-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Fegyveres rablás történt a Zrínyi utcai cukrászüzemben
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya eljárást indított ismeretlen tettes fegyveres rablás büntette megalapozott gyanúja miatt. Az ismeretlen férfi február 25-én 11,50 óra körüli időben megjelent a Székesfehérvár, Zrínyi utcai cukrászüzemben, kezében egy fegyvernek látszó tárgyal, majd az ott dolgozóktól a kasszában lévő pénzt követelte. A fenyegetés, valamint a fegyver hatására egy az ott dolgozók átadták a pénzt amivel az elkövető eltávozott.

Az elkövető személyleírása: kb. 25-30 év körüli, 160 cm magas, zömök testalkatú, férfi. Szeme kék, szemöldöke vastagabb, arca borostás. Az elkövetéskor visel ruházata: sötét színű sí sapka, szürkés-kék ujjatlan cipzáras mellény, alatt fehér pulóver.
A rendőrség kéri, hogy aki a grafikán szereplő személyt felismeri, vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban érdemi információval bír, értesítse bármelyik rendőri szervet illetve a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályát az 541-600-as központi számon vagy hívja a 107-es, 122-es segélyhívó számok bármelyikét.