Hírek


/ 2007.05.25. 07:37:10 |

MLSZ döntés az élvonalbeli licencről: megkapta a rajtengedélyt az FC Fehérvár


A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fellebbviteli licencadó bizottságának csütörtöki döntése értelmében megkapta az élvonalbeli szerepléshez elengedhetetlenül szükséges rajtengedélyt a Tatabánya, a REAC, a Fehérvár, illetve a jelenleg másodosztályú Ferencváros, és Felcsút."Minden korábbinál körültekintőbb és lelkiismeretesebb munkát végeztek azok, akiknek feladata a licenckérelmek elbírálása volt" - értékelte mind az első-, mind a másodfokon döntők tevékenységét Kisteleki István. Az MLSZ tájékoztatása szerint a Vác fellebbezését a testület, tekintettel a változatlanul hiányzó dokumentumokra, elutasította.
/ 2007.05.25. 07:30:40 |

MÁV fejlesztések a nyári szezonra: megújult járműpark a Székesfehérvár-Tapolca vonalon

Tisztább, kulturáltabb vasúti, utazási környezet várja az idei balatoni üdülőszezon vendégeit, erre 794,5 millió forintot fordított a MÁV. Megújult járműparkról és vasútállomásokról, tisztább környezetről számolt be Mosóczi László üzletági vezérigazgató-helyettes a balatoni körutat tevő Desiro-motorvonatról leszállva. Elmondta, hogy június 23-tól augusztus 26-ig négy Desiro motorvonat napi tíz járatban közlekedik az északi parton, Székesfehérvártól Tapolcáig. A déli parton 118, az északin 12 felújított, komfortosabb német személyvagont állítanak forgalomba.
/ 2007.05.24. 20:29:44 |

10 magyar versenyző is bejutott az Öttusa Világkupa döntőjébe

 Az öttusa hosszú-hosszú évekre visszanyúló történelmében a sportág magyar képviselői mindig ott voltak a világ élmezőnyében, s ez a tendencia a nők színrelépésével sem változott. Olyannyira, hogy a csütörtöki selejtezővel rajtoló SCD Holding Női Öttusa Világkupa 36 fős döntőjében tíz magyar hölgy is szerepet vállal. Kulcsár Antal szövetségi kapitány 12 versenyzőt indított a fehérvári VK-n, melynek selejtezőjében két csoportra osztották a 62 egyéni és csapatviadalra nevezett tusázót.
/ 2007.05.24. 12:40:14 |

A Városházán köszönték meg a IX. Európai Ifjúsági Zenei Fesztivál székesfehérvári szervezőinek munkáját

A Városházán köszöntötték csütörtökön délelőtt a IX. Európai Ifjúsági Zenei Fesztivál székesfehérvári programjainak szervezőit. A május 16 és 21 között három városban rendezett eseményre több ezer fiatal érkezett Európa minden részéről. A rendezvény segített méltó módon megemlékezni az egyetemes zenetörténet kiemelkedő alakjának, Kodály Zoltán születésének 125. évfordulójáról is. Kneifel Imre, az „ének-zenei” igazgatója úgy véli, hogy sikerült megmutatni a magyar művészet oktatást -mondta Kneifel Imre a magyar zenei program összeállítója. A fehérvári szervezőket Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötter a Városházán.
/ 2007.05.24. 12:38:43 |

V. Királyi Bor-Lakoma - késő estig tartanak nyitva a borászok és a pálinkafőzők a Főtéren

 Szerdán este igaz elmosta az eső az V. Királyi Bor-Lakoma hivatalos megnyitóját, ettől függetlenül este több százan voltak a Főtéren. Csütörtök délelőttől borászok, pálinkafőzők, kürtöskalácsosok, lacikonyhások várnak mindenkit Székesfehérvár Főterén az V. Királyi Bor-Lakoma rendezvényen. Délelőtt és kora délután a gyerekek szerepeltek a színpadon, ma este pedig a 60-as 70-es évek zenéivel várnak mindenkit a Városház téren -mondta Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke, aki felhívta a gyermekes családok figyelmét, hogy szombaton nyitva lesz a Városháza udvara, ahol játszóházzal várják a kicsiket. Részletes programot itt talál!
/ 2007.05.24. 08:49:25 |

