Hírek
-
Autókat is tört a szerda délutáni vihar a város egyes részein
Legalább öt autó károsodott jelentős mértékben Székesfehérváron, a város felett késő délután átvonuló heves viharban. Összesen nyolc komolyabb káreseményhez riasztották a tűzoltókat, személyi sérülés nem történt, de az anyagi kár jelentős. A Budai úton egy leszakadt faág három autót lapított ki, míg a Radnóti téren hasonló okból két személyautóban keletkezett komolyabb kár. A Zrínyi utcában egy légvezetékre dőlt rá egy faág, míg a Sarló utcát teljesen lezárta egy, az úttestre borult derékvastagságú fa. A Zombori út egyik garázsából pedig mintegy 50-60 centiméternyi vizet kellett kiszivattyúzniuk a tűzoltóknak. Képek
2007.05.24. 03:03:29 -
Lakossági Nyílt Nap és Fórum az Állati hulladék elhelyező telepen
Székesfehérvár Önkormányzata sikeresen pályázott „az állati hulladékok kistérségi szintű kezelési rendszereinek kialakítása, infrastruktúra-fejlesztése a Székesfehérvári kistérség területén” című projekt megvalósítására. A KIOP - 1.2.0 - F. – 2006 – 02 -0006/2 azonosítószámú projekt keretében jelentős beruházás indul júniusban az Állati hulladék elhelyező telepen. A munkálatok megkezdése előtt Székesfehérvár Önkormányzata 2007. május 24-én (csütörtökön) 10.00 és 12.00 óra között nyílt napot és fórumot szervez a területen a lakosság tájékoztatására.
2007.05.23. 23:19:51 -
Csütörtökön a selejtezővel rajtol az SCD Holding Öttusa Női Világkupa a MOL Nagydíjért
Már nem érheti nagyon meglepetés a fehérvári öttusaversenyek szervezőit, hiszen az Alba Volán-Bericap lelkes szakemberei immár tíz éve fogadják Európa, vagy éppen a Világ legjobb felnőtt, vagy utánpótláskorú tusázóit. A női Világkupára mondhatni már specializálódtak a kék-fehérek, hiszen május 24.-e és 27.-e között már ötödször vendégeskednek Fehérváron a öttusa érmekért csatázó hölgyei. Az SCD Holding Női Öttusa Világkupán, melyet a MOL Nagydíjáért írtak ki, 20 ország 67 versenyzője vesz részt, köztük a 12 magyar indulóval.
2007.05.23. 16:28:20 -
Elkezdődött az I. Szenior Délután a Városház téren
Szerdán délután a rekkenő hőség ellenére több mint 100-an gyűltek össze a Városház téren az első Szenior Délután kezdetére. A programot az Idősügyi Tanács javaslatára rendezték meg idén először. A megnyitón a város polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy Székesfehérváron sok nyugdíjas klub működik és remek lehetőség a Szenior Délután, hogy megmutassák egymásnak, hogy mivel is foglalkoznak a klubban. Képgaléria az I. Szenior Napról itt!
2007.05.23. 15:57:38 -
Új többségi tulajdonos az FC Fehérvánál
2006. július 18.-a óta az FC Fehérvár labdarúgó csapatának hétköznapjai nem voltak éppen nyugodtnak nevezhetők, hiszen a dr. Szieben László nevével fémjelzett többségi tulajdonos Clavis Consulting úgy döntött, hogy nem kíván tovább szerepet vállalni a Fehérvár FC Kft. életében, 80%-os többségi tulajdonrészét megvételre kínálta, s nem finanszírozta tovább a csapat működését. Majd’ egy év elteltével, úgy tűnik megoldódnak a fehérvári labdarúgás problémái, hiszen május 23.-ával új többségi tulajdonosa van a futballklubot működtető Kft.-nek. A piros-kékeknek eddig is sokat segítő Szauerwein Tivadar, a Fetév-Szer Kft. ügyvezetője és többségi tulajdonosa megállapodott a Clavis Consultinggal.
2007.05.23. 14:56:49
Vízóraleolvasás lesz a családi házas övezetekben Székesfehérváron
Május 23., Kihívás Napja 2007 - minden iskola részt vesz a programokon
Május utolsó szerdája minden évben a Kihívás Napja. Székesfehérvár városa – ahogy eddig minden esztendőben – most is címvédésre készül a 70.000 fő feletti települések versenyében. Május 23.-én 0 óra 0 perckor Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg a Kihívás Nap-i rendezvénysorozatot, s a város első embere rögtön be is állt a mozogni vágyók sorába, hogy 15 perces gimnasztikával teljesítse az előírt penzumot. A Városház téri nyitótorna után a kerékpárosok, görkorcsolyások, gördeszkások és futók a Bregyó Közi sportcentrum felé vették az irányt, ahol a kispályás labdarúgás, és a kosárlabda mellett a görkori-pálya is várta a sportolókat, a görhokipályán pedig hajnalig kergették a labdát.
PROGRAMOK
Kifogyott az áram a hálózatból - feszített a magyar rendszer
Kihívás Napja a King City Skate Parkban a Bregyó Sportcentrumban
Elindult a buszgyártás az Ikarus székesfehérvári gyárában
Fehérvár legifjabb hármasikrei látogattak a Városházára
Öt székesfehérvári épület kapott Építőipari Nívódíjat
Javaslatokat vár a Közművelődési Iroda a Fricsay Richárd Zenei Díj adományozására
Székesfehérvár közgyűlése 2002-ben alapította meg a Fricsay Richárd Zenei Díjat, amit minden évben a Vörösmarty Színházban, a Zenei Világnapon adnak át azoknak a művészeknek (karnagyoknak, együtteseknek, előadóknak és zenetanároknak), akik több éven át jelentős értékkel gazdagították Székesfehérvár zenei életét. Kérjük városunk zeneszerető polgárait, hogy tegyék meg javaslataikat, kit tartanak arra méltónak, hogy e rangos elismerést megkaphassa. A javaslatnak tartalmaznia kell: javasolt személy nevét, tevékenységének rövid méltatását, javaslattevő nevét, amit 2007. augusztus 15-ig kell eljuttatni a Városháza Közművelődési Irodájára. Információ kérhető: a 316-589-es telefonon.
Szerdán ismét drágul a benzin - tankoljon amíg még olcsóbb
Emeli bruttó 5 forinttal szerdától a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát a Mol. A gázolaj ár nem változik. A Mol legutóbb május elején emelte a benzin árát 4 forinttal. A mostani emeléssel a 95-ös benzin átlagára 285 forint körül alakul, de kutaknál 10-15 forintos eltérést is tapasztalhatnak a vevők. Az emelést az elemzők a benzin jegyzésárának a növekedésével magyarázzák.