Hírek


/ 2006.11.28. 13:48:00 |

25 éves jubileumát ünnepelte a Sziget Utcai Óvoda

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett ma a Sziget Utcai Óvoda az intézmény fennállásának 25. évfordulója alkalmából. Filkornné Sándor Rózsa óvodavezető a jubileum alkalmából elmondta, felfogásuk szerint a gyermek egyedi, mással nem helyettesíthető egyéniség, aki egyéni bánásmódot igényel. "Ebben az életkorban szüksége van a gyermeknek a megerősítésére. A játékot az óvodában való nevelés leghatékonyabb eszközének tekintjük és valljuk, hogy ennek kell dominálnia az egésznapos tevékenység során. "- tette hozzá. Az ünnepségen a gyermekek tánccal, szavalatokkal és szülinapi tortával ünnepelték az óvoda 25 éves jubileumát. A rendezvényen részt vett Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Csapó Csilla alpolgármester is.
/ 2006.11.28. 12:08:22 |

Elárasztják Európát a spamek

 A kéretlen levelek valósággal elárasztják kontinensünket. Az Európai Bizottság most kiadott tájékoztatása szerint az európai levelesládákba küldött e-mailek csaknem 80%-a spam. Viviane Reding, az EU médiaügyi biztosa felszólította az Unió kormányait, hogy vegyék fel a harcot a spam, a kémszoftverek és minden egyéb, illegális online tevékenység ellen, valamint az EU-s irányelvek betartásával javítsanak az internet biztonságán. Az EU-jelentésből kiderült, hogy mindössze két tagállam - Hollandia és Finnország - tett lépéseket a 2002-es spamtörvény betartatására.
/ 2006.11.28. 12:03:56 |

Aggódik az ENSZ a magyar rendőri fellépés miatt

 Különös aggodalomra adnak okot a szeptemberben és októberben Budapesten lezajlott tüntetések során történt rendőri túlkapások - áll az ENSZ emberi jogi főbiztosságának égisze alatt működő, kínzás elleni bizottság (Committee Against Torture) Magyarországról kiadott legfrissebb jelentésében. A testület megállapítása szerint a magyar államnak fokozottabban kell ügyelnie az emberi jogok érvényesítésére, biztosítva a jogellenes intézkedésekkel szembeni zéró tolerancia elvének betartását a rendőrségi hierarchia minden szintjén és a büntetés-végrehajtásban is.

/ 2006.11.28. 11:58:05 |

Erőművet építene 100 milliárdért az áramszolgáltató?

Megtette az első lépést a német E.On, hogy a régióban és Magyarországon új erőműveket építsen, a társaság 1,2 milliárd forint tőkeemelést hajtott végre E.On Erőművek Termelő és Üzemeltető Kft.-ben. Az E.On Hungária német anyavállalata korábban már többször jelezte, hogy a régióban, így Magyarországon is szerény erőművi érdekeltséggel rendelkezik, ezért előbb-utóbb szeretne ilyen létesítményeket létrehozni. Ezt a szándékot idén nyáron is megerősítették, amikor is hasonló indokra hivatkozva építési terveiket ecsetelték.
/ 2006.11.28. 09:46:26 |

Munkaerő-piaci partnerség Székesfehérváron - nagyvállalati konferencia a Hiemer-házban

 Nagyvállalati fórumot tartottak a Hiemer-ház konferenciatermében. A program része volt a „Munkaerő-piaci Partnerség Székesfehérvár” címmel indított projektnek, amire 47 millió forintot nyert a város. Az önkormányzat a résztvevő partnerekkel egy kétéves, a Regionális Fejlesztés Operatív Program támogatásával megvalósuló programot hirdetett, aminek célja a város foglalkoztatási helyzetének javítása és a munkaerőpiac jövőbeni, folyamatos figyelemmel kísérése - mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.
/ 2006.11.27. 19:58:26 |

Közmeghallgatás lesz november 30-án csütörtökön délután 4 órától a Városházán

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 2006. november 30-án (csütörtökön) 16.00 órától a helyi önkormányzatokról szóló törvény, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése Szervezeti és Működési Szabályzata értelmében KÖZMEGHALLGATÁST tart a Városháza Nagytermében (Székesfehérvár, Városház tér 1. I. emelet) melyre tisztelettel várnak mindenkit, akinek bármilyen kérdése lenne a városatyákhoz. Előzetes kérdéseket lehet feltenni november 30-án 9.00 órától 12.00 óráig:
-szociális, egészségügy, oktatás, kulturális, sport ügyek: 537-101
-városfejlesztési, beruházási ügyek: 537-102
-gazdasági, adó- és költségvetéssel kapcsolatos ügyek: 537-220
-közbiztonság, környezetvédelmi ügyek: 537-108

/ 2006.11.27. 15:08:37 |

100 milliárd forint a karácsonyfa alatt - tovább növekszik a teljes forgalom a kereskedelemben

 Idén körülbelül százmilliárd forint értékű ajándék kerülhet a karácsonyfák alá - jelentette ki az InfoRádiónak az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára. Vámos György szerint a megszorítások a kerekedőket is súlyosan érintik, így az elmúlt években megszokottnál minden bizonnyal kevesebb lesz az akció az ünnepek előtt. Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára közölte: a megszorítások egy része már hat, elsősorban az élelmiszer-kereskedelemben, ugyanakkor a teljes forgalom tovább növekszik.

/ 2006.11.27. 14:40:27 |

"Én nem a mennyiség, hanem a minőség híve vagyok" - interjúnk Brájer Éva képviselővel, a Kulturális Bizottság elnökével

Brájer  Éva az 2002-ben listáról került a városi képviselőtestületbe, az idei önkormányzati választásokat követően azonban a szavazatok több mint 45%-át nyerte el Maroshegyen, így egyéni képviselői helyet szerzett a testületben. "A városban, a kulturális intézményekben kiváló szakemberek dolgoznak és ezt nem udvarlásnak szánom." - mondja Brájer Éva, aki a következő négy évben nemcsak Maroshegy önkormányzati képviselőjeként, hanem a város kulturális bizottságának elnökeként is tevékenykedik majd.
/ 2006.11.27. 12:22:29 |

Zöld Suli konferencia volt hétfőn délután a Viktória központban

  Ha majd kivágtátok az összes fát, kifogtátok az utolsó halat és megmérgeztétek az összes folyót, rá fogtok jönni, hogy a pénz nem ehető. Ezzel a mottóval rendeztek Zöld Suli konferenciát hétfőn délután a Viktória Központban. A konferenciát a Környezetvédelmi és Kommunális- és az Oktatási Iroda, a Környezetvédelmi Bizottság valamint a Gaja Környezetvédő Egyesület szervezte. A fórumon ott volt Szilágyi László a Hulladék Munkaszövettség elnöke és előadást hallgathattak a diákok a város környéki erdőkről és azok állapotáról is.
/ 2006.11.27. 12:18:16 |

Eötvös József emlékérmet kapott a Pedagógus Szakszervezettól a Tóvárosi Általános Iskola

Eötvös József-emlékéremmel díjazták a Tóvárosi Általános Iskola szakszervezeti kollektíváját. A díjat a Pedagógus Szakszervet elnöke Varga László adta át hétfőn délután. Az ünnepségen Dr. Csapó Csilla alpolgármester és Boldizs Kálmánné az Oktatási Bizottság elnöke is jelen volt. A kitüntetésben részesítés célja a pedagógus-szakszervezeti  mozgalomban is az átlagon felüli teljesítmény, a folyamatosan végzett kimagasló színvonalú mozgalmi munka elismerése és további ösztönzése.