Hírek
-
Július 15-re elkészül a város új turisztikai táblarendszere
Július 15-ig 158 oszlopon 358 darab táblaszelvény kerül elhelyezésére Székesfehérváron -tájékoztatott Hrabovszky Ákos a Vállalkozási Kereskedelmi és Turisztikai bizottság elnöke és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. A táblrendszer célja, hogy elősegítse a turisztikai nevezetességek, intézmények elérését a városba látogatók számára. A kihelyezésre kerülő, nagyméretű alumíniumtáblák messziről jól látható, fényvisszaverő szelvényekkel lesznek felszerelve, hátsó felüket pedig a Belváros sziluettje díszíti majd.
2006.06.14. 19:59:13 -
Állványbontás - már látszik a Hiemer-ház felújított homlokzata
Már a befejező szakipari munkákat végzik a Hiemer házban: festenek, a restaurált nyílászárókat festik több más asztalosipari munka mellett, illetve elkezdődött a hideg- és a melegburkolás. A tegnapi napon elbontották az állványzatot és mindenki által látható már, hogy milyen pompás ékköve a Hiemer-ház a Belvárosnak. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a kivitelező cég, Fetévszer vezetője Szauervein Tivadar közösen tartottak bejárást az épületben. A befejezés 31 nap múlva várható. (nézze meg képeinket a Hiemer-házról)
2006.06.14. 19:26:20 -
Ismét lengyelek az Interligában
A részletekről csak a jövő héten egyeztetnek a csapatok képviselői, de szinte már biztosra vehető, hogy a jégkorong Interliga 2006-2007-es idényében három lengyel együttes – a Cracowia, a Tichy és a Nowy Targ -, két szlovén alakulat – a Slavija és az Olimpija Ljubljana -, két magyar csapat – az Újpest és az Alba Volán-FeVita -, valamint a horvát bajnok, Medvescsak Zagreb szállnak harcba a közép-kelet-európai bajnokság elsőségéért.
2006.06.14. 17:10:34 -
A hónap végén elkészül az ARAK atlétika-pályája - Szállítják az érmeket a fehérvári atléták
Továbra is a viseltes, ütött-kopott rekortánon folyik a nagyüzem az ARAK háza táján, mégis eredményes az atléták munkája. Az országos diákolimpiai döntőkön és a szakági szövetségi versenyeken is érmekkel gazdagodnak a fehérvári sportolók. Június 30.-án új otthonra lelnek az ARAK versenyzői, átadják a nyolcsávos atlétika-pályát.
2006.06.14. 17:06:02 -
Negyven férőhelyet vásárol a város az épülő idősek otthonában
A város önkormányzata 40 férőhelyet vásárol az idősek számára a megépülő új idősek otthonában. Az erre vonatkozó megállapodást Warvasovszky Tihamér polgármester és Jávor Sándor, az Aranykor 2004 Idősek Otthona Kht. ügyvezető igazgatója írta ma alá a Városháza kistanács termében. A Lövölde úton 110 férőhelyes, emeltszintű, idősek ellátását szolgáló intézmény épül, melynek célja, hogy minél több rászoruló idős ember színvonalas ellátásáról gondoskodjon. (Tekintse meg a látványterveket)
2006.06.14. 16:03:48
Június 19-től lezárják a Jókai utcát a Hiemer ház felújítása miatt
A Hiemer-ház felújítása miatt június 19-től június 26-ig a Jókai utca a Goldziher Ignác köz után lezárásra kerül. A Jókai utca a Goldziher Ignác közön keresztül hagyható el, továbbá a Megyeház utca az Arany János utca felől közelíthető meg. A közlekedők kiemelt figyelmét és megértését kérjük!
Ingyenes angol órák csütörtökön és pénteken
Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza amerikai misszionáriusai e héttől már nemcsak csütörtökönként 18-tól tartanak ingyenes angol órákat Székesfehérváron, hanem a nyári időszakban péntekenként 15-től is. A pénteki alkalmakkor külön gyerekcsoport is lesz. időpontok: csütörtök 18 óra és e héttől kezdődően a nyári időszakban péntek 15 óra. Az óráknak nincs közük valláshoz.
Eltűnt gyerekeket és egy 42 éves asszonyt keres a rendőrség
A 15 esztendős Szabó Zsolt még május 21-én távozott el a lakásáról ismeretlen helyre. A keresett fiú 155-160 centiméter magas, sovány alkatú, fekete rövid hajú, elálló fülű, kreol bőrű, pattanásos arcú. Eltűnésekor farmernadrágot, fekete hegyes orrú cipőt és sötétkék farmerkabátot viselt. A rendőrség kéri, hogy aki bármit tud az eltűntek hollétéről, értesítse a városi kapitányságot, vagy hívja az ismert segélyvonalak bármelyikét. Rontó Tamás, Rontó Erzsébet, Baginé Novák Zsuzsanna, Szabó Zsolt,
Murva helyett fű - a Salétrom utcában is átadták az új játszóteret
Ezüstös Albacomp - Fodor Péter értékel
Az Albacomp szolgáltathat a BM-nek - 70 milliós pályázatot nyert a fehérvári cég
Egészségmegőrző programokat támogat a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum
Székesfehérvári civil delegáció járt Székelyudvarhelyen
Az EU szerint is létezik Montenegró - Magyarország is tegnap ismerte el a függetlenséget
Az Európai Unió lényegében elismerte hétfőn Montenegró függetlenségét, egyben sürgetve, hogy az új ország és Szerbia folytasson közvetlen és konstruktív párbeszédet további kapcsolatairól. Az Európai Uniónak jogilag nincs lehetősége egy-egy új állam elismerésére: ez a tagállamok jogköre. Így azután az EU-külügyminiszterek hétfői luxemburgi tanácskozásán elfogadott nyilatkozat inkább egyfajta politikai állásfoglalás, amellyel a szervezet bátorítást ad a tagállamoknak e lépés mielőbbi megtételére.
A kormányfő ismertette az Új egyensúly programját
Már az idén legalább 150 milliárd forintos kiadáscsökkentést vár a kormány az Új egyensúly programjától. Az intézkedéscsomag lényege: kisebb és olcsóbb államigazgatás, új és megemelt adók, valamint a kedvezmények szűkítése. Augusztusban a gáz átlagosan 30, a villamos energia 10-14 százalékkal drágul. Az áfa 15 százalékos kulcsát szeptember 1-jétől 20 százalékra kívánja növelni a kormány, de az 5 százalékos áfakulcs és az oda sorolt termékek köre nem változik. 2006. szeptembertől a cigaretta jövedéki adója 5,7 százalékkal, a bor kivételével a szesztartalmú italoké pedig 7 százalékkal emelkedik.