Hírek


/ 2005.10.15. 16:13:08 |

Szombaton már minden lakásban működik a távfűtés

 Szombattól Székesfehérváron is minden távfűtéses lakásban és boltban elkezdődik a fűtési szezon. Szeptember 21-én kapcsolták be az első rendszereket a társasházak kérésére, pénteken már a rendszer 70%-a működött, szombaton viszont már kérés nélkül működik mindenhol a fűtés. Nyáron mintegy 100 millió forintot költöttek a rendszer korszerűsítésére illetve karbantartására. Érdekes adatokat a székesfehérvári távfűtéssel kapcsolatban itt talál.
/ 2005.10.15. 15:36:04 |

Felavatta fehérvári gyárát a Filtronic

 Felavatták a mobil kommunikációhoz, bázisállomásokhoz, adókhoz berendezéseket gyártó Filtronic PLC székesfehérvári elektronikai gyárát pénteken. A megnyitón Nagy-Britannia nemzetközi kereskedelmi és befektetési különleges megbízottjaként részt vett York hercege is. Az Egyesült Királyságban, Finnországban, az Egyesült Államokban, Kínában és Ausztráliában jelentős gyártási kapacitással rendelkező, tavaly 240 millió font forgalmat bonyolító brit vállalkozás a Videoton Ipari Parkban egy 8000 négyzetméter alapterületű üzemcsarnokba települt be. (képeket itt talál a gyáravatóról)
/ 2005.10.14. 21:33:58 |

Győzelem félgőzzel, könnygázzal

 A Borsodi Jégkorong Liga 2. fordulójában a mostanság nem túl acélos, de mindenképpen fejlődő Ferencvárost győzte le a tartalékos Alba Volán-FeVita, úgy, hogy nem csak a jégen folyt a csata. A találkozó tizedik percében érkezett a szurkolóknak jóindulattal sem nevezhető brigád, akik miután elkergették a hazai lelátóról a békésen szemlélődő Volán-hívek egy részét, összecsaptak a biztonsági szolgálat embereivel - így nem láthatták a fehérváriak vezető gólját - , majd a rendőrség könnygáz-akcióját követően távoztak a Fehérvári Jégcsarnokból. Nem csak ők, mert az oszlatás eredményeként a létesítmény kiürült, de a negyvenperces kényszerpihenő után a Volán átgázolt a Ferencvároson. A Fehérvári Ördögök félgőzzel is négygólos differenciát produkáltak a jégen egyébként békés összecsapás végére. Alba Volán-FeVita - Ferencváros 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

/ 2005.10.14. 15:19:24 |

Ismét bajnoki! - Szombat, 18.00: PMFC - Fehérvár

Két hete lépett pályára utoljára tétmérkőzésen az FC Fehérvár, és az akkor megszerzett három pont immár hivatalosan is a Borsodi Liga élére repítette a Vidit. Csertői Aurél és segítői azon munkálkodtak a bajnoki szünet alatt, hogy a csapat pengéjén ne essen csorba a folytatásban sem. Az NB1 8. fordulójában a Pécsi MFC vendégeként szerepel az FC Fehérvár. A szombaton 18 órakor kezdődő pécsi találkozón a Tudor - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze - Lattenstein, Schwarcz, Farkas - Alumona, Sitku, Györök alkotta kezdő 11 fut ki a mecseki közönség, és a több, mint 200 fehérvári szurkoló elé. 

