Pályázat a magyar-spanyol-belga csoportos EU elnökség logójára

 A csoportos elnökség szellemiségét, valamint az európai értékeket megjelenítő logótervet vár Magyarország, Spanyolország és Belgium művészeti és kreatív felsőoktatási intézményeinek hallgatóitól az Európai Unió 2010. január 1-jétől 2011. június 30-ig tartó csoportos elnökségének három tagállama. A pályázati kiírás értelmében minden pályázatnak három logót kell tartalmaznia, amely a közös motívum mellett a csoportos elnökséget alkotó országokra vonatkozó egyedi motívumokat is megjeleníti.

2008.11.24. 10:07 |
 A csoportos elnökség szellemiségét, valamint az európai értékeket megjelenítő logótervet vár Magyarország, Spanyolország és Belgium művészeti és kreatív felsőoktatási intézményeinek hallgatóitól az Európai Unió 2010. január 1-jétől 2011. június 30-ig tartó csoportos elnökségének három tagállama. A pályázati kiírás értelmében minden pályázatnak három logót kell tartalmaznia, amely a közös motívum mellett a csoportos elnökséget alkotó országokra vonatkozó egyedi motívumokat is megjeleníti.

 Az Európai Unió soros elnöklésében 2007 óta alkalmazzák a csoportos elnökség intézményét, melyben a feladatokat a tagállamok hármasával látják el, 18 hónapos periódusokban. A másfél év alatt a három tagállam 6-6 hónapig tölti be az elnöki tisztséget. Magyarország így elsőként a 2010-ben kezdődő csoportos elnökség keretében látja el az EU elnöki feladatait.

 A logópályázaton a három ország művészeti és kreatív felsőoktatási intézményeinek hallgatói vehetnek részt, így a magyarországi kiíró, a Miniszterelnöki Hivatal a Magyar Képzőművészeti Egyetem Grafikus Szakáról, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Formatervező és Vizuális Kommunikáció Szakáról valamint a Nyugat-magyarországi Egyetem Faipari Mérnöki Karának Formatervező, és a Művészeti Nevelés- és Sporttudományi Kar Képi Ábrázolás és Kézműves Szakáról várja a nappali tagozatos hallgatók jelentkezését.

 A pályaműveket héttagú – az uniós kiírók elvárásainak megfelelően szakértőkből, valamint a civil és állami szféra szakembereiből álló – zsűri véleményezi, akik kiválasztják azt a 9 nyertes magyar logótervet, melyek részt vehetnek a nemzetközi versenyen, meghatározzák továbbá azon pályaművek körét, amelyekből ezt követően a nagyközönség választja ki online szavazással a tizedik, szintén a spanyol-belga-magyar megmérettetésben részt vevő nyertes művet. A tagállamonkénti 10-10 pályázatból végül 2009 februárjában a spanyol-magyar-belga zsűri választja ki a csoportos EU-elnökség jelképét.

 pályázat magyarországi tíz nyertese bruttó 500 eurónak megfelelő pénzjutalomban részesül, míg a nemzetközi győztes díja bruttó 10 000 euró.

 A magyarországi zsűri tagjai formatervezők, grafikus művészek, elismert szakemberek. A bíráló bizottság elnöke Stefan Lengyel, akit 2008-ban a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki. Jelenleg a Magyar Formatervezési Tanács tagja, valamint a Német Formatervezési Tanács alelnöke.

A pályázat részletes leírása, a pályázati feltételek, valamint a pályázat benyújtásához szükséges adatlap és nyilatkozatok erről az oldalról letölthetők. Kérjük, hogy gondosan tanulmányozzák át a tájékoztató anyagokat, mert hiánypótlásra a határidő lejárta után nincs lehetőség!

Pályázatok postára adásának határideje: 2009. január 19.

A részletes pályázati kiírás megtalálható a www.magyarorszag.hu/eulogo honlapon.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.