Hírek
-
Örökbe fogadta a város "Mujkót" - interjú Kocsis Balázs szobrásszal
Május eleje óta láthatják a fehérváriak a Vasvári Pál utca fölött ülő udvari bolondot, Mujkót. A szobrot a Kortárs Művészeti Fesztiválra készítette Kocsis Balázs szobrász-restaurátor és Molnár László ötvös mester. A két alkotó saját költségén készítette a szobrot, hozzá semmilyen támogatást nem kaptak, a Belváros pedig ismét gazdagabb lett egy kedves alkotással. A szobor rézből készült, a talpa pedig ólommal lett kiöntve, sőt a dróton ülő szobor ötlete előbb született, mint Kati néni szobra –mondja Kocsis Balázs.
2007.07.04. 08:23:32 -
Jelentősen kevesebbet költött a TB gyógyszertámogatásra
Közel 26 milliárd forinttal kevesebbet költött június 30-ig a gyógyszerek támogatására a tb, mint az elmúlt év első felében. Ötödével csökkent a dobozforgalom, 15 százalékkal a receptek, a betegek s a táppénzes napok száma. A biztosító idei gyógyszerkiadásait 320 milliárd körüli értékre prognosztizálják, a gyártók gyógyszeradója 30-35 milliárd lehet. A legnagyobb mértékben egyébként a kiemelten támogatott orvosságok forgalma mérséklődött. Az OEP szerint ebben közrejátszott, hogy minden doboz után 300 forint térítési díjat kell fizetni a betegnek.
2007.07.04. 07:56:17 -
Nemzeti Emlékhely - megnyílt a múzeum a Királyi Bazilika romterületének nyugati részén
2007.07.03. 10:55:37 -
Portugália vette át az Európai Unió soros elnökségét
Portugália vette át az Európai Unió soros elnökségét féléves időtartamra e tisztség eddigi betöltőjétől, Németországtól. Az ibériai ország hét év után látja el ismét az elnöki tisztet: utoljára 2000 első felében állt az Európai Unió élén. Fővárosának nevét azóta is gyakran emlegetik az EU-ban, hiszen ott indították útjára a lisszaboni folyamat néven ismert programot. Ennek célja az, hogy a tagországok összehangolt fejlesztésével, a gazdasági növekedés és a foglalkoztatás javításával az EU-t 2010-re a világ legversenyképesebb térségévé tegye.
2007.07.03. 08:25:21 -
Térítésmentesen újabb 10 évre kapta meg a HEROSZ az állatmenhely területét
A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Dr. Berei Attila a HEROSZ Fejér MEgyei Szervezetének elnöke aláírták hétfőn délelőtt azt a megállapodást, amivel újabb 10 évre ingyenes használatba adja az önkormányzat a Takarodó úti Állatmenhelyet. Az állatmenhelyén nem ritka, hogy 200 gazdátlan kutyával törődnek és amióta van cicaház, azóta 40-50 körül mozog a macskák száma. Működtetnek egy madárházat is, ahol balesetet szenvedett egerészölyveket is gyógyítanak.
2007.07.03. 03:38:35
Tizenhat fiatal rendőr érkezett a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra
Hétfőn délelőtt ünnepélyes keretek között fogadta Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a szolgálatba álló új egyenruhásokat a Székesfehérvári Rendőrkapitányság tantermében. A 24 végzős szakközépiskolást és főiskolást a megye rendőrfőkapitánya mellett, leendő parancsnokaik és a települések polgármesterei fogadták és köszöntötték. A városi kapitányság állománya tizenhat fővel gyarapodott. Dr. Simon László a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetője két főhadnagyot, két hadnagyot valamint egy rendőr zászlóst vizsgálóvá nevezett ki. Hétfőtől pedig összesen őrmester szolgál járőrként Székesfehérváron.
Hagyományos Semmelweis-napi ünnepségén köszöntötte a város az egészségügyben dolgozókat
Fehérvár belvárosa a középkorban - városmakett és történelmi oktatópark EU-s támogatással
Negyedszer is győzött az FC Fehérvár a felkészülés jegyében
A Danone kiszáll kekszüzletből?
A francia Danone - a Győri Keksz tulajdonosa - azt fontolgatja, hogy eladja kekszgyártó üzletágát, francia lapértesülések szerint az amerikai Kraft, vagy a Kellogg csoportnak. Hétfőn hírügynökségi beszámolók szerint a Danone LU elnevezésű kekszgyártó diviziójának vezetői kedden találkoznak a szakszervezeti képviselőkkel, hogy megvitassák a részleg jövőjét, az esetleges változtatásokat. Francia lapbeszámolók szerint a Danone már meg is kezdte a tárgyalásokat a Krafttal az LU eladásáról, a cég értékét 3,5 milliárd euróra teszik. A Győri Keksz Kft 416 alkalmazottat foglalkoztat.
Fokozott jegyellenőrzést tart nyáron a vasúttársaság
Nemzetközi CACIB Kutyakiállítást rendeztek Székesfehérváron
Akár 5 milliós büntetést kaphat, aki nem kaszálja a parlagfüvet
A Pelikán Udvar helyett a Vörösmarty Színházban játszák a Viktória nagyoperettet
A Vörösmarty Színház tájékoztatja nézőit, hogy a kedvezőtlen időjárási előrejelzés miatt a július 3-ra, keddre meghirdetett Viktória című nagyoperettet nem a Pelikán Udvarban, hanem a Vörösmarty Színházban játssza. A 20.30 órakor kezdődő előadásra jegyek korlátozott számban még válthatók.