-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Korszerű infokommunikációs technikák - konferencia BMF székesfehérvári regionális központjában
A Budapesti Műszaki Főiskola Regionális székesfehérvári regionális központja a ROP 3.3.1. kutatási projekt keretén belül kutatásokat végzett "Korszerű infokommunikációs technikák és technológiák vállalati alkalmazása” témakörben. A kutatási program zárásaként konferenciát szerveznek kedden, szeptember 2-án 15 órától a BMF regionális központjában a Budai u. 45 szám alatt. A konferencia programja a cikkben olvasható!
2008.09.01. 13:38 |
A Budapesti Műszaki Főiskola Regionális székesfehérvári regionális központja a ROP 3.3.1. kutatási projekt keretén belül kutatásokat végzett "Korszerű infokommunikációs technikák és technológiák vállalati alkalmazása” témakörben. A kutatási program zárásaként konferenciát szerveznek kedden, szeptember 2-án 15 órától a BMF regionális központjában a Budai u. 45 szám alatt. A konferencia programja:
15.00 – 15.20 Bevezetés – Összefoglaló a kutatási program III. fázis eredményeiről
Dr. Lőrincz Péter – főiskolai tanár, alprojekt vezető
15.20 – 15.50 Bemutató: „Vállalati rendszerek (ERP) gyakorlat orientált oktatása – proAlpha rendszer segítségével”
Dr. Seebauer Márta főiskolai tanár,
Szőke Zsuzsanna, műszaki menedzser szakos hallgató
Flamis Gábor mérnök informatika szakos hallgató
15.50 – 16.00 Kávészünet
16.00 – 16.20 „Vállalati rendszerek hatása a vállalatok működésének hatékonyságára és gazdaságosságára” – panel vita,
Moderátorok: Fejes Gábor főiskolai adjunktus
Kiss Árpád Tamás műszaki menedzser szakos hallgató
16.20 -17.00 Kerekasztal megbeszélés
„A vállalati felhasználók, az oktatók és a hallgatók véleménye a vállalati rendszerek jelenlegi helyzetéről és fejlődési trendjeiről”
Moderátor: Weiss Péter – mérnök informatikus