Hírek
-
Január 22 - a Magyar Kultúra Napja
Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz megírását Szatmárcsekén. Ennek emlékére 1989-től január 22-én ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját. Ha ez a nap nem is mérhető történelmi eseményeink évfordulóihoz, és pirossal sincs jelölve a naptárban, mégis fontos dátum. Ezen a napon különböző rendezvények emlékeztetnek minket évezredes hagyományainkra, gyökereinkre, múltunkra. Talán ezen a napon sikerül felhívni a figyelmet azokra az értékekre, amelyeket az évszázadok alatt sikerült megőrizni. Azokra a tárgyi, szellemi értékekre, amiket a magyar ember magáénak érezhet.
2006.01.22. 11:45:04 -
Magyar Kultúra Napi ünnepség hétfőn, az Öreghegyi Közösségi Házban
Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz megírását, ennek emlékére ünnepeljük 1989-től január 22-én a Magyar Kultúra Napját. Székesfehérvár január 23-án hétfőn az Öreghegyi Közösségi Házban ünnepel, ahol köszöntőt mond és kitüntető címeket ad át Warvasovszky Tihamér polgármester. Ezt követően Gregor József Kossuth-díjas operaénekes, Váradi Zita operaénekes és Harazdy Miklós zongoraművész lép fel. 19 órakor az ünnepi műsor után nyílik Simon Erika fotóriporter "Komédiások nyomában" című színházi sajtófotó kiállítása, a tárlatot Virágh Ildikó, a Vörösmarty Rádió főszerkesztője méltatja.
2006.01.22. 11:22:28 -
Újabb győzelem az Albacomp tarsolyában – Pécsen nyertek a fehérvári kosarasok
A kosárlabda NB1 soros fordulójában az Albacomp - a legutóbb hazai környezetben a Pakstól vereséget szenvedő - PVSK otthonába látogatott. Szoros csatát vívtak a felek a rangadón, a Pécs kezdett jobban, majd Fodor Péter alakulata a tripláknak és leindításoknak köszönhetően elhózott vendéglátójától. A második félidőben a hazaiak mindent megtettek, hogy beérjék a fehérváriakat, de ez is kevésnek bizonyult, az Albacomp őrizte előnyét a találkozó végéig. PVSK-Pécs EXPO – Albacomp 67-69 (15-24, 18-20, 14-9, 20-16)
2006.01.22. 11:09:03 -
Fehérvári győzelem a második edzőmeccsen - a Dunaújvárost verte az FCF
A téli felkészülés második edzőmérkőzésén is győztesen hagyta el a pályát az FC Fehérvár labdarúgó csapata. Csertői Aurél alakulata az NBII-es Dunaújvárost látta vendégüla Sóstói Stadion műfüves pályáján, ahol 350 néző volt kíváncsi a piros-kékek produkciójára. A 6. percben Riedl szerzett vezetést a vendégeknek, majd több kihagyott helyzetet követően egyenlített a Fehérvár, impozáns támadás végén Mario Bozic talált a hálóba. Fordulás után szinte a teljes kezdőcsapatot lecserélte a fehérvári szakvezető, s az 50. percben Horváth Ferenc perdített a dunaújvárosi kapuba, 2-1. A 91. percben Vadász Viktor is eredményes volt, így a hazájában ügyeket intéző Daniel Tudort, és a betegséggel bajlódó Kuttor Attilát is nélkülöző FC Fehérvár 3-1-re nyert. FC Fehérvár – Dunaújváros 3-1 (1-1)
2006.01.21. 13:53:56 -
Szent Sebestyén emlékére mutatott be fogadalmi szentmisét a püspök a Felsővárosi templomban
Pénteken 10 órakor Spányi Antal megyéspüspök mutatott be fogadalmi misét a Szent Sebestyén emlékére a Felsővárosi templomban. A pestisjárványtól való megszabadulás emlékére Székesfehérvár lakossága 1739-ben Szent Sebestyén tiszteletére böjttel és körmenettel kapcsolatos, örök időkre szóló fogadalmat tett, amelyet ünnepélyesen okiratba foglaltak és a belső tanács jegyzőkönyvében is megörökítettek. E fogadalom értelmében építették 1739 és 1749 között a Szent Sebestyén-kápolnát, amelyet 1800-tól 1807-ig nagyobb templommá bővítettek.
