Kiváló minősítést kapott a BMF fejlesztési terve

A legmagasabb minősítést kapta a Budapesti Műszaki Főiskola intézményfejlesztési terve. Az öt évre szóló fejlesztési terv kiemelt részét képezi a humán foglalkoztatási terv kidolgozása, a foglalkoztatási követelményrendszer meghatározása, az intézményi gazdálkodás korszerűsítése, az oktatói, dolgozói, hallgatói életminőség javítására irányuló fejlesztések. A BMF infrastruktúra-fejlesztési és felújítási programjának részeként Józsefvárosban és az Óbudán zöldmezős beruházással két inkubátorházat kívánnak létesíteni, valamint a programban szerepel a székesfehérvári volt orosz laktanya oktatás céljaira történő átalakítása és felújítása is.

2007.07.16. 09:23 |
A legmagasabb minősítést kapta a Budapesti Műszaki Főiskola intézményfejlesztési terve. Az öt évre szóló fejlesztési terv kiemelt részét képezi a humán foglalkoztatási terv kidolgozása, a foglalkoztatási követelményrendszer meghatározása, az intézményi gazdálkodás korszerűsítése, az oktatói, dolgozói, hallgatói életminőség javítására irányuló fejlesztések. A BMF infrastruktúra-fejlesztési és felújítási programjának részeként Józsefvárosban és az Óbudán zöldmezős beruházással két inkubátorházat kívánnak létesíteni, valamint a programban szerepel a székesfehérvári laktanya oktatás céljaira történő átalakítása és felújítása is.

Mindkét budapesti beruházás egyszerre szolgálja az idegen nyelvű oktatás kiszélesítésével az oktatási tevékenységet, továbbá a tudásalapú társadalom és gazdaság erősítését. A tervezett két épület szignifikáns új lehetőségeket nyújt ahhoz, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv 2-ben megnyíló K+F forrásokra alapozva a főiskola jelentősebb arányú feladatokat vállaljon.

A program részét képezi a székesfehérvári laktanya oktatás céljaira történő átalakítása és felújítása, amely a főiskola Regionális Oktatási és Innovációs Központja szerepét növelheti a Pólus Program keretében. A mintegy 2,6 milliárd forint összértékre tervezett kiemelt beruházások mellett elengedhetetlen a főiskola történelmi épületeinek felújítása, amely többségében a nyílászárók cseréjét, az épülethomlokzat, a villamoshálózat, illetve a fűtési alapvezetékek felújítását jelenti. A terv részét képezi a kollégium, a sportlétesítmények rekonstrukciója, valamint egy információs központ kialakítása is, amelynek beruházási költségterve mintegy 1,8 milliárd forint támogatással, valamint 0,69 milliárd forint saját forrással számol.