics és a kínai TPV Technology Limited lezárta azt a még tavaly decemberben bejelentett ügyletet, amelynek eredményeként utóbbi társasághoz került az alsó kategóriás LCD-monitorok és LCD-tévék gyártása. Az éves szinten mintegy 1,5 milliárd eurós forgalmú divízióért a TPV 358 millió dollárt fizet. A kínai társaság a vételárat részben saját részvényekkel törleszti, így teljes részvénytőkéjének 30 százaléka a Philipsé lesz.
A TPV az üzlettel a világ legnagyobb monitorgyártójává válik, mivel részaránya korábban 18,8 százalékos volt, a Philipsé 7,7 százalékos, a jelenlegi első helyezett, a dél-koreai Samsung Electronics pedig 19,8 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik.
Az ügylettel a TPV-hez kerülnek a Philips érintett magyar, brazil, tajvani és kínai üzemei, összesen 1700 alkalmazottal. A Philips Magyarországon a székesfehérvári üzemben gyárt számítógépes LCD-monitorokat, ám a magyar leánynál egyelőre nem tudták megmondani, hogy a társulás miképp érinti a hazai gyárat. (Székesfehérváron egyébként DVD-írókat, házimozi-berendezéseket és hagyományos, katódsugárcsöves televíziókat is készítenek.) Az üzlet miatt egyébként nemrég P-Harmony Monitors Kft. néven monitorgyártó társaságot alapított a székesfehérvári Philips gyár tulajdonosa, a holland Klononklijke Philips és társcége, a Philips Radio B.V. Ebbe az új leányvállalatba szervezik majd ki az LCD-monitorok itthoni gyártását.