-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Fehérvári diákok képviselik Magyarországot az Európai Országok Szakmunkástanulóinak I. Találkozóján
Székesfehérvár polgármestere fogadta ma a Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskola delegációját, akik Párizsba utaznak az Európai Országok Szakmunkástanulóinak I. Találkozójára. Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, nagy szó, hogy a francia kormány meghívásának eleget téve két budapesti iskola mellett a Vörösmarty képviseli Magyarországot.
2008.10.01. 15:13 |
Székesfehérvár polgármestere fogadta ma a Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskola delegációját, akik Párizsba utaznak az Európai Országok Szakmunkástanulóinak I. Találkozójára. Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, nagy szó, hogy a francia kormány meghívásának eleget téve két budapesti iskola mellett a Vörösmarty képviseli Magyarországot.
A fogadáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte: a városban letelepedni kívánó multinacionális cégek ma már nem azt kérdezik a városvezetéstől, hogy mennyi adót kell fizetniük, hanem azt, hogy van-e és főleg lesz-e elegendő szakképzett munkaerő?
„Az Európai Országok Szakmunkástanulóinak I. Találkozója azt mutatja, hogy az unió is rádöbbent arra, hogy nagy hangsúlyt kell fektetni a szakképzésre” – tette hozzá Warvasovszky Tihamér polgármester, aki szerint csak akkor van jövője Székesfehérvárnak, ha szakképzett munkaerő tekintetében is felveszi a versenyt az európai és ázsiai országokkal.
Menyhárt László, a Vörösmarty Szakképző Iskola igazgató elmondta, önkormányzati támogatással és a szakképzési hozzájárulás segítségével sikerült európai színvonalú oktatást teremteni az intézményben.

A fogadáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte: a városban letelepedni kívánó multinacionális cégek ma már nem azt kérdezik a városvezetéstől, hogy mennyi adót kell fizetniük, hanem azt, hogy van-e és főleg lesz-e elegendő szakképzett munkaerő?
„Az Európai Országok Szakmunkástanulóinak I. Találkozója azt mutatja, hogy az unió is rádöbbent arra, hogy nagy hangsúlyt kell fektetni a szakképzésre” – tette hozzá Warvasovszky Tihamér polgármester, aki szerint csak akkor van jövője Székesfehérvárnak, ha szakképzett munkaerő tekintetében is felveszi a versenyt az európai és ázsiai országokkal.
Menyhárt László, a Vörösmarty Szakképző Iskola igazgató elmondta, önkormányzati támogatással és a szakképzési hozzájárulás segítségével sikerült európai színvonalú oktatást teremteni az intézményben.
