Hírek


/ 2005.10.18. 07:55:55 |

További három évig nem nyílhat meg az osztrák munkaerőpiac

 A munkavállalási korlátozások felülvizsgálatakor vigyázó szemeiket a magyarok leginkább Ausztriára és Németországra vetik. Nem is csoda, hiszen a hazai munkavállalók a legszívesebben e két országban dolgoznának –a jelek szerint egyelőre hiába. Ausztria további három évre fenntartja az átmeneti rendelkezéseket, és erről majd idejében értesíti a Bizottságot – közölte Günter Lenz, az osztrák gazdasági és munkaügyi minisztérium illetékese. Christoph Reichle, a német gazdasági és munkaügyi minisztériumtól elmondta, hogy a szövetségi kormány 2006-ban, még a két év lejárta előtt dönteni fog arról, hogy a továbbiakban is fenntartsa-e az átmeneti intézkedéseket.

/ 2005.10.18. 07:50:31 |

Október 20-án ülnek tárgyalóasztalhoz a két tagjelölttel

 Az első lépés, az úgynevezett átvilágítás, ami körülbelül egy évig fog tartani. Az Unió bővítési biztosa egyúttal figyelmeztetett: az EU sem ússza meg a mélyreható alkotmányos és gazdasági reformokat, ha valóban le akarja bonyolítani a bővítést. Mindkét országgal az első átvilágítandó joganyagcsomag (vagy EU-zsargonban tárgyalási fejezet) az oktatási és kulturális fejezet lesz, amit a tudomány és kutatás, valamint a közbeszerzés követ. Horvátország erre az évre 7 fejezet átvilágítását ambicionálja.

/ 2005.10.17. 19:26:37 |

Fűtéstámogatást igényelhetnek a nyugdíjasok

 A kormány intézkedése nyomán országszerte rendszeres díjtámogatást igényelhetnek a távfűtéses lakásban élő, rászoruló nyugdíjasok és rokkantnyugdíjasok. A támogatás összege október 1-től március 31-ig havi 2000 Ft, április 1-től szeptember 30-ig havi 1000 Ft. Székesfehérváron a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálatán áll rendelkezésre a kérelmi nyomtatvány – mondta el Warvasovszky Tihamér polgármester.

/ 2005.10.17. 17:46:09 |

Informatika-történeti vándorkiállítás nyílt a Kandó Számítógéptechnikai Intézetében

 Mérföldkövek az Informatikában címmel Székesfehérvárra érkezett a magyar számítástechnika történetét bemutató vándorkiállítás. A BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézetében (Budai u.45 K.épület) a kiállítást végigjárva eszébe jut a mai felhasználónak, hogy a számítástechnika nem a PC-nél kezdődött -mondja az intézet igazgatója dr. Lőrincz Péter. A kiállítást január végéig lehet megnézni hétfőtől-péntekig reggel 8-tól délután 4-ig. Számítanak az általános- és középiskolás diákokra és azokra a középkorúakra, akik valamilyen módon foglalkoztak már számítástechnikával a „hőskorban”. (Képgaléria a kiállításról...)
/ 2005.10.17. 06:52:01 |

Ötvenezernél is többen pályáznak 750 uniós álláshelyre

 Hetvenszeres a túljelentkezés az európai uniós állásokra kiírt legutóbbi pályázaton. Az 52 ezer érdeklődő egyötöde olasz, Magyarországról 873-an felvételiznek. A hatalmas érdeklődésnek persze számos oka van: a felvettek jó fizetést kapnak, miközben az átlagnál alacsonyabb adókat kell fizetniük, diplomatarendszámmal közlekedhetnek, az EU támogatja egészségügyi ellátásukat, gyerekeik oktatását. Ami a legfőbb, az így megszerzett munka élethosszig (pontosabban a nyugdíjkorhatár eléréséig) tart, nem nagyon kell elbocsátástól tartaniuk.

/ 2005.10.17. 00:51:02 |

Fehérvászon 2. - a film ünnepe a Szabad Művelődés Házában

 A hétvégén második alkalommal rendezték meg a Szabad Művelődés Házban a fehérvári filmesek független filmfesztiválját. A kétnapos rendezvény során számos rövidfilmet vetíttetek a közönségnek. A filmek között voltak középiskolások által készített amatőr, de ötletes filmek is. A fehérvári filmesek estjén vetíttették Gayer Zoltán filmjét, a Karusszel Rítust is, ami a Magyar Filmszemlén megnyerte a közönségdíjat. (Tekintse meg képgalériánkat!) 
/ 2005.10.16. 12:46:25 |

A Fehérvári Óvónőképző 50 éve végzett növendékeit köszöntötték pénteken

 A Fehérvári Óvónőképző egykori növendékei pénteken ünnepelték diplomájuk megszerzésének 50.évfordulóját. Az 1954-55-ös évfolyam nagymamakorú óvónőit Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a jeles esemény alkalmából. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte az óvónőket. Mint mondta, példaértékű az, amit az óvónők ebben a városban csinálnak és csináltak: „Most olyan óvó néniket tudtunk köszönteni, akik 50 évvel ezelőtt itt Fehérváron végezték el az Óvónőképzőt, és azóta több százezer kisgyereknek indították el az életét, szeretetre és lelkiismeretességre nevelték, tudást adtak nekik.”

/ 2005.10.16. 12:16:26 |

A rendőrség közleménye a boxos hokimeccsen történtekről

 2005. október 14-én 18.00 órai kezdettel a székesfehérvári jégcsarnokban megrendezésre került az Alba Volán Fevita – FTC jégkorongmérkőzés, amely nem minősült fokozott kockázatúnak, és a szervezők sem kértek a csarnokba rendőri biztosítást. A találkozó 23. percében a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Ügyeletére több állampolgári bejelentés érkezett, amelyek szerint a stadionban a ferencvárosi és a székesfehérvári szurkolók között hangos szóváltást követően verekedés alakult ki. Az intézkedés során egy kb. 10-15 fős csoport a rendezőkre és a rendőrökre támadt, így könnygáz alkalmazására került sor. A rendőri tevékenység jogszerű, szakszerű és arányos volt.

/ 2005.10.16. 12:08:54 |

A város nyugdíjasait köszöntötték pénteken az ARÉV Sportcsarnokban

 A nyugdíjasokat ünnepelték pénteken délután az ARÉV Sportcsarnokban. A rendezvényen  Göncz Kinga Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esély-egyenlőségi miniszter mellett Warvasovszky Tihamér polgármester Spányi Antal megyéspüspök és Fertő László a megyegyűlés alelnöke is ott volt. A polgármester a város több mint húszezer nyugdíjasának munkáját köszönte meg és mint fogalmazott a fejlődő és gyarapodó nagyvárosban számtalan épület, üzem viseli a ma nyugdíjban élők keze nyomát. (képek a rendezvényről itt)
/ 2005.10.16. 11:49:43 |

Egyelőre nem változik a madárinfluenza elleni védekezés módja

 A madárinfluenza-vírus emberre is veszélyes, H5N1-típusát mutatták ki a romániai állattetemekben. Az egészségügyi miniszter hangsúlyozta, a kór csak "nagyon speciális körülmények között" terjedhet. A védekezéshez szükséges felkészülésre már több mint egymilliárd forintot költöttek. Egyelőre változatlan a madárinfluenza elleni védekezés módja Magyarországon, mivel a Romániában kimutatott H5N1-típus is csak közvetlen madárkontaktus esetén veszélyes - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat szóvivője szombaton.