Hírek
-
Az Önkormányzat diákokat érintő programjairól tájékoztatott az alpolgármester
A város Önkormányzatának diákokat érintő programjairól tartott ma sajtótájékoztatót a város alpolgármester-asszonya. Boldizs Kálmánné kiemelte az ingyenes tankönyveket, az ECDL- és nyelvvizsgákat illetve a diákok számára elérhető ösztöndíjakat. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a városban 8665 diák kapott az idei tanévben ingyen tankönyvet, amire 125 millió forintot költöttek.
2006.02.28. 14:30:18 -
Változások a KRESZ-ben - a kerékpárosoknak is kötelező lesz a mellény
Egy tavalyi kormányrendelet, illetve a 2004-es EU-csatlakozás miatt módosítani kell a KRESZ-t. A korszerűsítés nemcsak az uniós szabályok átvétele miatt elengedhetetlen, hanem egyszerűsíteni is kell az előírásokat. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium még 2006 első félévében nyilvánosságra hozza a továbbiakban érvényes szabálymódosításokat. A jövőben például a kerékpárosoknak rossz látási viszonyok esetén kötelező lesz fényvisszaverő mellényt viselniük.
2006.02.28. 08:59:26 -
Továbbra is fogy a népesség - 10 077 000-en voltunk 2005 végén
Míg február 25-én szombat délután Földünkön megszületett a 6,5 milliárdodik lakos is az amerikai Népszámlálási Hivatal becslései szerint, addig Magyarország becsült népessége 10 millió 77 ezer fő volt 2005 végén. Tavaly 2400-zal többen születtek, mint az előző évben, de a halálozások száma is emelkedett. Az előzetes adatok szerint 2005-ben 97 500 gyermek született, 135 500 lakos hunyt el, és 44 100 pár kötött házasságot. A születések száma júliust és decembert kivéve 2005 minden hónapjában magasabb volt az egy évvel korábbinál. Összességében 2,5 százalékkal, közel 2400 újszülöttel több jött világra, mint 2004-ben.
2006.02.28. 06:23:14 -
Siti Beáta befejezi profi pályafutását
A női kézilabda NB1 hétvégi rangadóján, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK találkozó 10. percében súlyos sérülést szenvedett a fehérváriak csapatkapitánya, Siti Beáta. Az idén 33 éves irányító keresztszalag-szakadást szenvedett, s a 136-szoros válogatott játékos a visszavonulás mellett döntött. Siti Beáta nyáron szeretett volna elköszönni az aktív pályafutástól, a sérülés azonban közbeszólt. A kiváló kézilabdázó a jövőben anyai örömök elé szeretne nézni.
2006.02.27. 18:12:33 -
A Vörösmarty Színházban is zavart keltett Szőke András és Badár Sándor
A Godot Kávézó stand-up comedy showjának két húzó alakja Badár Sándor és Szőke András szórakoztatta szombat este humoros anekdotákkal a Vörösmart Színház kávézójának vendégeit. A kontroll sztárja Badár Sándor gyerekkori élményeit mesélte el, illetve azokat a történeteket, amik vasutas karrierje alatt estek meg vele. A késve érkező Szőke András pedig a falujában Taliándörögdön történt népi humoreszkeket mesélte el a közönségnek, majd egzotikus hangszer bemutatót tartott a Premier Kávézóban. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.02.27. 16:25:42
Aláírták a szerződést - milliárdos fejlesztéssel valósul meg a TISZK
Tavaszváró kerékpáros programok Székesfehérváron
A Városi Biciklizés Barátai, a Bringa Bt. Triál Team és Márton Zoltán a Sportbizottság alelnöke tartott hétfőn sajtótájékoztatót a tavaszra tervezett kerékpáros programokkal kapcsolatban. Március 3-án pénteken ha az időjárás is engedi tavaszváró biciklis bemutatót rendeznek a Városház téren a triálosok. (esőnapok: március 10. vagy 17.) Március 15-én pedig kerékpáros felvonulást szervez a VBB.
