Hírek
-
Papírbálák oltásánál segítettek a fehérvári tűzoltók
Szombaton délután a Polgárdi Önkéntes Tűzoltóság kérte a székesfehérvári tűzoltóság segítségét. Polgárdi-Lajostelepen körülbelül 150 négyzetméteren papírbálák kaptak lángra.
2008.06.30. 09:46:46 -
Változik az internetcímek rendszere - felszabadították a közép szintű domaineket
Az internet elmúlt 25 éves történetének legnagyobb szabású reformját indította el az ICANN, az internetcímeket és végződéseket felügyelő nemzetközi szervezet, amely párizsi közgyűlésén egyhangú döntéssel felszabadította az internetes címek használatát. A reform lényege az úgynevezett legfelső szintű domain nevek felszabadítása, vagyis az, hogy szinte akármi következhet az internetes címekben az utolsó pont után, ahol jelenleg csupán néhány különböző típusú végződés - például .com, .org vagy egy országdomain, mint a .hu - szerepelhet.
2008.06.30. 09:25:10 -
Több mint 10 százalékkal többet keresnek a férfiak a nőknél - az EU-ban ez jó adatnak számít
A nemek közötti "esélyegyenlőségben" a fizetéseket nézve Magyarország előkelőbb eredményt tudhat magáénak az uniós átlagnál - derül ki a KSH uniós kereseti elemzésből. Magyarországon a két nem kereseti átlaga között 11 százalék a különbség, míg az uniós átlag 15 százalék körül mozog. Ezzel az eredménnyel, a 27-ek közül hazánk a kilencedik helyen áll. Magyarországon a legjobban fizető ágazat a bankszféra, míg a legrosszabban fizetett alkalmazottak a szállodaiparban dolgoznak.
2008.06.30. 09:03:56 -
Hétfőn is kiemelkedően magas UV-B sugárzás várható
Hétfőn délelőtt szórványosan zivatarokra, esetenként jégesőre is számítani kell. A napos területeken pedig kiemelkedően erős UV-B sugárzás várható, ami a normál bőrűekre is veszélyes lehet. A vasárnapi után hétfőre is kiadták a riasztást, mert a hét első napján extrém, a tízes skálán 8,2-es UV-B sugárzás várható. A melegben sok folyadékot kell fogyasztani, és fokozottabban kell óvni a gyermekeket a káros sugárzástól.
2008.06.30. 08:13:46 -
GEO-s hallgatók kapták kézhez diplomájukat a hétvégén Székesfehérváron
A Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának nappali tagozatos hallgatói, valamint a Földmérő és földrendező szak levelező tagozatos hallgatók Diplomaátadó Ünnepségét tartották szombaton Székesfehérváron a Városházán. A GEO-n nemrégiben dékánválasztást is tartottak: Mélykúti Gábor egyetemi docenst választották meg a kar új vezetőjének. Dr. Márkus Béla a szombati, diplomaátadási ünnepségen adta át a tisztséget az új vezetőnek.
2008.06.30. 08:04:46
Drog nélkül a Vidámparki-tó mellett Székesfehérváron
Hétfőn délelőtt lesz ügyfélfogadás, kedden zárva tart a Polgármesteri Hivatal
Reszkessetek betörők - éjszaka is lát Székesfehérvár új térfigyelő rendszere
Péter és Pál napja az aratás kezdete - jobb termés várható a tavalyinál
A lakossági gázár 9.9, a közüzemi 7.7 százalékkal emelkedik július elsejétől
Hol lesznek júliusban traffipaxok Fejér megyében? - letölthető lista
Töltse le innen a júliusi traffipax előrejelzést! (.doc)
Korszerűsítik a Budapest-Székesfehérvár vasútvonalat
Birtokpolitikáról és földkérdésről tanácskoznak Székesfehérváron
A birtokrendezés az egyik eszköz az agrárgazdaság fenntartható fejlődésének eléréséhez - hangsúlyozta Pásztohy András miniszteri biztos csütörtökön Székesfehérváron, a témával kapcsolatos konferencián. Az agrártárca, a MAGOSZ, az Agrárkamara és a különböző szakmai szervezetek, gazdálkodók képviselői vesznek részt a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának Földügyi és Térinformatikai Tudásközpontjában, a Birtokpolitika és a földkérdés a második ezredforduló után címmel csütörtökön kezdődött kétnapos szakmai eszmecserén.
Blogger Online Könyvhét - az ország egyik legnagyobb könyvesbolt hálózata is csatlakozott
Június elején hirdette ki a verselo.freeblog.hu, hogy az Ünnepi Könyvhét nyomán július 21-től 27-ig megrendezik az úgynevezett Blogger Online Könyvhetet, melynek célja az olvasás, illetve a blogok népszerűsítése. Nem sokkal az ötlet megszületése után több portál is csatlakozott az újszerű kezdeményezéshez, most pedig már a Bookline is jelezte támogató szándékát.
Két focista érkezett a Puskás Akadémiáról az FC Fehérvárhoz
Két fiatal, 18 éves játékossal bővült az FC Fehérvár első kerete, Czuczi Mátyás és Kovács Tamás korábban egyaránt a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémián pallérozódott. A hírről a székesfehérvári klub hivatalos oldala számolt be. A korábban a kempóban Világkupa-győzelemig jutó Czuczi Mátyás középhátvédként vethető be, míg Kovács Tamást a védekező középpályás szerepkörében próbálhatja ki Disztl László vezetőedző.