Hírek


/ 2005.06.26. 20:13:12 |

"Vivát, vivát Beatrix a magyar királyné!"

 "Vivát, vivát Beatrix a magyar királyné!" - hangzott el számos alkalommal a Városház téren. A két napos királyi esküvő programsorozat a végéhez ért és összeházasodott Mátyás király és Beatrix hercegnő a város főterén. A történelmi színjátékban az esküvő után a lakoma következett, amelyből az urakon kívül a nép is kapott kóstolót. A vacsora alatt pedig udvari bolondok, zenészek és tűztáncosok szórakoztatták a királyi párt és a közönségüket. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2005.06.26. 19:20:36 |

Száz kiló haltetem a Gaja patakban - üzemzavar a szennyvíztelepen

 Száz kiló hal pusztult el a Gaja patakban, a székesfehérvári szennyvíztelepen történt üzemzavar következtében, jelenleg a haltetemek eltávolítása zajlik. A Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője, 
Csonki István elmondta: az üzemzavar következtében tisztítatlan szennyvíz került a Gaja patakba torkolló Jancsár csatornába. Ez, valamint a nagy meleg együttesen háromszáz méteres szakaszon oxigénhiányt okozott, ami halak pusztulásához vezetett.

/ 2005.06.25. 17:48:19 |

Éljen az igazságos Mátyás király! - elkezdődött a királyi esküvő

 Közhírré tétetik, a mai napon Mátyás király és Beatrix hercegnő díszes felvonuláson mutatkozott be Székes királyi városunk lakói előtt. A királyi esküvő rendezvénysorozat keretében, a mai napon találkozott a király és leendő arája és díszes felvonulással meneteltek a Városháztérre, ahol olasz zászlódobálók és a nép várta őket. A mai nap során még színdarabokra kerül sor. A holnapi napon pedig királynévá koronázzák Beatrixet és sor kerül a királyi lakomára is. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2005.06.25. 17:00:11 |

Siófokon találkoztak a magyar politológusok

 Az idei évben már másodjára ülésezett a Politológus Vándorgyűlés Siófokon. A rendezvény tizenegyedik alkalommal került megrendezésre és a házigazda a Kodolányi János Főiskola volt. A rendezvény hazánk egyik legrangosabb szakmai fóruma. A vándorgyűlés idén egy új napirenddel is bővült, első alkalommal adták át a Kolnay Aurél Díjat, ami az aktuális évben a legjobb szakmai publikációt kibocsátó kutatónak jár. Az idei díjazott Boda Zsolt PHD lett, aki a díjat a Globális ökopolitika című publikációjáért kapta.
/ 2005.06.24. 14:20:58 |

Lakossági fórum a 12.sz. választókerületben kedden a Hétvezér Sörözőben

 Június 28-án kedden 17 órakor lakossági fórumot tart dr. Vas Rezső a 12. számú választókerület önkormányzati képviselője, amire tisztelettel várja a városrész lakóit. A Hétvezér Sörözőben tartandó lakossági fórumon ott lesz Warvasovszky Tihamér polgármester, Szilágyi László városüzemeltetési igazgató, Szakonyi László városgondnok és Nagy Zsolt a Polgármesteri Hivatal Közlekedési Irodájának vezetője. A városvezetők tisztelettel veszik javaslataikat és szíves várják Önöket kedden a Hétvezér Sörözőben.
/ 2005.06.24. 13:47:30 |

98 új önkormányzati bérlakást adtak át a Gánts Pál utcában

 Pénteken délelőtt 98 önkormányzati bérlakást adtak át a Gánts Pál utcában a bérlőknek. Az átadáson jelen volt Kolber István regionális fejlesztésekért és felzárkózásért felelős tárca nélküli miniszter aki hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár Pécs mellett élen jár a lakásépítések és felújítások terén. Warvasovszky Tihamér polgármester megköszönte a kormányzati 300 millió forintos  támogatást, amivel el tudta indítani Székesfehérvár a bérlakások építését és bejelentette, hogy a folytatódó Otthonteremtő programmal 77 olyan lakást építenek tavaszig, amivel a nagycsaládosokat támogatja a város.Képek a 98 bárlakás átadásáról itt!
/ 2005.06.24. 11:01:18 |

Elkelt a Köztársaság Mozi és a Fehérvár FC, folytatódik az Otthonteremtő program

 A tegnapi közgyűlés legfontosabb döntéseiről számolt be Székesfehérvár polgármestere mai sajtótájékoztatóján. Értékesítették a Fehérvár FC - 83%-os- önkormányzati üzletrészét,  júliusban csatornázási munkák kezdődnek a Felsővárosban, az Öreghegyen és a Ráchegyen, folytatódik az otthonteremtő program, amelynek keretében a Horog utcában épül 77 lakás - elsősorban a nagycsaládosok számára. Elkezdődik a belterületi közutak felújítása: még az idén megújulnak a Sarló és a Gőzmalom utcák, valamint a Seregélyesi út, a Királysor és a vizivárosi belső utak.

/ 2005.06.24. 10:00:08 |

Szili Katalin Székesfehérváron - június 29-én ülésezik a Nemzeti Emlékhely kuratóriuma

 A székesfehérvári Nemzeti Emlékhely Közalapítvány legközelebbi kuratóriumi ülésének összehívásáról tárgyalt a Városházán Dr. Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke - mint a Nemzeti Emlékhely Közalapítvány Kuratóriumának elnöke -, Dr. Varga Kálmán, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke és Warvasovszky Tihamér polgármester. Szili Katalin és Dr. Varga Kálmán áttekintették a Nemzeti Emlékhely Kuratórium felkért tagjai – dr. Fülöp Gyula múzeumigazgató, Elekes András főszerkesztő és Vajnai Endre építész - által készített, a Nemzeti Emlékhely kialakításának további folytatását előkészítő szakmai anyagokat.

/ 2005.06.24. 07:52:05 |

Kámán Tamás is az Albacompban folytatja - edző még nincs

 A remek képességeit évek óta bizonyító Kámán neve elválaszthatatlannak tűnt Zalaegerszegtől, ahonnan akkor sem igazolt el, amikor gyengébb állomány jött össze, és nem a tradíciókhoz méltó célokért harcollt a Zete. Nem tagadta ugyanakkor, hogy szívesen játszana bajnoki címért, érmekért küzdő együttesben. Szerződése lejártával a hírek szerint több élcsapat is megkereste, örömünkre az Albát választotta - írja a csapat honlapja.

/ 2005.06.24. 07:38:48 |

Akadálymentesítés - próbaperek intézmények ellen

 Újabb négy intézmény ellen indított per a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége – tájékoztatta a Népszavát Hegedűs Lajos. Ügyeltek arra Hegedűsék, hogy az élet minden területéről keressenek kerekesszékkel megközelíthetetlen intézményt, így egyebek mellett egészségügyi, munkaügyi, és jogi területekkel foglalkozó középületeket perelnek. A próbaper célja kizárólag az, hogy egyre több épület legyen a sérülteknek is megközelíthető.