Madárinfluenza-konferenciát rendeznek az Akadémián
Csak a szlovénok fizetnek több adót nálunk az újonnan csatlakozott országok közül
Az Európai Unió 25 tagállamának a 1995-2004 közötti évekre vonatkozó statisztikája alapján Magyarországon 2004-ben a GDP-hez mérten 39,2 százalékot vont el az állam különféle adók, társadalombiztosítási és egyéb járulékok, illetékek formájában, ez gyakorlatilag változatlan adóterhelési mérték 2003-hoz és 2002-höz képest. Az adóterhelés Magyarországon csökkent 2005-ben, amikor a GDP 38,8 százalékát fizették be az államháztartásba az állampolgárok és vállalkozások adóként, illetve járulékként.
Székesfehérváron tanácskoznak ma a vidéki színházak igazgatói
Első alkalommal rendezték meg az Alsóvárosi Batyubált
Az Alsóvárosi Kulturális Egyesület tavaly alakult meg abból a célból, hogy megmozgassa a városrészben élőket. A civil szervezet célja, hogy minél több olyan helyi jellegű rendezvényt szervezzen, ahol az Alsóváros közel 3000 lakója jól érezheti magát. Az első rendezvény tavaly ősszel az I. Alsóvárosi Nap volt, február 26-án pedig Alsóvárosi Batyubált, családi farsangot rendeztek hagyományteremtő céllal. Az Alba Volán irodaház ebédlőjében több száz érdeklődő részvételével jelezte, hogy igénylik a közös kulturális eseményeket. Az ingyenes kedvcsináló rendezvényt az egyesület Regőczi Miklós önkormányzati képviselő és Molnár Albert országgyűlési képviselő támogatásával tudta megvalósítani. (Képgalériánk megtekintéséhez kattintson a fotóra)
Magabiztos Albacomp-siker a Szolnok ellen - a bajnokságban is
A férfi kosárlabda NB1 17. fordulójban egy igen jól ismert együttest látott vendégül az Albacomp. A fehérváriak a hét közepén a Magyar Kupából búcsúztatták a Szolnoki Olaj KK-t, aztán szombaton a bajnokságban is megmutatta Fodor Péter csapata, hogy mekyik alakulat áll job erőkből. Felemás első félidő után a harmadik negyedben eldntötte a két pont sorsát az Albacomp, és fölényes győzelmet aratott. Albacomp-Szolnoki Olaj KK 103-79 (24-13, 21-26, 30-9, 28-31)
Tíz emberrel egyenlített az FC Fehérvár – Pontot szerzett az FTC Fehérváron
Hosszú téli pihenőt követően ismét benépesült a Sóstói Stadion, a Borsodi Liga 16. fordulójában a Ferencvárost fogadta az FC Fehérvár. A mély talajú pályán sokáig nem bírtak egymással a felek, a félidőben gólnélküli döntetlen volt az állás. Az 58. percben Csizmadia megkapta második sárga lapját, így megfogyatkozott Csertői Aurél alakulata, ennek ellenére a hazaiak aktívabban futballoztak, több gólhelyzetet is kidolgoztak... FC Fehérvár – Ferencváros 1-1 (0-0)
72 milliárd Forintos árbevételt ért el a Videoton a tavalyi évben
Vereség a hazai katlanban – Nehéz helyzetben a Cornexi
Élet-halál harcra melegítettek a Cornexi-Alcoa-HSB Holding és a Dunaferr kézilabdázói a zsúfolásig megtelt Köfém csarnokban, az NB1 19. fordulójában. A felsőházi rájátszás szempontjából sorsdöntő találkozón a Cornexi veszthetett többet, hiszen vendégsiker esetén búcsút inthetett a legjobb négy mezőnyének. A tét súlya alatt idegesen kezdtek a csapatok, midkét oldalon sok technikai hibát vétettek a játékosok... Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK 24-31 (11-18)