Hírek
-
Az orosz FK KamAZ hálóját sem zörgette meg az FC Fehérvár
A hétvégi bajnoki megmérettetések között edző- mérkőzéssel kívánja méginkább összekovácsolni játékát az FC Fehérvár. A Simeket, Siftert és Lázárt is sérülés miatt nélkülöző fehérváriak a Magyarországon tréningező orosz első osztályú FK Kamaz Cselnyi együttese ellen próbálták eredményesebbé varázsolni játékukat, de hiába vívott jó mérkőzést a két csapat, a gól továbbra is hiányzik a piros-kékek futballjából.
2008.03.12. 23:37:44 -
Érmekkel tért haza az U13-as és U19-es Tollaslabda OB-ról az Albatoll SE
A hétvégén Pécsen rendezték meg a 13 és 19 éven aluli tollaslabdázók Országos Bajnokságát. Ezen a versenyen sem maradtak el az Albatollas sikerek. Két Magyar Bajnoki címmel, két ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a fehérvári játékosok. Az ALBATOLL csapatából a 13 éven aluliaknál Simon Adrienn, Strommer Noémi, Koncsek Gergő és Ispán Máté míg az U 19-ben Kaufer Gábor, Letsch Péter, Szatzker Márton, Bánhegyi Zita, Dolmány Rita, Hegyi Virág, Strobl Eszter, Fekete Sára álltak a hálók mellé.
2008.03.12. 23:28:34 -
B. Kiss László kapta idén a Penna Regia díjat
2008.03.12. 23:02:31 -
Célegyenesben a repülőtér fejlesztés Börgöndön
Az elmúlt évek eseményei, illetve Székesfehérvár és Aba együttes erőfeszítései a reptérfejlesztésért címmel tartott szerdán délután sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár és Kossa Lajos, Aba polgármestere. Mindkét önkormányzat településfejlesztési startégiájában és gazdasági programjában hangsúlyosan szerepel a fejlesztés. A város és a régió jövője nem képzelhető el repülőtér nélkül –emelte ki a város polgármestere.
2008.03.12. 22:54:53 -
A héten a teherautókat ellenőrzik kiemelten a rendőrök
Egy héten keresztül fokozott közúti ellenőrzést tartanak az EU tagállamaiban a rendőrök. Itthon hétfőn és kedden kellett fokozott rendőri jelenlétre számítani az utak mentén. Az akció célja elsősorban a tehergépjárművek és azok sofőreinek ellenőrzése. Az ellenőrzéseknél vizsgálták a menetíró készülékkel (tachográf) kapcsolatos szabálytalanságokat, és a vezetési és pihenőidő szabályainak betartását is.
2008.03.12. 08:20:48
Magyarországon rendben van az emberi jogok helyzete, de vannak problémák
A magyar kormány általánosságban tiszteletben tartja az állampolgárok emberi jogait, de néhány területen még mindig fennállnak problémák – olvasható az amerikai külügyminisztériumnak az emberi jogok 2007-es helyzetéről szóló, kedden nyilvánosságra hozott világjelentésében. A dokumentum Magyarországra vonatkozó részében egyebek mellett a következő szerepel: jelentések szóltak arról, hogy a rendőrség túlzott erőt alkalmazott gyanúsítottak, különösen romák ellen, és a kormány állítólag továbbra is beavatkozott az állami média szerkesztőségi és személyi döntéseibe.
Víz az életért - hogyan mutatkozik be Magyarország a Zaragoza Expon?
HDTV adás Székesfehérváron is - tűéles kép a "nagytévéseknek"
Bárki megnézheti, hogyan tisztítják használt vizünket
A városnak adományozták Áron Nagy Lajos önarcképét
Érvek és ellenérvek, hogy működhet vagy nem a város honlapja a választások éjszakáján
Székesfehérvár aljegyzője dr. Merényi Zoltán tájékoztatása szerint a politikusok joggal várják el a köztisztviselőktől, hogy pontosan összesítsék a választási adatokat a Választási Irodán, így tettek vasárnap este is. Kiemelte, hogy jogszabály írja elő az informatikai rendszer biztonságos üzemeltetését. Orosz István az Informatikai Bizottság elnöke közleményében rámutatott arra, hogy nincs fizikai kapcsolat a webszerver és a választási informatikai rendszer között. A város honlapjának webszervere tűzfal mögötti védett zónában foglal helyet, az ún. DMZ-n belül, a központi gigabites switch-re kapcsolódva.
Jogszerű és nyitott az együttműködés az önkormányzat és az Albatrosz Repülő Egyesület között
Miért fontos Székesfehérvárnak a repülőtér címmel tartott kedden délután sajtótájékoztatót dr. Szabó Katalin Székesfehérvár MJV jegyzője és Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója. Egy hat évvel ezelőtti megállapodás úgy szól a civil szervezet és a város között, hogy amíg a befektető nem kezdi el az Alba Airport nemzetközi repülőtér beruházást addig üzemelteti a létesítményt. A repülőteret építő befektető cég ebben az évben elkezdi a munkálatokat és a kifutópálya illetve a kiszolgáló egységek építése alatt nem tudnak fogadni repülőgépeket.