Hírek


/ 2007.07.03. 02:22:50 |

Tizenhat fiatal rendőr érkezett a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra


Hétfőn délelőtt ünnepélyes keretek között fogadta Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a szolgálatba álló új egyenruhásokat a Székesfehérvári Rendőrkapitányság tantermében. A 24 végzős szakközépiskolást és főiskolást a megye rendőrfőkapitánya mellett, leendő parancsnokaik és a települések polgármesterei fogadták és köszöntötték. A városi kapitányság állománya tizenhat fővel gyarapodott. Dr. Simon László a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetője két főhadnagyot, két hadnagyot valamint egy rendőr zászlóst vizsgálóvá nevezett ki. Hétfőtől pedig összesen őrmester szolgál járőrként Székesfehérváron.
/ 2007.07.02. 13:30:39 |

Hagyományos Semmelweis-napi ünnepségén köszöntötte a város az egészségügyben dolgozókat

Számos egészségügyi dolgozó vett ma részt a város által szervezett Semmelweis-napi ünnepségen. A megemlékezés a hagyományoknak megfelelően a megyei könyvtár falán található Semmelweis-dombormű megkoszorúzásával kezdődött. dr. Csapó Csilla alpolgármester köszöntője után dr. Csomán István, az egészségügyi bizottság elnöke helyezte el az önkormányzat koszorúját, majd a Városházára sétáltak át az egészségügyi dolgozók, ahol Székesfehérvár polgármestere köszöntötte őket. Az ünnepség keretében Réti Erika ápolónő az Országos Szakdolgozói Kamara elismerő oklevelét vehette át. 
/ 2007.07.02. 13:26:51 |

Fehérvár belvárosa a középkorban - városmakett és történelmi oktatópark EU-s támogatással

 Fehérvár belvárosa a 16. században – városmakett és történelmi oktatópark, valamint a Királyi játszópark megvalósításáról tartottak ma sajtótájékoztatót a Hiemer-házban. A városmakett legrégebbi épülete Géza fejedelem négykaréjos temploma lenne, ami a 10. században épült, a legfiatalabbak pedig a török által épített minaretek és dzsámik. A makettet 40x9 méter nagyságúra tervezték és 1:12-es léptékben építenék meg. A legmagasabb pontja a királyi bazilika tornya, amit 4.2 méteres lesz.
/ 2007.07.02. 11:01:39 |

Negyedszer is győzött az FC Fehérvár a felkészülés jegyében

 Negyedik felkészülési mérkőzésén lépett pályára az FC Fehérvár szombaton a Sóstói Stadionban, mégpedig az NB1-es Paks ellen. Az egy hete Tatán edzőtáborozó vendégeknél az igazán meghatározó játékosok pihentek, így Balaskó, Éger, Molnár Zoltán, Salamon, és Horváth Ferenc is csak a pályán kívülről szemlélődött. A kékmezes fehérváriaknál a sérült Disztl, Dvéri és Mészáros nézték az impozáns Vidi-akciókat, miközben Gál László ügyvezető a 2007-2008-as idény játékos-keretének formálásán morfondírozott. Négy játékost szeretne szerződtetni az FC Fehérvár, Simek Péterrrel hosszabbítana a klub, míg Sitku Illés féléves törökországi kitérője után térne vissza. A fehérváriak szeretnék leigazolni az elmúlt idényt Vácott végigfutballozó Palásty Norbertet, valamint a jobboldali védő posztjára két, meg nem nevezett kiszemeltje van a Vidinek.
/ 2007.07.02. 09:05:37 |

A Danone kiszáll kekszüzletből?

