A központosított közbeszerzésen és a gazdasági feladatok elvégzésén is spórolhat az önkormányzat

  A helyben központosított közbeszerzési eljárásról szóló önkormányzati rendeletről és 24 városi intézmény gazdasági tevékenységének integrációjáról tartott sajtótájékoztatót ma délelőtt a Polgármesteri Hivatal közgazdasági igazgatója. Az intézkedésekkel jelentős pénzeket spórolhat az önkormányzat. Márciustól az intézményeknek adatszolgáltatási feladata lesz például, hogy mennyi papír-írószerre van szüksége és azt az önkormányzat az összes intézmény esetében egyszerre szerzi be, amivel jelentős megtakarítás érhető el -mondta Dr. Nagy László közgazdasági igazgató.
2007.02.26. 13:23 |

 A helyben központosított közbeszerzési eljárásról szóló önkormányzati rendeletről és 24 városi intézmény gazdasági tevékenységének integrációjáról tartott sajtótájékoztatót ma délelőtt a Polgármesteri Hivatal közgazdasági igazgatója. Az intézkedésekkel jelentős pénzeket spórolhat az önkormányzat.

 Az önkormányzat gazdálkodásának olcsóbbá tétele a legfőbb cél: éppen ezért március elejétől az intézmények beszerzéseit központosítva végzi az önkormányzat. Egy év alatt mintegy 3 milliárdot költenek dologi kiadásra az intézmények, azonban a beszerzéseket külön-külön intézik. Márciustól az intézményeknek adatszolgáltatási feladata lesz például, hogy mennyi papír-írószerre van szüksége és azt az önkormányzat az összes intézmény esetében egyszerre szerzi be, amivel jelentős megtakarítás érhető el -mondta dr. Nagy László közgazdasági igazgató. A központosított közbeszerzés alá tartoznak majd a szolgáltatások is, így például a karbantartási feladatokat egy cég is végezheti, ami összességében kevesebbe kerül a városnak, mintha más-más céggel végeztetik ezeket az intézmények.

 Ugyancsak megtakarítást eredményezhet, hogy újabb 24 intézmény gazdasági feladatait vonják össze. Jelenleg 32 olyan városi intézmény van Székesfehérváron, aminek a gazdasági feladatait az önkormányzat látja el. A tervek szerint a 24 intézményben dolgozó 92 gazdasági alkalmazott közül 16-an kerülnek át a Humán Szolgáltató Intézethez. Az intézmények átlagosan másfél álláshelyet tarthatnak meg és mintegy 40 embert kell majd elbocsátani. A jövőben 56 intézmény gazdasági feladatait végezné el a város központosítva, így jelentős mennyiségű pénzt takaríthatnak meg az intézmények.  Erről a márciusi közgyűlésen döntenek majd a városatyák -mondta dr. Nagy László.


Gazdaság

  1. A fiatalokra épít a FIVOSZ

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.

    2026.05.01.
  2. Partnerségi megállapodás

    Együttműködési megállapodást kötött a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pro Albensis Üzleti Szolgáltató Nonprofit Kft. közreműködésével. A szakmai rendezvények kölcsönös támogatása, közös egyetemi programok szervezése, valamint pályaorientációs együttműködés is része annak a partnerségi törekvésnek, amely újabb lendületet adhat Fejér vármegye gazdasági és műszaki életének.

    2026.04.25.
  3. Lányok napja a robotika világában

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz. Interaktív előadások, kvízjátékok várták a 12 év feletti résztvevőket, hogy megismerhessék a 21. század informatikai, mérnöki és menedzsment kihívásait. A közel harmincfős csapat betekintett az egyetemen folyó képzésekbe, és tartalmas sétát tett a Mobil robotika és a Virtuális valóság laborokban is.

    2026.04.23.
  4. VOSZ fórum a Sóstón

    Székesfehérvár idei évi költségvetése, a város gazdasági tervei és a közvetlen uniós forráslehetőségek voltak a központi témák a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által útjára indított vállalkozói fórumsorozat második találkozóján. Szó volt útfejlesztésekről, közösségi közlekedésről és a szakképzésről is.

    2026.04.22.