Hírek
-
A csillagok útjára lépett az Omega - 25 évvel ezelötti koncertet pótóltak Agárdon
A szombaton utolsó állomásához érkezett az Omega Csillagok útján elnevezésű turné sorozata. A legendás együttes a 25 éve a hatóságok által letiltott koncertet pótolta be Agárdon. A koncertre a 25 évvel ezelőtti fiatalok közül is sokan ellátogattak Agárdra, így megtelt a Popstrand. A koncerten Kóbor János bejelentette, hogy a mai még nem búcsú, az Omega folytatja és még az idei évben egy új lemezt is a piacra dobnak. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.08.14. 18:33:09 -
Tornagyőztesek a kézis lányok - Fehérvár Sportjáért díjat kapott a Cornexi
Döntetlent játszott, és tornagyőztes lett a magyar női kézilabda-válogatott. A nemzetközi négycsapatos torna zárómérkőzésén, Székesfehérváron Németh András csapata 20-20-as döntetlent játszott Romániával, így megnyerte a tornát. A találkozó szünetében kisebb ünnepség keretében az EHF-kupa-győztes Cornexi átvehette a Fehérvár Sportjáért elnevezésű, tavasszal alapított díjat, amelyet eddig csupán az 1985-ben UEFA-kupa-döntős Videoton labdarúgócsapata kapott meg a 20 éves évfordulón.
2005.08.14. 15:58:06 -
Változik a Munka Törvénykönyve - az MSZOSZ 38 órás munkahetet szeretne
Több jelentős munkaügyi változtatást is tervez a kormány. Ennek ellenére mégsem beszélhetünk a munka törvénykönyvének átfogó átalakításáról. Herczog László, a Munkaügyi Minisztérium helyettes államtitkára elmondta: "abban maradtunk a szociális partnerekkel, hogy tegyenek olyan javaslatot, amelyek számukra nagyon fontos és ezekről próbáljunk megegyezni." Az MSZOSZ alelnöke hangsúlyozta: 38 órás munkahetet szeretnének.
2005.08.14. 15:51:32 -
X. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál - augusztus 15-20 Székesfehérvár
Székesfehérvár életében az augusztus több mint 1000 éve kivételes időszaknak számít. Ezekben a napokban, augusztus 20-a környékén a király megjelent Székesfehérváron és az úgynevezett Királylátó Napok keretében meghallgatta az ország ügyes-bajos dolgait, amikor fényes ünnepségekkel köszöntötték Szent István ünnepét. Az egykori királyi város az emberiség legegyetemesebb nyelvével, zenével és tánccal emlékezik múltjára. Mindig újabb, más és más nemzet táncaival, zenéjével várjuk és köszöntjük mindazokat, akik megtisztelik a Királyi Napok székesfehérvári rendezvényeit.RÉSZLETES PROGRAM ITT! (képek tavalyról) ÉJSZAKAI BUSZJÁRATOK
2005.08.14. 00:20:00 -
Nőtt az ország ipari termelése a tavalyihoz képest
A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint az ipari termelés 6,5 százalékkal nőtt júniusban a tavalyi szinthez képest. Az egy főre jutó ipari termelés 9,1 százalékkal volt magasabb az első félévben, mint 2004 azonos időszakában. Az ipari termelés 2005 májusában 12,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, ezzel szemben tavaly júniusban 14,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
2005.08.13. 08:04:16
A szakhatósági engedélyeket szerzi be az Alba Airport Kft
Győztek Székesfehérváron a kézis lányok
Brazília ellen győzelemmel kezdte szereplését a magyar női kézilabda válogatott a háromnapos Pannon GSM tornán. Az első, székesfehérvári találkozó volt az első olyan tét mérkőzése a csapatnak, amelyen a légiósok is szerepeltek. A 27-22-es győzelem látszólag megnyugtató, de a mérkőzés finom szólva nem sikerült valami izgalmasra. A mérkőzés legjobba, Kenyeres Fanni elmondta, hogy a mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogy szerették volna, de a győzelem a lényeg. A második félidei teljesítménnyel viszont bármire képes lehet csapat.
Zárolták a Nemzeti Emlékhely Alapítványnak ígért támogatást
Bár az Országgyűlés 2005-re 150 millió forintot szavazott meg a Nemzeti Emlékhely Alapítvány számára, ennek ellenére az alapítvány ebben az évben csupán 30 millió forintos állami támogatást kap a székesfehérvári romkert fejlesztésére, rekonstrukciójára - tudta meg a Népszabadság Fülöp Gyulától, az alapítvány kuratóriumának alelnökétől, a székesfehérvári Szent István Múzeum igazgatójától. A kulturális tárca a közelmúltban jelezte: zárolja a fejlesztésre szánt pénz nagy részét, sőt az engedélyezett 30 millió forintot is csak 2006 januárjában tudja majd átutalni.
380 milliós adócsalást leplezett le a vámhatóság Székesfehérváron
Egy székesfehérvári vállalkozás export áfa-visszaigényléseit ellenőrizték és csaknem 380 millió forintos adócsalást leplezett le a vámhatóság az ellenőrzés során - közölte a VPOP. A cég a tavalyi év negyedik negyedévében - bevallása szerint - több mint 1,5 milliárd forint exportértékesítést bonyolított el. Az áruk túlnyomórészt műszaki termékek voltak, de megtalálható a termékek közt kötött pulóver és bőrcipő, valamint egy lemezből készült komplett raktárépület is.
Hiemer-ház: 600 millió forintot nyert a város, már októberben kezdődik a felújítás!
Európai uniós forrásból 600 millió forintot nyert a város a Hiemer-ház rekonstrukciójára – jelentette be Warvasovszky Tihamér polgármester. A munkálatok már októberben elkezdődnek és jövő augusztusra be is fejeződik az épülettömb Városház tér felőli épületszárnyának teljes felújítása. Az újjászülető Hiemer-ház nemcsak a város dísze lesz, hanem hasznos is lesz Fehérvár számára: EU információs központnak és pályázati irodának, valamint konferencia és kamarateremnek ad helyet.
Három hét múlva becsengetnek - 16-20 ezer forintba kerül a tanévkezdés
Befejeződött az őszi árpa betakarítása
Szombattól visszaveszik az elektronikai hulladékokat
Pályázati felhívás vállalkozó, vállalkozni szándékozó nőknek
A MINők (Magyar Internetező Nők Egyesülete Közhasznú Szervezet) és a Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság (Jászfényszaru) képzési és szaktanácsdadási programot indít, és ebből az apropóból pályázati felhívást tett közzé vállalkozó, illetve vállalkozni szándékozó nőknek. A résztvevők számára a képzés tandíjmentes, a tanácsadás és a kiegészítő szolgáltatások (gyermekfelügyelet, idősgondozás) ingyenesek. Az „e-NÍVÓ” rövidítés „e” betűje az együttműködésre és az elektronikus/internetes világ lehetőségeinek kihasználására egyaránt utal. A projekt az EU társfinanszírozásával, az Európa Terv keretében valósul meg.