-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Ezüstök és bronzok Marton Imre nyomában
Az 1990-ben elhunyt Marton Imre a székesfehérvári Weiss és Trul Bőrgyár asztalitenisz csapatában forgatta az ütőt, majd edzőként a Postás, a VT Vasas, a Spartacus és a MESZÖV együtteseiben vezette versenyzői felkészülését. 1954-től töltötte be a Fejér Megyei Asztalitensz Szövetség elnöki tisztségét, munkásságát számos elismerés, kitüntetés díjazta, majd 1993 óta asztalitenisz-versenyt rendeznek tiszteletére.
Az 1990-ben elhunyt Marton Imre a székesfehérvári Weiss és Trul Bőrgyár asztalitenisz csapatában forgatta az ütőt, majd edzőként a Postás, a VT Vasas, a Spartacus és a MESZÖV együtteseiben vezette versenyzői felkészülését. 1954-től töltötte be a Fejér Megyei Asztalitensz Szövetség elnöki tisztségét, munkásságát számos elismerés, kitüntetés díjazta, majd 1993 óta asztalitenisz-versenyt rendeznek tiszteletére.
A 14. Marton Imre Emléktornán kilenc klub 72 versenyzője fogott ütőt és állt az asztalok mellé, hogy összemérje tudását a felkészülés jegyében. Nem csupán Fejér megyéből érkeztek a II. osztályú ifjúsági és felnőtt játékosok, hanem az ország egyéb területeiről is, sőt az extraligás budapesti Pénzügyőr versenyzői is harcba szálltak az érmekért. A Honvéd Szondi SE által szervezett megmérettetésen újításképpen az ifi lányok is próbálkozhattak a szervákkal és nyesésekkel. A férfiak páros versenyében a Pénzügyőr Kállai – Várbéli alkotta kettőse nyerte a Marton Imre Emléktornát, miután nagy csatában győzte le a döntőben a Honvéd Szondi SE dr. Volsik – Domokos párosát.
A férfiak egyes mezőnyében is taroltak a „pénzügyőrök”, Várbeli az első, Kállai a második helyen végzett, míg a harmadikon a házigazdák: dr. Volsik Tibor és Domokos Győző zártak.
Az ifjúsági lányok mezőnyében a magyargencsi Bálint Brigitta bizonyult a legjobbnak, a Honvéd Szondi-s Vecsernyés Anna és Vecsernyés Dóra előtt. Az ifjúsági fiúk versenyét pedig a dunaújvárosi Linde SE játékosa Váczi Norbert nyerte, a sárbogárdi Papp László és a lindés Mizsei Máté előtt.