Hírek
-
Helyszíni bejáráson a Lakás- és Vagyongazdálkodási Bizottság a Móri u. 8-ban
Helyszíni szemlével kezdte a Lakás- és Vagyongazdálkodási Bizottság csütörtöki ülését. A testület tagjai rendszeresen tartanak bejárásokat az önkormányzati tulajdonban lévő bérlakásokban. A bizottság ezúttal a Móri út 8. szám alatti épületegyüttest tekintette meg, ahol 12 szükséglakás van. Közülük 11-ben roma család él, rendkívül rossz körülmények között. Ezek a lakások emberi lakhatásra már nem alkalmasak -hangzott el a bejáráson. (Képek a Móri u. 8-ból)
2006.01.27. 07:11:26 -
45 benzinkútnál voltak mérésügyi hibák - volt olyan kút is, ahol több benzint adtak
Országszerte 224 üzemanyagtöltő állomás ellenőrzése során 45 üzemanyagtöltő állomáson, a vizsgálat alá vont egységek 20 százalékánál a fogyasztókat is érintő mérésügyi hiányosságot tártak fel - közölte az Országos Mérésügyi Hivatal (OMH) csütörtökön. A vizsgálat során az OMH munkatársai a 95-ös oktánszámú benzin adagolása esetében a kutak 7 százalékánál, 16 mérőfejnél, a dízel üzemanyag adagolása esetében a kutak 5 százalékánál, 11 mérőfejnél a megengedett 0,5 százaléknál nagyobb mértékű adagolási eltérést mértek. Fejér megyében nem találtak hiányosságot a benzinkutaknál...
2006.01.27. 06:50:49 -
Indulnak a középiskolai felvételik - pénteken és szombaton írják a diákok a központit
Pénteken és szombaton tartják a középiskolai írásbeli felvételi vizsgákat, az idén összesen több mint 67 ezer jelentkezés érkezett az írásbeli vizsgákra - közölte az Oktatási Minisztérium. Az általános felvételi eljárás időszaka: 2006. február 20. - március 10. között lesz, a 2006/2007. tanévre a középfokú intézményekbe való jelentkezések határideje: február 17. Tehát a felvételi eljárást megelőző írásbeli felvételi vizsgákra való jelentkezés nem jelenti azt, hogy az azon részt vevő diák éppen abba az iskolába adja majd be jelentkezését, ahol ezt a vizsgát megírta.
2006.01.27. 06:35:28 -
Javított az Alba Volán-FeVita – Ljubljanában nyertek a fehérváriak
A jégkorong Interliga elődöntőjének első összecsapásán 4-2-es vereséget szenvedett az Alba Volán-FeVita az Olimpija Ljubljana otthonában. A két győzelemig tartó párharc második felvonásán élt a lehetőséggel a fehérvári alakulat, és egalizálta az összetett állást. A csütörtöki találkozó első harmadában még nem bírtak egyméssal a felek, aztán a folytatásban Pat Cortina alakulata állva hagyta az Olimpiját. A Volán magabiztos győzelmével a vasárnapi – harmadik – mérkőzésre maradt a döntés, Székesfehérváron dől el, melyik csapat jut az Interliga döntőjébe. Olimpija Ljubljana – Alba Volán-FeVita 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
2006.01.26. 21:36:19 -
Gólnélküli döntetlen az FC Fehérvár harmadik edzőmeccsén
A kisebb sérüléssel bajlódó Dvéri Zsolt, és a távozó brazil csatár Luis Fabio Gomes nélkül lépett pályára az FC Fehérvár az NBII Nyugati csoportjában szereplő győri Integral-DAC ellen. A próbajátékon szereplő Gomes nem nyerte el a fehérvári szakvezetés teszését, így a brazil már nem kapott lehetőséget a bizonyításra a fehérváriak harmadik felkészülési mérkőzésén. Szóhoz jutott viszont a 30 éves szlovén válogatott támadó Senat Tigan – a Feröer-szigeteken már lőtt gólt - de ő sem találta helyét a tavasszal bajnoki címre törő piros-kék alakulatban. FC Fehérvár – Integral DAC 0-0
2006.01.26. 17:18:02
Hozni kell a kötelezőt! – péntek, 18.00: Békéscsaba – Cornexi-Alcoa-HSB Holding
2006-ban csakis győzelmek szerepelnek a Cornexi-Alcoa-HSB Holding tarsolyában, a két EHF-Kupa-összecsapás mellett a bajnokságban is diadalmaskodtak a fehérváriak, az eddigi egyetlen találkozón a Vasast győzték le. A hosszúranyúlt pihenőt követően idegenbeli sorozat veszi kezdetét a Cornexi életében, a hódmezővásárhelyi és váci kirándulás előtt Békéscsabára látogat Szabó Edina együttese az NB1 14. fordulójában.
(Fehérvár TV - szombat, 16.30)
Egyre több elfagyott vízmérő - a tulajdonos fizeti az elfolyt vizet
Az európaiak többsége a közös energiapolitika mellett - kiaknázni a napenergiát!
Az íreknek elegük van az új tagállamok munkavállalóiból
Civilekkel, felsőoktatási vezetőkkel és kamarákkal alakul meg a Nemzeti Vidékpolitikai Tanács
Majd 200-an töltik a rendkívüli hideget otthontalanul - mindenki bemehet a szállóra
Vereséggel kezdett az Alba Volán-FeVita az Interliga elődöntőjében
Két mérkőzésen kell helyt állnia a jégkorong Inteliga elődöntőjében az Alba Volán-FeVitának. A magyar bajnok két napig az Olimpija Ljubljana otthonában vendégszerepel, s a két győzelemig tartó párharc első felvonásán a szlovén alakulat bizonyult jobbnak. A fehérváriak kétgólos vereséget szenvedtek az alapszakasz második helyén végzett együttestől, de csütörtökön javíthat. Ha Pat Cortina győzelemre vezeti a kék-fehéreket a második összecsapáson, akkor a vasárnapi, székesfehérvári mérkőzés dönt a továbbjutásról. Olimpija Ljubljana - Alba Volán-FeVita 4-2 (1-0, 2-2, 1-0)
Felavatták a Raiffeisen Bank székesfehérvári régióközpontját
Sikeres az e-hulladék begyűjtésére indított program
Tavaly az előírtnál jóval több elektronikai hulladékot vettek vissza a kereskedők, a zöldtárca vezetője arra számít, hogy idén is hasonló lesz a helyzet. Az ország 4500 üzletében hagyhatjuk ott régi berendezéseinket, ha újat vásárolunk. Egyes adatok szerint 2005-ben 180 ezer tonna ipari és intézményi elektronikai berendezést hoztak forgalomba.