-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Becsöngettek - 914 kisdiák kezdi hétfőtől az általános iskolát Székesfehérváron
Hétfőn, szeptember elsején 914 első osztályos általános iskolás ül először az iskolapadba Székesfehérváron. A kiscsoportos óvodások 941-en vannak, a középfokú oktatási intézményekbe pedig 2031 diák kezdi meg tanulmányait. A városi tanévnyitó ünnepséget idén a 70 éves Széna Téri Általános Iskolában tartották, ahol a becsületes munkáról, pozitív jövőképről és az iskola, illetve a család azonos erkölcsi értékeiról is szó volt az ünnepi beszédekben.
2008.09.01. 02:43 |
Hétfőn, szeptember elsején 914 első osztályos általános iskolás ül először az iskolapadba Székesfehérváron. A kiscsoportos óvodások 941-en vannak, a középfokú oktatási intézményekbe pedig 2031 diák kezdi meg tanulmányait. A városi tanévnyitó ünnepséget idén a 70 éves Széna Téri Általános Iskolában tartották, ahol a becsületes munkáról, pozitív jövőképről és az iskola, illetve a család azonos erkölcsi értékeiról is szó volt az ünnepi beszédekben.
KÉPGALÉRIA

A város iskoláinak többségében vasárnap délután tartották a tanévnyitó ünnepségeket. Így volt ez az idén 30 éves Vízivárosi Általános Iskolában is, ahova a város polgármestere Warvasovszky Tihamér mellett a terület önkormányzati képviselője Pénzes Mihály, az iskolában működő Esélyek Háza igazgatója Márton Zoltán, az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné és az Oktatási Iroda vezetője Móricz Zsuzsanna is ellátogatott. Nem sokkal a Vízivárosi Általános Iskola tanévnyitója után kezdődött a Széna Téri Általános Iskolában a városi tanévnyitó, ahol a város polgármestere és az Oktatási Bizottság elnöke mellett a terület önkormányzati képviselője Orosz István is ott volt.

Az intézmény ebben az évben ünnepli fennállásának 70. évfordulóját. Az iskola igazgatója Goóts Ferencné becsületes munkáról és pozitív jövőképről beszélt tanévnyitó beszédében. Kiemelte, hogy az iskolának méltónak kell lennie a szülők bizalmára, mert csak akkor tudnak eredményesen tanítani, ha az iskola és a család értékei nem különböznek egymástól. A nyári felújítással kapcsolatban elmondta, hogy idén a vizesblokkokat és a világitótestek cseréjét végezték el az intézményben.
Warvasovszky Tihamér polgármester tanévnyitó beszédében kiemelte, hogy minden szülőnek az az érdeke, hogy olyan iskolába járjon gyermekük, ahol megfelelő oktatásban részesítik és megfelelően törődnek vele. Elmondta, hogy a városban több mint 22 ezer diák kezdi meg hétfőtől az iskolát, közülük 914 kisdiák ül először iskolapadba szeptembertől. A város polgármestere arról is beszélt, hogy nyugodt tanévnek néz elébe Székesfehérvár, ami elengedhetetlen a sikerhez. Idén egyébként 181 tanítási nap lesz az iskolákban.
KÉPGALÉRIA

A város iskoláinak többségében vasárnap délután tartották a tanévnyitó ünnepségeket. Így volt ez az idén 30 éves Vízivárosi Általános Iskolában is, ahova a város polgármestere Warvasovszky Tihamér mellett a terület önkormányzati képviselője Pénzes Mihály, az iskolában működő Esélyek Háza igazgatója Márton Zoltán, az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné és az Oktatási Iroda vezetője Móricz Zsuzsanna is ellátogatott. Nem sokkal a Vízivárosi Általános Iskola tanévnyitója után kezdődött a Széna Téri Általános Iskolában a városi tanévnyitó, ahol a város polgármestere és az Oktatási Bizottság elnöke mellett a terület önkormányzati képviselője Orosz István is ott volt.

Az intézmény ebben az évben ünnepli fennállásának 70. évfordulóját. Az iskola igazgatója Goóts Ferencné becsületes munkáról és pozitív jövőképről beszélt tanévnyitó beszédében. Kiemelte, hogy az iskolának méltónak kell lennie a szülők bizalmára, mert csak akkor tudnak eredményesen tanítani, ha az iskola és a család értékei nem különböznek egymástól. A nyári felújítással kapcsolatban elmondta, hogy idén a vizesblokkokat és a világitótestek cseréjét végezték el az intézményben.
Warvasovszky Tihamér polgármester tanévnyitó beszédében kiemelte, hogy minden szülőnek az az érdeke, hogy olyan iskolába járjon gyermekük, ahol megfelelő oktatásban részesítik és megfelelően törődnek vele. Elmondta, hogy a városban több mint 22 ezer diák kezdi meg hétfőtől az iskolát, közülük 914 kisdiák ül először iskolapadba szeptembertől. A város polgármestere arról is beszélt, hogy nyugodt tanévnek néz elébe Székesfehérvár, ami elengedhetetlen a sikerhez. Idén egyébként 181 tanítási nap lesz az iskolákban.