-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Szakmai konferencia a 15 éves Székesfehérvári Regionális Képző Központban
Szakmai tanácskozást szervezett a Székesfehérvári Regionális Képző Központ, amely most ünnepli fennállásának 15 éves évfordulóját. A rendezvényen Warvasovszky Tihamér polgármester is előadást tartott, "Miért fontos Fehérvár életében a Képző Központ?" címmel. A konferencián részt vett Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára is.
2008.11.21. 13:39 |
Szakmai tanácskozást szervezett a Székesfehérvári Regionális Képző Központ, amely most ünnepli fennállásának 15 éves évfordulóját. A rendezvényen Warvasovszky Tihamér polgármester is előadást tartott, "Miért fontos Fehérvár életében a Képző Központ?" címmel. A konferencián részt vett Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára is.Simon Gábor államtitkár köszöntőjében elmondta: a szociális és munkaügyi tárca az elmúlt években jelentős lépéseket tett a rendszer kereslet-orientált átalakítása érdekében. Az államtitkár ismertette: a minisztérium újragondolta többek között a szakképzés-fejlesztési stratégiát. Létrehozta a Térségi Integrált Szakképző Központokat (TISZK), amelyek forráselosztó funkciójuknak köszönhetően a szakiskolákat a piaci igényeknek megfelelő oktatásra ösztönzik. A tárca ösztöndíjat biztosít a hátrányos helyzetű, tanulási nehézségekkel küzdő fiataloknak a Szakiskolai Fejlesztési Program keretében, hogy minél előbb szakmát szerezzenek, illetve, hogy megkönnyítsék a munkaerő-piacra történő belépésüket. A kormányzat fő célja az ösztöndíjjal, hogy megállítsa a szakmunkás tanulók létszámának évek óta tartó csökkenését.
Az államtitkár kitért a szakképzés jövőbeni helyzetére is. Mint elmondta: minőségi és mennyiségi szempontból a szakképzés csak akkor lesz képes kielégíteni a gazdaság igényeit, ha a képzési kínálat rugalmasan és rövid időn belül alkalmazkodik a piac igényeihez. Ennek érdekében megújult az Országos Képzési Jegyzék (OKJ) szakmaszerkezete, illetve új szakmai-és vizsgakövetelményekkel egészült ki.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a rendszerváltozást követő krízis mutatott rá először a Székesfehérvári Regionális Képző Központ fontosságára, mivel az oktatási rendszer nem volt képes a napi igényeket figyelembe venni. Kiemelkedően fontos a képző központok pályaorientációs tevékenysége is. - tette hozzá Warvasovszky Tihamér polgármester, aki rámutatott, hogy a pénzügyi világválság ismét felértékeli a központok szerepét és új helyzet elé állítja ezeket az intézményeket.