2006.01.21. 13:38:57
Ismét halálos baleset Székesfehérvár és Szabadbattyán között - két fiatal meghalt
A 7-es számú főúton közlekedett Székesfehérvár irányából Szabadbattyán felé egy Daewoo személyautó. A 74-es kilométerszelvényben egy kisteherautó előzésébe kezdett, amikor a sofőr észlelte, hogy szemből - Szabadbattyán felől - egy Audi közlekedik. Az Audi sofőrje - hogy az ütközést elkerülje - fékezett, míg a Daewoo vezetője vissza akart térni a saját sávjába, de az autó megcsúszott, és a két jármű frontálisan összeütközött. Két fiatal meghalt, hárman megsérültek.
Ápolókat és betegeket bántalmazott egy férfi a kórházban
Ápolókat és betegeket bántalmazott egy ellátásra beszállított férfi péntekre virradó éjjel a székesfehérvári kórház sürgősségi ambulanciáján. A vérző hámsérülései miatt Martonvásárból kórházba szállított 64 éves férfi az ambulancián őrjöngeni kezdett, bántalmazott egy asszisztensnőt, egy ápolót, majd nekiesett egy ellátásra beszállított hajléktalan férfinek, akinek eltörte az orrcsontját.
Feleannyi baleset Fejér megyében, mint az előző héten
Január 13-a és január 20-a között feleannyi közlekedési balesetet és harmadannyi sérültet regisztráltunk Fejér megyében, mint a múlt héten. Összesen kilenc baleset történt, melyek közül mindössze kettő volt súlyos kimenetelű. A sérültek között volt két gyalogos, két kerékpáros és egy siklóernyős is. Utóbbi felszállás közben a földre visszaesve sérült meg. Halálos baleset az elmúlt 168 órában nem volt.
23 épület egycsatornás gyűjtőkéményei újulnak meg - minden pályázat sikeres
A szakképzésnek is igazodnia kell Székesfehérvár erős gazdaságához
Sorsoltak a Magyar Kupában – Az FC Fehérvár a Kaposvárral küzd a negyeddöntőben
A Magyar Labdarúgó Szövetség rendkívüli közgyűlésének végén a Magyar Kupa-bizottság a klubok képviselőinek részvételével lebonyolította a negyeddöntőkre vonatkozó sorsolást. A bajnoki tabella második helyén álló FC Fehérvár a Kaposvári Rákóczi ellen lép pályára az elődöntős tagságért vívott párharcban. Az első mérkőzést március 15-én rendezik Kaposváron, a fehérvári visszavágóra pedig március 22.-én kerül sor.
Az FC Fehérvár labdarúgó játékosa lehet a brazil Luis Fabio Gomes
Dr Szieben László és Dr. Pribeli Ferenc, mint többségi tulajdonosok, valamint Gál László a Fehérvár FC Kft. ügyvezetője bejelentették, hogy az FC Fehérvár labdarúgója lehet a brazil Luis Fabio Gomes. A harmincéves baloldali támadó korábban tagja volt az U20-as brazil válogatottnak, legutóbb pedig az Artmedia Petrzalka együttesét erősítette, melynek színeiben 29 percet játszott a BL-ben. Gomes 225 cseh és szlovák élvonalbeli mérkőzésen 78 gólt szerzett, s ha Csertői Aurél, a fehérváriak szakvezetője is úgy gondolja, Székesfehérváron folytathatja pályafutását.
Naponta több mint 100 kátyút kell javítani Székesfehérváron
Naponta több mint 100 kátyú tűnik el Székesfehérvár útjairól. A tüneti kezelés természetesen nem minden, a megoldást az útfelújítások jelentik, amikből az utóbbi időben szintén több megvalósult a városban. Kedvező az időjárás, így az előző évekhez képest gyorsabb ütemben halad az úthibák helyreállítása –hangzott el a Fehérvár televízió Híradójában. Elsősorban a fő és a tömegközlekedési útvonalakon dolgoznak, de az alsóbbrendű utakra is eljutottak már a Depónia munkatársai.
A VB-n játszott Cornexis lányokat fogadta a polgármester a Városházán
Győzelemmel kezdte az edzőmérkőzések sorát az FC Fehérvár
A téli felkészülési időszak alatt kilenc edzőmérkőzést vív az FC Fehérvár labdarúgó csapata hazai környezetben. Elsőként a Vecsés együttese látogatott a Sóstói Stadion műfüves pályájára, és a 28. percben Csillag Krisztián révén a vezetést is megszerezte. A fehérváriak nem sokkal később büntetőből egyenlítettek, az újonnan igazolt Horváth Ferenc értékesítette a tizit... FC Fehérvár – Vecsés 4-1 (1-1)