-
Rendhagyó történelemóra
Csütörtök délután az iskola egykori tanára, a Kodolányi János Egyetem tudományos rektorhelyettese, dr. Vizi László Tamás izgalmas előadását hallgathatták a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai és pedagógusai.
2026.02.20. -
Versünnep elődöntő február 21-én!
Rekordszámú fiatal jelentkezett az idei, 16. Fehérvári Versünnepre, amelynek elődöntőjét szombaton rendezik. A szervezők és a költemények fiatal előadói mindenkit várnak nézőként az irodalom, a versek közös ünnepére.
2026.02.20. -
Újra együtt a Pausa
Dalokkal fűszerezett múltidéző koncertre készül a Pausa Kamarakórus. A Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjaiból álló, évtizedeken át a kóruséneklést népszerűsítő énekkar az őszi Kodály 70 gálaműsort követően döntött arról, hogy egy koncert erejéig újra összeállnak.
2026.02.20. -
Gyűjtés a katolikus iskoláknak
Február 22-én vasárnap a katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.
2026.02.20.
Székesfehérváron rendezték a Fejér megyei Színjátszó Találkozót
A hétvégén rendezték meg a Fejér megyei Színjátszó Találkozót a Szabadművelődés Házában. A "megmérettetésre" zömében fiatalokból álló amatőr színjátszókörök jelentkeztek. A kétnapos rendezvényen összesen tizennyolc csoport lépett fel. A fiatalok nagy részt kortárs műveket adtak elő, de volt aki Molier darabját vitte színre. A sorban viszont olyan társulatok is szerepeltek, akik saját maguk, vagy rendezőjük által írt történetet adtak elő. A csoportok a megye minden részéről érkeztek, a második napra pedig már a Közép Dunántúli Régió egészéből nevezhettek színészek. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A FESZT -re a megye összes részéről érkeztek fiatalok. A második nap viszont már regionális szinten zajlott, így részt vettek Veszprém megyei csoportok is, illetve a Balaton déli partjáról is érkeztek fiatal színészek. A csoportok egyenként egy órás darabot adtak elő, melyet a végén a zsűri hosszasan értékelt. A zsűrire volt, aki nem csak a karakterek megformálásával kívánt hatni, hanem saját rockzenekart is hozott magával, akik élőben kísérték a darabot. A rendezvényre a legtöbb csoport Székesfehérvárról nevezett, ami mutatja talán azt is, hogy a városban igen aktív irodalmi élet van.