Hírek
-
Két utánpótlás-tornán is viaskodtak a Videoton Labdarúgó Közalapítvány csapatai
Amíg az FC Fehérvár a Kaposvár elleni bajnokira hangolódott, addig a Videoton Labdarúgó Közalapítvány ifjú tehetségei két Emléktornán is rúgták a labdát. Az 1997-es, tehát az U11-es korosztály képviselői az Ispaics Tibor Emléktornán küzdöttek a Cerbona Kupáért, egészen pontosan nyolc csapat csatázott a minél előkelőbb helyezésekért. A ’98-asok a Csiszár István Emléktornán mérettettek meg a Főnix Gold Arénában.
2008.03.06. 18:41:50 -
Pénteken a Honvéd látogat a Sóstói Stadionba
Felemás eredménnyel kezdett az FC Fehérvár a labdarúgó NB1 tavaszi idényében, az MTK ellen aratott siker után Kaposváron nem sok esélye volt a gól és pontszerzésre a fehérvári gárdának. A Soproni Liga 18. fordulójában sem vár könnyű összecsapás Disztl László tanítványaira, hiszen a Vidi vendége az a Budapest Honvéd lesz, mely alakulat jelenleg a tabella második helyén áll, s talán a mezőny egyik legmasszívabb csapata.
2008.03.06. 18:34:38 -
Az idén is folytatódnak a koncentrált városrészi ellenőrzések
A rendőrség, a közterület felügyelet és a polgárőrség által végzett városrészi ellenőrzések tapasztalatairól tartott csütörtökön sajtótájékoztatót a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, a város rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor alezredes és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. Februárban a Tóvárosban, az Alsóvárosban, Öreghegyen, Kisfaludon és a Palotavárosban végeztek összehangolt ellenőrzést a rendőrök, a közterület felügyelők és a polgárőrök. Márciusban a Felsővárosban a Maroshegyen és a Tóvárosban lesznek koncentrált városrészi ellenőrzések.
2008.03.06. 15:27:17 -
Tűzoltók kiképzése indult Székesfehérváron
Az országos létszámbővítési program keretében február 25-től új tűzoltók kiképzése indult el Székesfehérváron. Az oktatáson ezúttal húszonegyen vesznek részt, közülük tízenketten Székesfehérváron, hatan Dunaújvárosban, ketten Móron szerelnek majd fel. A négyhónapos elméleti és gyakorlati képzést követően az újoncok július elsején állnak szolgálatba.
2008.03.06. 13:39:58 -
Péntek éjféltől lép életbe a kampánycsend
Kampánycsend lép életbe péntek éjféltől az ország egész területén a vasárnapi népszavazás miatt; a korlátozás valamennyi helyi és országos terjesztésű, írott vagy elektronikus médiumra is érvényes. A népszavazásra is érvényes választási eljárási törvény értelmében a voksolást megelőző nap 0 órájától a szavazóhelyiségek bezárásáig tart a kampánycsend. A törvény úgy rendelkezik, hogy „a kampánycsend megsértésének minősül a választópolgárok választói akaratának befolyásolása”.
2008.03.06. 11:34:56
Hajnalban fegyverrel rabolták ki az Õsz utcai éjjel-nappalit
Az Õsz utcai éjjel-nappali élelmiszerüzlet alkalmazottja csütörtökön hajnalban kért segítséget a rendőrség ügyeletétől. Bejelentését megelőző percekben fegyveres rabló járt az üzletben a kasszában lévő pénzt követelve. A székesfehérvári kis üzletbe 01.56 perckor lépett be egy 165-170 cm magas férfi. Kezében pisztolyt tartott és pénzt követelt. A kasszából kimarkolta a benne lévő készpénzt, majd feltehetően gyalogosan távozott a bűncselekmény helyszínéről. Az alkalmazottnak nem esett baja.
Szabadtéri művész-zászló pályázat
A székesfehérvári Városi Képtár – Deák Gyűjtemény a 9. Kortárs Művészeti Fesztivál keretében nyílt és nyilvános szabadtéri művész-zászló pályázatot hirdet. A pályázat tematikája: élhető város, élhető természet. A téma az ember által létesített terek vagy humanizált természet értékeire, a beavatkozások minőségére és mértékére kívánja irányítani a figyelmet. Ez a felvetés egyben a 2008. május 23-tól június 1-jéig tartó fesztivál egyik fontos témája is lesz...
Nők a Mindentudás Főiskoláján - élő internetes közvetítés
A Nőnappal foglalkozik a Mindentudás Főiskolájának csütörtöki előadása a Szabadművelődés Házában, ahol Dr. Lukács Béla tudományos tanácsadó segíti felkészülést a március 8-ai Nőnapra. Az előadás időpontja március 6. csütörtök, 18 óra. Az érdeklődők otthonról is követhetik az élő közvetítést az internet, a Polaris TV segítségével a http://www.mcse.hu/ oldalon. Karinthy szerint az a baj, hogy mindkettő mást akar: a nő a férfit, a férfi viszont a nőt. Ennél pontosabb választ azóta sem találtak, tény azonban, hogy a nők működése nagyobb problémát jelent a férfiak számára...
Június 1-én lesz a 13-as körzetben az időközi választás
Döntetlennel kezdett az Albacomp a Magyar Kupa negyeddöntőjében
A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének óvás-mizériája után végre a játéké volt a főszerep az Albacomp kosárlabda csapata számára. A Siókosár-Budaőrs akadékoskodásán túllépve, a magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége elrendelte a negyeddöntő első összecsapásának lejátszását, melyen az Albacomp és a Dombóvár nem esett át. Szerdán a fehérváriak vendégszerepeltek Dombóváron, s a továbbjutás szempontjából biztató eredményt értek el. Az Albacomp veretlen maradt idegenben, 82-82-re végzett Dombóváron. Dombóvár-Albacomp 82-82 (20-18, 23-20, 17-30, 22-14)
Egy lépésre az Alba Volán a bajnoki döntőtől
Fogyatékosságtörténeti vándorkiállítás nyílik Székesfehérváron
Felborult egy kamion a 811-es főúton
Porig égett a fabódé a Kőrösi úton
Forgalomkorlátozás csatorna-építés miatt a Maroshegyen
Tisztelettel tájékoztatjuk a Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy március 7-től március 20-ig a Marosvíz csatorna átépítése miatt a Balatoni úton forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre. A munkálatok a Prémiumcenter építéséhez kapcsolódnak. A csatornaátépítés ideje alatt a városból kivezető irányban közlekedőket - az útszakasz egyirányúsításával - a belső Balatoni útra, az ún. „Szilvamag” területére terelik el. Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük!