Hírek


/ 2008.06.06. 13:38:42 |

Súlyos baleset történt az elkerülőn

Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön délután. A jelzés szerint várost elkerülő úton, a Decathlonnál több jármű ütközött, és beszorult sérültek lehetnek a helyszínen. A tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel vonultak a káresethez. A helyszínen két személyautó, egy furgon és egy teherautó ütközött, beszorult sérült szerencsére nem volt. KÉPGALÉRIA
/ 2008.06.06. 11:51:39 |

Lakossági fórum a Tóvárosi Iskolában

2008. június 6-an csütörtökön 18 órakor a Tóvarosi Általános Iskolában lakossági fórumot tart Pokrovenszki László, a 6-os választókörzet képviselője. A fórum vendége Warvasovszky Tihamer polgármester. A fórumon képviselteti magat a Rendőrség, a Városgondnokság, a Széphő ZRt es a Városüzemeltetési Igazgatóság.

/ 2008.06.06. 11:01:26 |

Értelmi fogyatékosok kulturális fesztiválja az MMK-ban

A hagyományoknak megfelelően az idei évben is kulturális fesztivált rendeznek értelmi fogyatékosok számára a Fejér Megyei Művelődési Központban. A programot Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg, aki kiemelte, rendkívül fontos, hogy segítséget adjunk azoknak, akik egyedül nem boldogulnak a világban. A polgármester köszönetet mondott a nemes célt felkaroló intézménynek és a szervezőknek.
/ 2008.06.06. 10:58:52 |

Knizse Gyula képviselő lakossági fóruma a Vörösmarty Iskolában

Knizse Gyula, az 1. számú választókörzet képviselője Warvasovszky Tihamér polgármesterrel közösen 2008. június 10-én (kedden) 18.00 órakor lakossági fórumot tart a Vörösmarty Általános Iskolában. A fórum előtt 17 órától területbejárást hirdet meg az önkormányzati képviselő és a város polgármestere. Találkozási pont: Vidámpark előtt

/ 2008.06.06. 10:46:40 |

Fehérvárra érkezett az egészségvonat

Összesen 19 városba látogat el az "egészségvonat", ennek a körútnak az első állomása volt ma Székesfehérvár. Egy gyógyszergyár hívta életre a programot, aminek keretében szűréseket és tanácsadást végeznek a településeken megálló vonaton. Céljuk a szív- és érrendszeri betegségek megelőzése, csökkentése. Az önkormányzat képviseletében Márton Zoltán fogadta a speciális szerelvényt.
/ 2008.06.06. 10:22:46 |

Teherautónak és két autónak ütközött egy furgon az elkerülőn

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön délután. A jelzés szerint várost elkerülő úton, a Decathlonnál több jármű ütközött, és beszorult sérültek lehetnek a helyszínen. A tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel vonultak a káresethez. A helyszínen két személyautó, egy furgon és egy teherautó ütközött, beszorult sérült szerencsére nem volt.
/ 2008.06.06. 08:46:24 |

Bűntetendő lesz a környezetkárosítás az Európai Unióban

A környezetkárosítás büntetőjogi szankcionálásának kérdése az egyik fontos napirendi pont az uniós igazságügy-miniszterek pénteki luxemburgi tanácskozásának napirendjén. Eszerint a kormányoknak büntetőjogi intézkedésekkel kell fellépniük az olyan, akár szándékos, akár gondatlan jogszabálysértésekkel szemben, amelyek súlyosan károsíthatják a levegőt, a talajt, a vizeket, a növényeket vagy az állatokat.
/ 2008.06.06. 08:35:47 |

Minden beszállítot ki tud fizetni a Cornexi - két évig is eltarthat a felszámolás

 A tulajdonosok az április közepén elrendelt felszámolás után is megpróbálták megmenteni a magyarországi gabonaipar egyik jelentős szereplőjének tartott, székesfehérvári Cornexi Élelmiszeripari Zrt.-t, már nem kétséges, a Cornexi-csoport sajnos összedőlt. A Cornexi mélyrepülése még 2002-ben kezdődött. A működéshez szükséges nyersanyag nagy részét hitelből vásárolták. Az egyre nagyobb finanszírozási gondokkal küzdő cégcsoportot a tulajdonosok eddig kétszer próbálták eladni, sikertelenül.

/ 2008.06.06. 08:32:06 |

A fehérvári tűzoltócsapat nyerte a versenyt

 Sárbogárdon rendezték meg a Gróf Széchenyi Ödön XI. Országos Tűzoltósport Verseny Fejér megyei döntőjét csütörtökön. A székesfehérvári tűzoltócsapat összesített versenyben az első helyet szerezte meg, így ők képviselik majd Fejér megyét az országos versenyen június 30. és július 2. között Székesfehérváron. Az összesített verseny mellett egyénileg is jól szerepeltek a székesfehérváriak, a 100 méteres akadályfutásban Simon Csaba lett az első.

/ 2008.06.05. 23:02:50 |

Újra pályára lép az 1998-ban bajnoki címet nyert Albacomp

 A Királyok Visszatérnek! 2008. június 15.-én megpörgetik az idő kerekét az Alba Regia Sportcentrumban, ahol ismét összeméri erejét a 10 évvel ezelőtti kosárlabda bajnoki döntő két résztvevője, az Albacomp, és a Budapesti Honvéd. A fehérvári kosárlabda-sport első bajnoki aranyérmét ünnepelhette a város felejthetetlen pillanatok közepette 1998-ban, s az öröm másodperceit most újra átélhetik a kosárlabda barátok.