/ 2005.10.14. 07:13:36 |

Festenek és burkolnak már a Vörösmarty Színházban - készen lesz decemberre

 A Vörösmarty Színház épületének külső részén már hónapok óta látszik a felújítás, dolgoznak már a környék kialakításán és felkerült az épületre az előtető szerkezete is -ez az amit kívülről látni. A belső burkolás is elkezdődött, a színháztechnika és a gépészet szinte teljesen készen van: légkondicionált lesz az egész épület, bentre pedig csak szűrt levegő jut majd. Lassan befejezik a nézőtér hangszigetelését és jövő héten már a zsöllyéket is szerelhetik. Pénzes Mihály a színház felújítását irányító munkacsoport vezetője kérdésünkre elmondta, hogy nincs veszélyben a decemberi átadás. A színház technikusai pedig már minden nap ott vannak, hogy decemberben zökkenőmentes legyen majd az üzemeltetés. (Képgaléria a belső munkálatokról itt!)
/ 2005.10.13. 16:42:12 |

A hét magyar fejlesztési pólus között szerepelhet Székesfehérvár

 A tegnapi kormányhatározat értelmében Budapest, Pécs, Szeged, Miskolc, Győr és Debrecen mellett Székesfehérvár is bekerült Magyarország fejlesztési pólusai közé. Székesfehérvár Veszprémmel együtt - mint egymáshoz közeli, egymást kiegészítő előnyökkel rendelkező városok – jelent egy fejlesztési pólust. Molnár Albert, a Pénzügyminisztérium államtitkára elmondta, a meghatározott fejlesztési pólusokat az állam kiemelten kezeli, eredetileg 5 város szerepelt ebben a körben, viszont Warvasovszky Tihamérral együtt sikerült eredményesen lobbizni a Gazdasági Minisztériumnál Fehérvár érdekében.
/ 2005.10.13. 07:08:42 |

Ötvenmillió ökológiai menekült várható 2010-re

 Ötvenmillió ökológiai menekülttel számolnak a tudósok 2010-re és arra kérik a nemzetközi közösséget, hogy készüljön fel az újfajta menekültek problémájának kezelésére. A világ más pontjain a megemelkedett szintű tengerek árasztanak el egyre nagyobb parti területeket. A politikai menekültektől eltérően a környezeti menekültek problémája még nem tudatosodott a kormányokban és a segélyszervezetekben - hívta fel a figyelmet a bonni ENSZ-Egyetem.
/ 2005.10.13. 07:02:39 |

A BAR-listáról tanácskozott a kormány - tájékoztatási kötelesség a bankoknak

 Tájékoztatási kötelezettséget írna elő a kormány a banki adóslistákkal (BAR-lista) kapcsolatban a bankok, biztosítók, lízingcégek számára – hangzott el a szerdai kormányülés után. Jelenleg azokat veszik be az adósok névsorába, akik 90 napnál hosszabb ideig tartoznak a minimálbérnél nagyobb összeggel. A legtöbben azt kifogásolták, hogy senki nem értesítette őket arról, hogy felkerültek a listára, valamint nem kaptak jogorvoslati lehetőséget akkor, ha hibás vagy téves adatot közöltek róluk.

/ 2005.10.13. 06:00:07 |

Ef. Zámbó István kiállítás nyílik pénteken a Csitáry G. Emil Uszodában

 Az egykori Albert Einstein Bizottság szövegírója ef. Zámbó István érkezik szeptember 14-én Székesfehérvárra. A képzőművész a Csitáry G. Emil Uszoda Galériájában állítja ki a képeit. A zenész, képzőművész kiállítása az "Anyag az anyagban" címet viseli. A művész a képeit - a szövegeihez hasonlóan - igencsak érdekes látásmóddal jeleníti meg. Természetesen lesz zene is, a megnyitón 17 órától az Ef. Zámbó Happy Dead Band fog zenélni.
/ 2005.10.13. 05:43:19 |

Határon túli irodalom hete Székesfehérváron

 Idén is megrendezték a határon túli irodalom hetét Fehérváron. Az idei év központi témája a műfordítás volt, de vitafórumokon, beszélgetéseken arról is volt szó, hogy merre is halad az irodalom és mennyit változott a határainkon kívül élő magyar irodalmárok helyzete. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével a Magyar Írószövetség elnöke Kalász Márton is, aki elmondása szerintem legtermékenyebb írói éveit töltötte városunkban, így szívesen tér vissza Fehérvárra.  (Tekintse meg képgalériánkat!)