-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Lakossági fórumot tartottak a Tóvárosban
Lakossági fórumot tartottak csütörtökön este a Tóvárosi lakónegyedben, ahol a városrész önkormányzati képviselője mellett a Városgondnokság szakemberei és a rendőrség körzeti megbízottja mellett a város polgármestere is ott volt. A körzet képviselője Pokrovenszky László felhívta a figyelmet arra, hogy szombaton társadalmi munkában növényeket ültetnek a Tóváros több pontján is. A fórumon szó volt arról is, hogy az Öko-program keretén belül a Tóvárosban is lehetősége van állami és önkormányzati segítséggel egyedi fűtésszabályozókat és mérőket beszerelni a lakóknak.
2008.11.21. 11:27 |
Lakossági fórumot tartottak csütörtökön este a Tóvárosi lakónegyedben, ahol a városrész önkormányzati képviselője mellett a Városgondnokság szakemberei és a rendőrség körzeti megbízottja mellett a város polgármestere is ott volt.
A lakossági fórumra mintegy 50-60 lakó ment el a körzetből, mely a Vörösmarty teret, a Széchenyi utat, a Hosszúsétateret, a Balatoni út egy jelentős részét és a Tóvárosi lakónegyedet foglalja magában. Ez utóbbi panelházas övezetben a park és játszótér felújítás, illetve a parkolóhelyek számának növelése a legfontosabb feladat - mondta Pokrovenszky László a Tóváros önkormányzati képviselője. Kiemelte, hogy idén a kiviteli tervek elkészítésére költöttek a legtöbbet és jövőre a Toronysoron majd 40 új parkolóhelyet alakítanak ki.
A képviselő a Széchenyi út kapcsán kiemelte, hogy a Vörösmarty tér és a Horváth István utca kereszteződése között az út közepén található zöldsávot hasonlóképpen szeretnék felújítani, mint ahogyan az a Rákóczi úton történt. Erre azért lenne szükség, mert rendkívül balesetveszélyes ha a gyalogosok a kitaposott cserjék közti ösvényekből lépnek az úttestre. A képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy szombaton társadalmi munkában növényeket ültetnek a Tóváros több pontján is.
A fórumon szó volt arról is, hogy az Öko-program keretén belül a Tóvárosban is lehetősége van állami és önkormányzati segítséggel egyedi fűtésszabályozókat és mérőket beszerelni a lakóknak.
A lakossági fórumra mintegy 50-60 lakó ment el a körzetből, mely a Vörösmarty teret, a Széchenyi utat, a Hosszúsétateret, a Balatoni út egy jelentős részét és a Tóvárosi lakónegyedet foglalja magában. Ez utóbbi panelházas övezetben a park és játszótér felújítás, illetve a parkolóhelyek számának növelése a legfontosabb feladat - mondta Pokrovenszky László a Tóváros önkormányzati képviselője. Kiemelte, hogy idén a kiviteli tervek elkészítésére költöttek a legtöbbet és jövőre a Toronysoron majd 40 új parkolóhelyet alakítanak ki.
A képviselő a Széchenyi út kapcsán kiemelte, hogy a Vörösmarty tér és a Horváth István utca kereszteződése között az út közepén található zöldsávot hasonlóképpen szeretnék felújítani, mint ahogyan az a Rákóczi úton történt. Erre azért lenne szükség, mert rendkívül balesetveszélyes ha a gyalogosok a kitaposott cserjék közti ösvényekből lépnek az úttestre. A képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy szombaton társadalmi munkában növényeket ültetnek a Tóváros több pontján is.
A fórumon szó volt arról is, hogy az Öko-program keretén belül a Tóvárosban is lehetősége van állami és önkormányzati segítséggel egyedi fűtésszabályozókat és mérőket beszerelni a lakóknak.