-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Roma fiataloknak szóló pályázatokat hirdetett a rendőrség
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Közbiztonsági Szervek és a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság gyermekrajz-pályázatot hirdet a megyében élő roma gyermekek (3-6, 7-10 és 11-14 éves korosztály) számára és ezzel egy időben pedig irodalmi mű pályázatot hirdet roma ifjúsági korosztály számára. A „Vigyázz az úton!” címmel meghirdetett rajzpályázatra 2006. június 30-ig lehet A/4-es méretű pályaműveket leadni. A főkapitányság közlekedésrendészeti osztálya várja a rajzokat.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Közbiztonsági Szervek és a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság gyermekrajz-pályázatot hirdet a megyében élő roma gyermekek (3-6, 7-10 és 11-14 éves korosztály) számára és ezzel egy időben pedig irodalmi mű pályázatot hirdet roma ifjúsági korosztály számára.
A „Vigyázz az úton!” címmel meghirdetett rajzpályázatra 2006. június 30-ig lehet A/4-es méretű pályaműveket leadni. A főkapitányság közlekedésrendészeti osztálya várja a rajzokat. Az értékelést végző zsűri, amelynek tagja az Országos Cigány Kisebbségi Önkormányzat megyei koordinátora is, az első 3-3 pályaművet jutalmazza. Az irodalmi pályázatot 12-18 éves fiatalok számára írták ki. 3-10, A/4 méretű gépelt oldalnyi terjedelemben várják a fiatalok munkáit „Biztonságos közlekedés” témakörben. A beküldési határidő 2006. június 30. és ebben az esetben is az első három helyezettet díjazza a zsűri.
Eredményhirdetés ez év szeptemberében lesz. A pontos időpontról és helyszínről az érintettek írásban kapnak értesítést.