Ingyenes idegenvezetés lesz vasárnap a Hiemer-házban

 Május 27-én, vasárnap 10 és 15 óra között óránként indulnak csoportok idegenvezetővel a Hiemer-ház megtekintésére. A program ingyenes, a szakmai vezetéssel pedig a ház története is megismerhető. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Ha ide kattint képeken is megismerheti az épület felújítását!
/ 2007.05.24. 08:36:55 |

Fennállásának tizenöt éves évfordulóját ünnepli a Székesfehérvári Művészek Társasága

A Székesfehérvári Művészek Társasága 1992-ben – a városi művészegyesületek sorában az elsők között – alakult, így idén ünnepli fennállásának 15-ik évfordulóját. Ebből az alkalomból Jubileumi Nyári Tárlat nyílik a Pelikán Galériában, ahol a társaság tagjai az utóbbi három évben készített legjobb alkotásaikat mutatják be. A tárlat június elsején, pénteken 18 órakor nyílik és Szele István Székesfehérvár Megyei Jogú Város - Közművelődési Irodájának vezetője nyitja meg.
/ 2007.05.24. 07:45:27 |

Helyesli a közvélemény, hogy fejek hullottak a rendőrbotrányok miatt

 A Medián felmérése szerint az emberek háromnegyede úgy véli, hogy helyes volt rendőrség vezetőinek és a rendészeti miniszter menesztése - legalábbis azok körében, akik értesültek a leváltásokról. Mindössze ötödük nem értett egyet a felmentésekkel. Az elmúlt hetekben a népesség kétharmadának romlott a véleménye a rendőrségről. A rendszerváltás után a rendőrség képes volt megváltoztatni az önmagáról szóló közvélekedést, jelentős bizalmat szerzett. Ez a bizalom tavaly ősszel elveszett, a mostani botránysorozat pedig tovább rontott a rendőrség megítélésén. A felmérésben megkérdezettek többsége nem hiszi, hogy a vezetők cseréje javít a helyzeten.

/ 2007.05.24. 07:40:52 |

Hajnalban feljutott a második magyar a világ tetejére

 Jelinkó Attila két akklimatizációs mászás után kedd éjjel vágott neki a csúcsra vezető útnak. Magyar idő szerint hajnal 3-kor ért fel az Mount Everest csúcsára. Attila és mászópartnere, az ausztrál Paul Adler nepáli idő szerint ma reggel 7 óra körül értek fel a csúcsra. (3 óra 45 perc az időeltolódás, azaz magyar idő szerint hajnal 3 után pár perccel.) Attila oxigénnel, jó kondícióban érkezett meg és töltött el néhány percet a világ tetején, majd megkezdte ereszkedését, jelenleg útban van lefelé. Õ a második magyar, aki feljutott az Everest csúcsára, és mindezt ráadásul amatőrként vitte véghez.

/ 2007.05.24. 07:28:15 |

Több száz növényfaj a kipusztulás szélén Európában

Európában a termékeny talajok és a vizes élőhelyek fele tönkrement vagy beépítették, 800 növényfaj és a lepkék fele a kipusztulás szélén van. Rodics Katalin a Környezetvédelmi Minisztérium munkatársa elmondta, hogy a fenntartható fejlődés nem teremthető meg azzal a habzsolással, ami ma Európában, Amerikában és Ázsiában is zajlik. A világ vezetői már számos stratégiát dolgoztak ki, a gazdasági lobbi azonban rendre megakadályozza ezek végrehajtását. Magyarországon és Európában is sokan megfogalmazták már, hogy növelni kellene a vasút jelentőségét, ennek ellenére semmi nem történik...