-
Okostanterem a Telekiben
A Howmet Alapítvány 45 ezer dolláros támogatásából készült el a Teleki Blanka Gimnázium okostanterme, s ezzel párhuzamosan az iskola hat tanára is részt vett a korszerű tudást adó képzéseken. A szerdai napon a tanterem átadása mellett bemutatták azokat a fizika- és kémiaórákat segítő eszközöket is, amelyeket az Ökolimpián nyertek a diákok iskolájuk számára.
2026.04.29. -
Fekvőrendőrök a kis Pozsonyin
Lakossági kérésre, Östör Annamária önkormányzati képviselő kezdeményezésére korszerű, műanyagból készült forgalomlassítókat építettek ki a kis Pozsonyi utca kereszteződéseiben. A programban a Temesvári, a Szeder, a Száva és a Gyimesi utcában is zajlik a lassítók telepítése.
2026.04.20. -
Felújítás kezdődik a Csók Képtárban
Felújítás kezdődik a Csók István Képtárban április 20-án, hétfőn. A képtárnak otthont adó épületben azonban zavartalanul fogadja az olvasókat a Vörösmarty Mihály Könyvtár.
2026.04.20. -
Iskolafelújítások Fehérváron
Az utóbbi években szinte minden fehérvári oktatási intézményben történtek felújítások. Sok helyen teljes energetikai korszerűsítés volt a nyílászárók cseréjével együtt, több intézményben az elektromos rendszer teljes cseréjét végezték el. Gyakorlatilag az összes fehérvári bölcsődét, óvodát és iskolát felsorolhatnánk ahol kisebb-nagyobb felújítások történtek.
2026.04.09.
Megkezdődik a Fejér Megyei Levéltár rekonstrukciós terveinek elkészítése
Május 8-án írták alá azt a szerződést, amelynek értelmében a Középülettervező Rt. elkészíti a Fejér Megyei Levéltár felújításának és bővítésének kiviteli terveit és a kivitelezés során a helyszíni tervezői művezetést is, közel bruttó 50 millió forint értékben. A megyei levéltár kutatószolgálata május 15-től ideiglenesen szünetel, szeptember 1-től a Kikindai út 1. szám alatt lesz a központ. A Fejér Megyei Levéltár 2009 elején költözhet vissza a jelenlegi helyére, a felújított intézmény a Szent István tér felé a XIX. század elejét, a Várkörút felé pedig a XXI. századot mutatja majd.
2006.05.08. 15:21 |
Május 8-án írták alá azt a szerződést, amelynek értelmében a Középülettervező Rt. elkészíti a Fejér Megyei Levéltár felújításának és bővítésének kiviteli terveit és a kivitelezés során a helyszíni tervezői művezetést is, közel bruttó 50 millió forint értékben. A megyei levéltár kutatószolgálata május 15-től ideiglenesen szünetel, szeptember 1-től a Kikindai út 1. szám alatt lesz a központ. A Fejér Megyei Levéltár 2009 elején költözhet vissza a jelenlegi helyére, a felújított intézmény a Szent István tér felé a XIX. század elejét, a Várkörút felé pedig a XXI. századot mutatja majd.
Szabó Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a beruházással kapcsolatban elmondta, az első lépés az volt, hogy az egész ingatlan tulajdonjoga a megyei önkormányzathoz került azzal a kikötéssel, hogy a jelenlegi helyén kell megvalósulnia az új levéltárnak. Március elején címzett támogatást szavazott meg a parlament, a közel 1,2 milliárdos rekonstrukciós összegből közel 1 milliárd lesz az állami támogatás, 200 millió pedig a megyei önkormányzat önrésze. A terveknek 2006 szeptember 15-ig kell elkészülnie, de a kapcsolat ezt követően sem szűnik meg a Középülettervező Rt-vel, amely a helyszíni tervezői művezetést is elvégzi a kivitelezésnél. A Középülettervező Rt. Fejér megyében sem ismeretlen, ez a cég készítette a Fejér Megyei Szent György Kórház új épületkomplexumának engedélyezési és kiviteli terveit is. A levéltár kiviteli terveinek vezető építész tervezője Potzner Ferenc építészmérnök, művészettörténész, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjének tulajdonosa lesz.
Dr. Erdős Ferenc a levéltár igazgatója elmondta, 2003-ban olyan állapot alakult ki, hogy számos iratot a Vasúti posta nagyraktárába szállítottak és Móron is kialakítottak egy raktárat az ideiglenes tárolásra. A kutatószolgálatot május 15-től ideiglenesen szüneteltetik, a maradék 2700 folyóméter irat kiszállítása megkezdődik a Kikindai út 1. sz alá, ahol korábban Dialízis állomás volt. Ennek átalakítása, felújítása megkezdődött, szeptember 1-től itt lesz a megyei levéltár új központja. 2008 decemberében lesz a megújult Fejér Megyei Levéltár műszaki átadása, a megújult épület a Szent István tér felé a XIX. Század elejét fogja mutatni, a Várkörút felöl pedig a XXI. századnak megfelelő új épület lesz.