-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Eredményes évet zárt a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly.
2025.12.15. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12.
Csütörtökön adták át a Lánczos Kornél - Szekfű Gyula ösztöndíjakat is
Az ünnepi közgyűlést megelőzően adták át a Városháza Kistanács termében a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíjakat. „Büszkék vagyunk, hogy olyan emberek élnek Fehérváron és Fejér megyében, akik ismerik ezt a várost, ismerik a város múltját, történetét és ezért a városért akarnak még többet tenni a saját területükön.” – hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen. Képek a díjátadásról
A díjazottak közül Hegedűs 2 László képzőművészt és Szele Zsófia irodalomtörténészt kérdeztük az ösztöndíjhoz kapcsolódó terveiről.
„A doktori disszertációm része lesz ez a munka, Szabó Magda írói pályájának első szakaszát jelöltem meg az ösztöndíjban – mondja Szele Zsófia, a Miskolci Egyetem doktorandusa, aki elmondta, reményei szerint egy éven belül elkészül a feladattal. „A teljes feldolgozás két év múlva várható. 1947-től 1970-ig dolgozom most fel az életművet, még nem tudom, hogy a kötetben melyik művek szerepelnek. Jelenleg könyvtárba járok, adatot gyűjtök, felkutatom az eddigi publikációkat.” – tette hozzá.
Hegedüs 2 László az ösztöndíj felhasználásával animációs filmet készít digitális feldolgozással és zenével. Legközelebb a Városi Képtárban találkozhat a közönség Hegedűs 2 László munkáival. „November 3-tól a lesz látható a kiállításom a Városi Képtár rendezésében, a Magyar Fotószövetség fennállásának 50. évfordulója alkalmából. Olyan fotókat állítok ki, amelyek még nem láthatott a közönség.” – mondja Hegedűs 2 László, akinek filmjeit számos nemzetközi fesztiválon, valamint a Duna TV-ben és a Magyar Televízióban is láthatta már a közönség. Legújabb munkái szeptemberben a Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztiválon lesznek láthatóak.
Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíjasok:
Dr. Csiák Gyula
Forintos Attila
Özv. Francsics Józsefné
Gáspár László
Hegedűs 2 László
Horváth Lajos
Kiss Noémi
Kovács Eleonóra
Kovács Imre Attila
Lángi József
László Zsolt
Dr. Lőrinczy Attila
Mits Márton
Nagy T. Katalin
Neményi László
Dr. Sorosy Tamás
Székely János Jenő
Szele Zsófia
Szőnyegi Hajnalka
Tárnok Ákos
Tóth László
Dr. Vadász Géza
Vass Z. Zsolt
Alba Regia Szabadidős Egyesület
Deák Dénes Ösztöndíj
Dr. Matits Ferenc művészettörténész