Hírek
-
1970.01.01. 01:00:00
-
1970.01.01. 01:00:00
-
A képen látható tolvajokat keresi a rendőrség
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozást folytat egy székesfehérvári lakossal szemben három rendbeli kisebb értékre elkövetett lopás vétség, illetve más súlyosabb bűncselekmények elkövetése miatt. Az eljárás alá vont férfi egyik ügyével összefüggésben két személy azonosításához kéri a rendőrség a lakosság segítségét. A képen látható sportos külsejű, pulóvert viselő fiatalabb férfi, a biztonsági kamera felvétele alapján a szürke öltönyössel van kapcsolatban. Az üzletben a mozgásuk összehangolt, kommunikáltak egymással. Nagyobb képek a tolvajokról a rendőrség honlapján!
2007.05.25. 10:04:02 -
31 ittas vezetővel találkoztak a rendőrök a héten - a KRESZ betartására hívják fel a figyelmet a rendőrök
Harmincegy ittas állapotban közlekedő, nyolc baleset, tizenegy sérült az elmúlt 168 óra mérlege. A balesetek közül kettő súlyos és hat könnyű kimenetelű volt. A közúti ellenőrzést végző rendőrök kiugróan sok, összesen 31 alkoholos és egy bódult állapotban lévő közlekedőt szűrtek ki a forgalomból. A Meteorológiai Intézet honlapján található előrejelzés szerint a hosszú hétvégén helyenként heves zivatarok kialakulására lehet számítani. A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, a mindenkori időjárási és útviszonyoknak megfelelően, a KRESZ szabályok maradéktalan betartásával és kifogástalan műszaki állapotú járművel közlekedjenek.
2007.05.25. 09:40:31 -
Új nemzetközi tévéirányelvekről állapodtak meg az EU miniszterek
Jóváhagyták az Európai Unió tagországainak szakminiszterei csütörtökön a több országot érintő, "határok nélküli" televíziózással foglalkozó EU-jogszabály új változatát, amely egyebek között a digitális korba vezeti át a szabályozást, illetve a jobb finanszírozhatóság érdekében korlátozottan lazít a reklámozási előírásokon.Az Európai Bizottság kidolgozta és a tagországok kulturális minisztereinek brüsszeli találkozóján jóváhagyott új szabályok egyebek között a technológiai fejlődéssel kívánnak lépést tartani és Európában új, egyenlő feltételeket biztosítani a most formálódó audiovizuális médiaszolgáltatások számára (lekérhető videofilmek, mobiltelevízió, audiovizuális szolgáltatások digitális televízión).
2007.05.25. 08:04:54
MLSZ döntés az élvonalbeli licencről: megkapta a rajtengedélyt az FC Fehérvár
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fellebbviteli licencadó bizottságának csütörtöki döntése értelmében megkapta az élvonalbeli szerepléshez elengedhetetlenül szükséges rajtengedélyt a Tatabánya, a REAC, a Fehérvár, illetve a jelenleg másodosztályú Ferencváros, és Felcsút."Minden korábbinál körültekintőbb és lelkiismeretesebb munkát végeztek azok, akiknek feladata a licenckérelmek elbírálása volt" - értékelte mind az első-, mind a másodfokon döntők tevékenységét Kisteleki István. Az MLSZ tájékoztatása szerint a Vác fellebbezését a testület, tekintettel a változatlanul hiányzó dokumentumokra, elutasította.
MÁV fejlesztések a nyári szezonra: megújult járműpark a Székesfehérvár-Tapolca vonalon
10 magyar versenyző is bejutott az Öttusa Világkupa döntőjébe
A Városházán köszönték meg a IX. Európai Ifjúsági Zenei Fesztivál székesfehérvári szervezőinek munkáját
V. Királyi Bor-Lakoma - késő estig tartanak nyitva a borászok és a pálinkafőzők a Főtéren
Ingyenes idegenvezetés lesz vasárnap a Hiemer-házban
Ha ide kattint képeken is megismerheti az épület felújítását!
Fennállásának tizenöt éves évfordulóját ünnepli a Székesfehérvári Művészek Társasága
Helyesli a közvélemény, hogy fejek hullottak a rendőrbotrányok miatt
A Medián felmérése szerint az emberek háromnegyede úgy véli, hogy helyes volt rendőrség vezetőinek és a rendészeti miniszter menesztése - legalábbis azok körében, akik értesültek a leváltásokról. Mindössze ötödük nem értett egyet a felmentésekkel. Az elmúlt hetekben a népesség kétharmadának romlott a véleménye a rendőrségről. A rendszerváltás után a rendőrség képes volt megváltoztatni az önmagáról szóló közvélekedést, jelentős bizalmat szerzett. Ez a bizalom tavaly ősszel elveszett, a mostani botránysorozat pedig tovább rontott a rendőrség megítélésén. A felmérésben megkérdezettek többsége nem hiszi, hogy a vezetők cseréje javít a helyzeten.
Hajnalban feljutott a második magyar a világ tetejére
Jelinkó Attila két akklimatizációs mászás után kedd éjjel vágott neki a csúcsra vezető útnak. Magyar idő szerint hajnal 3-kor ért fel az Mount Everest csúcsára. Attila és mászópartnere, az ausztrál Paul Adler nepáli idő szerint ma reggel 7 óra körül értek fel a csúcsra. (3 óra 45 perc az időeltolódás, azaz magyar idő szerint hajnal 3 után pár perccel.) Attila oxigénnel, jó kondícióban érkezett meg és töltött el néhány percet a világ tetején, majd megkezdte ereszkedését, jelenleg útban van lefelé. Õ a második magyar, aki feljutott az Everest csúcsára, és mindezt ráadásul amatőrként vitte véghez.