Hírek


/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2005.08.12. 11:14:04 |

A szakhatósági engedélyeket szerzi be az Alba Airport Kft

 A Börgöndi Repülőtér fejlesztésének előkészítéséről tartott sajtótájékoztatót csütörtökön délelőtt dr. Tóth Ferenc az Alba Airport ügyvezetője. A tájékoztatón elhangzott, hogy a szükséges engedélyek beszerzése a tervek szerint halad és augusztus 20-án elindul a reptér honlapja is. A honlapon a környezetvédelemmel kapcsolatos anyagok is megtalálhatók lesznek. A repülőtér létesítési engedélyt kedvező esetben jövő szeptemberre kaphatja meg a társaság. (A repülőtér látványterveit itt találja!)
/ 2005.08.12. 11:05:02 |

Győztek Székesfehérváron a kézis lányok

 Brazília ellen győzelemmel kezdte szereplését a magyar női kézilabda válogatott a háromnapos Pannon GSM tornán. Az első, székesfehérvári találkozó volt az első olyan tét mérkőzése a csapatnak, amelyen a légiósok is szerepeltek. A 27-22-es győzelem látszólag megnyugtató, de a mérkőzés finom szólva nem sikerült valami izgalmasra.  A mérkőzés legjobba, Kenyeres Fanni elmondta, hogy a mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogy szerették volna, de a győzelem a lényeg. A második félidei teljesítménnyel viszont bármire képes lehet csapat.

/ 2005.08.12. 11:03:10 |

Zárolták a Nemzeti Emlékhely Alapítványnak ígért támogatást

 Bár az Országgyűlés 2005-re 150 millió forintot szavazott meg a Nemzeti Emlékhely Alapítvány számára, ennek ellenére az alapítvány ebben az évben csupán 30 millió forintos állami támogatást kap a székesfehérvári romkert fejlesztésére, rekonstrukciójára - tudta meg a Népszabadság Fülöp Gyulától, az alapítvány kuratóriumának alelnökétől, a székesfehérvári Szent István Múzeum igazgatójától. A kulturális tárca a közelmúltban jelezte: zárolja a fejlesztésre szánt pénz nagy részét, sőt az engedélyezett 30 millió forintot is csak 2006 januárjában tudja majd átutalni.

/ 2005.08.12. 10:59:34 |

380 milliós adócsalást leplezett le a vámhatóság Székesfehérváron

 Egy székesfehérvári vállalkozás export áfa-visszaigényléseit ellenőrizték és csaknem 380 millió forintos adócsalást leplezett le a vámhatóság az ellenőrzés során - közölte a VPOP. A cég a tavalyi év negyedik negyedévében - bevallása szerint - több mint 1,5 milliárd forint exportértékesítést bonyolított el. Az áruk túlnyomórészt műszaki termékek voltak, de megtalálható a termékek közt kötött pulóver és bőrcipő, valamint egy lemezből készült komplett raktárépület is.

/ 2005.08.11. 12:06:28 |

Hiemer-ház: 600 millió forintot nyert a város, már októberben kezdődik a felújítás! 

 Európai uniós forrásból 600 millió forintot nyert a város a Hiemer-ház rekonstrukciójára – jelentette be Warvasovszky Tihamér polgármester. A munkálatok már októberben elkezdődnek és jövő augusztusra be is fejeződik az épülettömb Városház tér felőli épületszárnyának teljes felújítása. Az újjászülető Hiemer-ház nemcsak a város dísze lesz, hanem hasznos is lesz Fehérvár számára: EU információs központnak és pályázati irodának, valamint konferencia és kamarateremnek ad helyet.

/ 2005.08.11. 08:02:28 |

Három hét múlva becsengetnek - 16-20 ezer forintba kerül a tanévkezdés

 Három hét múlva véget ér a több mint két hónapos nyári vakáció, s a közoktatásban 1 millió 416 ezer diák ül be szeptember 1-én az iskolapadba. A 2005/2006-os tanévben 102.861 első osztályos kezdi meg tanulmányait. A tanszerek és -könyvek árai szerint a tanévkezdés legalább 16-20 ezer forintjába kerül azoknak a szülőknek, akiknek gyermeke először veszi a hátára az iskolatáskát szeptember 1-én.
/ 2005.08.11. 07:26:21 |

Befejeződött az őszi árpa betakarítása

 Az őszi árpa betakarítása befejeződött, az őszi búza aratása felgyorsult, a terület 97 százalékáról csaknem ötmillió tonnát arattak le, a többi kalászos gabona aratása 75-80 százalékos. Az eddig betakarított kalászosok össztermése megközelíti a 6 millió 900 ezer tonnát. A betakarított termés raktározása megoldott -állítja a kormányszóvivő. A kukorica terméskilátásai egyelőre nagyon jók, az első termésbecslés 8,1 millió tonna.
/ 2005.08.11. 00:43:55 |

Szombattól visszaveszik az elektronikai hulladékokat

 Augusztus 13-tól minden új elektronikai berendezés vásárlása esetén kötelesek lesznek a hazai kereskedők díjmentesen visszavenni a régi, elhasznált készülékeket. Évente közel kétszázezer tévé, illetve monitor kerül a szemétbe. Egy felmérés szerint Magyarországon legkevesebb 100-150 ezer PC és 20-30 ezer monitor kerül ki a forgalomból. A kormányrendelet alapján a gyártók a visszavételről és a hasznosításról önállóan gondoskodhatnak, vagy koordináló szervezetet hozhatnak létre. Eddig összesen 5 ilyen szervezet jött létre, amelyek az érintett gyártók és forgalmazók mintegy 90 százalékát tömörítik, ami körülbelül 300 céget jelent. (Az elektronikai hulladékról bővebben...)
/ 2005.08.11. 00:26:17 |

Pályázati felhívás vállalkozó, vállalkozni szándékozó nőknek

 A MINők (Magyar Internetező Nők Egyesülete Közhasznú Szervezet) és a Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság (Jászfényszaru) képzési és szaktanácsdadási programot indít, és ebből az apropóból pályázati felhívást tett közzé vállalkozó, illetve vállalkozni szándékozó nőknek.  A résztvevők számára a képzés tandíjmentes, a tanácsadás és a kiegészítő szolgáltatások (gyermekfelügyelet, idősgondozás) ingyenesek. Az „e-NÍVÓ” rövidítés „e” betűje az együttműködésre és az elektronikus/internetes világ lehetőségeinek kihasználására egyaránt utal. A projekt az EU társfinanszírozásával, az Európa Terv keretében valósul meg.