 A francia Danone - a Győri Keksz tulajdonosa - azt fontolgatja, hogy eladja kekszgyártó üzletágát, francia lapértesülések szerint az amerikai Kraft, vagy a Kellogg csoportnak. Hétfőn hírügynökségi beszámolók szerint a Danone LU elnevezésű kekszgyártó diviziójának vezetői kedden találkoznak a szakszervezeti képviselőkkel, hogy megvitassák a részleg jövőjét, az esetleges változtatásokat. Francia lapbeszámolók szerint a Danone már meg is kezdte a tárgyalásokat a Krafttal az LU eladásáról, a cég értékét 3,5 milliárd euróra teszik. A Győri Keksz Kft 416 alkalmazottat foglalkoztat.

/ 2007.07.02. 08:51:30 |

Fokozott jegyellenőrzést tart nyáron a vasúttársaság

Az elkövetkezendő nyári hónapokban a vasúton utazók naponta találkozhatnak menetjegy-ellenőrzést végző vasúti dolgozókkal az állomásokon és a vonatokon - elsősorban Budapest elővárosaiban, illetve a vidéki nagyvárosok vonzáskörzetében. A MÁV arra kéri az utasokat, hogy segítsék az ellenőrzést végző vasutasok munkáját, menetjegyeiket a vasút területének elhagyásáig őrizzék meg.
/ 2007.07.02. 08:25:31 |

Nemzetközi CACIB Kutyakiállítást rendeztek Székesfehérváron

CACIB kutyakiállítást rendeztek szombaton és vasárnap a Bregyó Sportcentrumban. A rendezvényen több mint 10 ezer ember vett részt a két nap folyamán. A nemzetközi kiállításon mintegy 200 kutyafajta versengett, hogy ki a legszebb a fajtájában és 1500 négylábút neveztek a megmérettetésre. A hétvégén Fehérváron is áhítattal néztük a természet csodálatos négylábú példányait: kicsit, nagyot, nyugodtat, morgósat, szépet és még szebbet. Vannak persze kutyás rendezvények, de a legrangosabb mind közül a Nemzetközi CACIB Kutyakiállítás. Képek a kutyakiállításról!
/ 2007.07.02. 08:06:04 |

Akár 5 milliós büntetést kaphat, aki nem kaszálja a parlagfüvet

Mától kötelezően megbüntetik a hatóságok a parlagfüves területek használóit, tulajdonosait, a bírság elérheti az 5 millió forintot. A földhivatalok műholdas felvételek, bejelentések alapján összeállított program szerint országosan bejárások, határszemlék sokaságát végzik. Az idén a szokásosnál három héttel korábban, április elején kezdtek virágozni a pázsitfűfélék. A parlagfű az első világháború után kezdett elterjedni Európában. Ennek hátterében az Osztrák-Magyar Monarchia adriai kikötőibe érkező, parlagfűvel szennyezett gabonaszállítmányok álltak.
/ 2007.07.02. 07:58:55 |

A Pelikán Udvar helyett a Vörösmarty Színházban játszák a Viktória nagyoperettet

 A Vörösmarty Színház tájékoztatja nézőit, hogy a kedvezőtlen időjárási előrejelzés miatt a július 3-ra, keddre meghirdetett Viktória című nagyoperettet nem a Pelikán Udvarban, hanem a Vörösmarty Színházban játssza. A 20.30 órakor kezdődő előadásra jegyek korlátozott számban  még válthatók.

/ 2007.07.01. 08:07:10 |

Jövőre a vizeink lesznek a középpontban

A Magyar Turizmus Zrt. által meghirdetett „Nagy Ízutazás 2006” sikere és az idei „Zöldturizmus Éve” eddigi tapasztalatai igazolják, hogy termékalapú éves kampányokkal a belföldi lakosság könnyebben motiválható. Éppen ezért a Zrt. 2008-ban is folytatja a tematikus évad koncepcióját a belföldi kommunikációban, és a vizet állítja hazai marketingtevékenységének fókuszába. Külön figyelmet kapnak majd a kommunikációban az utóbbi években végbement/végbemenő fejlesztések, mint például a gyógy- és termálfürdők, a wellness-kínálat, vagy akár az újonnan nyílt kikötők, strandok.