Hírek
-
A polgármester fogadta az öttusázókat
A budapesti MVM Öttusa Világbajnokságon szereplő, a női csapatversenyben bronzérmet szerző, míg a női váltóviadalon világbajnoki címet ünneplő válogatott keret fehérvári versenyzőit fogadta Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. A Városházán köszöntésben részesültek a már biztos olimpiai résztvevők Horváth Viktor, Vörös Zsuzsanna, Gyenesei Leila, valamint Kovács Sarolta.
2008.06.12. 22:27:19 -
Városi támogatás a Református Általános Iskolának
Székesfehérvár Önkormányzata támogatja a fehérvári Református Általános Iskola működését. Az erről szóló megállapodást ma írta alá Warvasovszky Tihamér polgármester és Somogyi László lelkészi elnök. Református elemi iskola már 1844-től működött a városban, a 2002-es újjáalakulás óta folyamatosan bővül az intézményben tanuló diákok száma.
2008.06.12. 18:07:17 -
A Gyulafehérvári Egyetem díszdoktorává választották a GEO dékánhelyettesét
A Gyulafehérvári Egyetem Szenátusa a Természettudományi Kar előterjesztésére Dr. Szepes András általános dékánhelyettest május 12-i ülésén Honoris Causa Doctor címmel tüntette ki. Prof. Sorin Briciu dékán a laudációban méltatta Szepes András szakmai pályafutását, különösen a távoktatásban végzett tevékenységét. A testvérváros egyetemén Dr. Szepes András „Quality Management in continuing professional education" címmel tartotta meg székfoglaló előadását.Bővebben...
2008.06.12. 17:57:50 -
Szigetváron nyílt kiállítása a Székesfehérvári Művészek Társaságának
2008.06.12. 17:33:16 -
Mikor kell járulékot fizetni a diákmunka után?
A felsőoktatásról szóló törvény szerint a hallgatói munkadíj keretében akkor végezhetnek a diákok munkát, ha hallgatói munkaszerződést kötöttek velük. Egy év eleji jogszabálymódosítás egyértelművé teszi: a hallgatói munkabér után is kell járulékot fizetni. A szakmai gyakorlaton résztvevő hallgatónak járó munkadíj után azonban nem. Minderről állásfoglalást adott ki az APEH.
2008.06.12. 13:31:03
Mesés várlátogatás a Bory-várban vasárnap családoknak
Négy arany a VVSI termése az evezősök Vidékbajnokságán
Zsigovics Natália remekelt az U20-as válogatott atlétikai viadalon
Megállapodást kötött Székesfehérvár és a HEROSZ Fejér megyei szervezete
Múzeumok éjszakája és reneszánsz hétvége Székesfehérváron
Nemzetközi elismerés Katczer László nyá. tű. alezredesnek
Akár 65 órát is dolgozhatunk egy héten?
Öt fős betörő bandát fogtak el a székesfehérvári rendőrök
Öt fős betörőbanda bukott le Székesfehérvárott, a tetten ért bűnözők közül rendőrök négy embert őrizetbe vettek. Hétfőn délelőtt fogtak el öt embert, akik egy Seregélyesi úti telephelyre betörve próbáltak ellopni acél zártszelvényeket és más értékes fémtárgyakat. A közelben elfogott öt embertől hiánytalanul előkerült a több százezer forint összértékű lopott holmi, így a sértett kára nagyrészt megtérült.