Hírek


/ 2005.10.19. 18:00:41 |

Új helyre költözik a központi orvosi ügyelet

 Elfogadta az orvosi ügyeleti rendelőkre vonatkozó adás-vételi szerződés szövegét a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Tanácsa, így lehetőség nyílik arra, hogy Székesfehérvár és környékének lakossága a legkorszerűbb körülmények között részesülhessen felnőtt, gyermekorvosi, illetve fogorvosi ügyeleti ellátásban. Warvasovszky Tihamér, a társulás elnöke elmondta, október 4-én született döntés arról, hogy a központi orvosi ügyelet a Mentőállomás mellett épülő „Orvosok Házában” lesz elhelyezve, ahol az épületek légkondicionáltak, a betegek számára liftet építettek és a teljes épület akadálymentes.
/ 2005.10.19. 16:45:11 |

6,5 milliárd forintos IBM beruházás Székesfehérváron és a fővárosban

 Tovább bővíti szolgáltatási üzletágát az IBM Magyarországon, ezért több száz főt vesz fel budapesti és székesfehérvári központjába. Az amerikai informatikai óriás márciusban 1,8 milliárd forintos befektetésösztönzési forrást kapott a kormánytól ahhoz a 6,5 milliárd forintos beruházáshoz, amellyel hétszáz új munkahelyet teremtett. A cég fővárosi központja elsősorban nyelveket beszélő diplomásokat, elsősorban közgazdászokat, könyvelőket keres, Székesfehérváron pedig informatikus szakembereket várnak.
/ 2005.10.19. 12:00:53 |

Kötelező pótoltás ebeknek - szerdán 2 és 3 között a Faháznál a Budai úton

 Azok a kutyatulajdonosok, akik elmulasztották elvinni az önkorámnyzat által szervezett oltásokra a kutyájukat azoknak veszettség elleni pótoltást rendelt el a városi főállatorvos. Két időpontban vihetik a kötelező oltásra az ebeket: október 19-én szerdán a Faház borozó mellé a Budai útra délután kettő és három között, illetve október 22-én szombaton reggel nyolc és kilenc között a Homoksoron a Vásártérre.

/ 2005.10.19. 11:53:48 |

Európai összefogás a gyorshajtás ellen - működött az összes traffipax

 Az Európai Unió közlekedésrendészeti szerveit magába foglaló szervezet végrehajtó csoportja a TISPOL Operational Group ez évi ellenőrzési terve alapján Európa területére kiterjedő sebességellenőrzési akciót tartott 2005.október 10-16. között. A magyarországi ellenőrzés fontosságát mi sem indokolja jobban, mint az, hogy évek óta a legelterjedtebb szabálysértés hazánkban és a legfőbb baleseti ok a gyorshajtás. Az akció idején valamennyi sebességmérő műszert működtették Fejér megye rendőrei is

/ 2005.10.19. 08:26:55 |

A revans íze - Kétfrontos győzelem az Újpest ellen

 Két pontvadászatban is fontos mérkőzésen tudott nyerni az Alba volán-FeVita jégkorong csapata, hiszen az Újpest elleni, idegenbeli összecsapás a Borsodi Liga és az Interliga versenyprogramjában is szerepelt. A Volán remek játékot produkált a Megyeri úton, annak ellenére, hogy öt támadóját még mindig nélkülözte. A gólokban gazdag találkozón a lilák most nem okoztak meglepetést, Pat Cortina legénysége két góllal bizonyult jobbnak, s így édes revansot vett az idény elején elszenvedett sérelmekért. Újpest - Alba Volán-FeVita 3-5 (0-3, 2-1, 1-1)

/ 2005.10.19. 00:36:00 |

Akadozva működik az egységes segélyhívó

 Az Európai Bizottság felszólította a tagállamokat, hogy javítsák a 112-es hívásokra adott válaszadási képességüket, mert bár az egységes európai segélyhívószám már a vezetékes és mobiltelefon-készülékekről is hívható az EU mind a 25 tagállamában, de a testület szerint a gyakorlatban akadozik a működése. A segélyhívószámokról rendezett konferencián, melyen az összes tagállam képviselője megjelent, a tapasztalataikat cserélték ki résztvevők.

/ 2005.10.19. 00:33:00 |

Több mint 250 milliárd jut jövőre környezetvédelemre

 A jövő évi költségvetés összesen 257 milliárd forintot költ a környezetvédelemre. A zöldtárca külön 106 milliárd forinttal gazdálkodhat, ami 56 százalékkal haladja meg az idén rendelkezésre álló összeget. A környezet- és természetvédő civil szervezetek támogatására több mint 500 millió forint áll rendelkezésre pályázati úton. Ez lényegesen több mint az előző évek támogatási összege. A természetvédelmi európai uniós pályázatok részére biztosított önrész több mint 25 százalékkal (370 millióról 470 millió forintra) növekszik.

/ 2005.10.19. 00:32:07 |

Gálaműsor a színházért október 30-án a Köfém Sportcsarnokban

 "Szeretlek, színház!" címmel jótékonysági gálaműsort rendez az ARTéria Vörösmarty Színházbarátok Közhasznú Egyesülete és a Vörösmarty Színház a Köfém Sportcsarnokban október 30-án, vasárnap 16 órakor. Az esten fellép a Vörösmarty Színház teljes társulata és tánckara, az állandó vendégművészek közül ott lesz Feke Pál, Füredi Nikolett, Jónás Andrea és Szrapkó Nándor - és olyan sztárvendégek is elfogadták a meghívást, mint Csonka András, Hirtling István, Jávori Vilmos, Szakcsi Lakatos Béla, Varga Izabella és Voith Ági.
/ 2005.10.18. 23:04:05 |

A Csikvári-Homoksor összekötő utat is megcsináltatta az Alpha-Vet

 Átadták kedden délután a Homoksoron az Alpha-Vet Kft új 2000 négyzetméteres raktárépületét. A beruházással együtt a cég saját költségén leaszfaltoztatta a Csíkvári út és a Homoksor közötti gödrös átkötőutat is. Dr. Móré Attila a cég tulajdonosa az átadáson elmondta, hogy a magyar állatgyógyászati piac 30%-át uralja az évi 5 miulliárdos árbevételt produkáló kft. Az utat a város és a lakók kérésére építették. Az egész beruházás 200 millió forintba került és 25 új munkahelyet teremtett Székesfehérváron.
/ 2005.10.18. 21:55:47 |

Faültetés, kerti munka és ajándék játékok a Szivárvány Óvodában

 Társadalmi munkával segítették az őszi kerti munkákat kedden délelőtt az Alcoa munkatársai a Szivárvány óvoda udvarán. Az intézményben több tuját is elültettek, amiben a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is aktívan kivette a részét. Rudolph P. Huber az Alcoa elnökhelyettese elmondta, hogy a cégnél minden évben tartanak egy hetet, amikor különböző karitatív tevékenységekkel probálnak segíteni ott, ahol jelen vannak. (képek a faültetésről)